Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Suvi deo...

  1. #1
    Novajlija Markoooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Banovci
    Postova
    6

    Wink Suvi deo...

    Ljudi ja moje kornjace drzim u 50l njih 2(3cm i 5cm)ali nikako ne nisu izlazile na suvi deo pa bih voleo da postavite slike vazih suvih delova

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja pilis'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    167

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Koliko dugo ih imas? budi strpljiv suncace se one )

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    nemam sad slike... uopste nije bitno. Moje su imale samo 1 veliki kamen i izlazile su da se suncaju. Samo im stavi spot lampu iznad suvog dela i trebalo bi da bude OK. Nadam se da imas i uvb lampu..?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    postavi lampu iznad i proveri da li mogu uopste da izadju iz vode na taj suvi deo...aaaa mozda i ne zele da izlaze, pa ce da izlete kad budu htele

  5. #5
    Novajlija Markoooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Banovci
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Citat Prvobitno napisao pilis Pogledaj post
    Koliko dugo ih imas? budi strpljiv suncace se one )
    Imam ih mesec i po,i veoma su hitre...Da li im je dovoljno 50lSamo vi stavite slike suvog dela posto ja nemam inspiraciju kako da napravim

  6. #6
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Tako malim je dovoljan taj aqaterarijum, ali ćeš ih posle (kad porastu - barem duplo) morati da preseliš u nešto veće. Bolje, brže i više narastu ako su u većem.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Da oživim temu, sa svojim problemima

    Imam crvenouhu kornjacu, oklop joj je sad vec oko 12 cm, u akvarijumu 80x40. E sad, za suvi deo imam dva ona vulkanska kamena jedan na drugom. Ideja je bila da ne bude jedan veliki jer bi za tu visinu mnogo morao u donjem delu prostora da zauzme, odnosno smanji joj prostor za plivanje - pa zato dva uža jedan na drugom. Od varijante sa suvim delom u vidu zalepljenog ravnog komada stakla smo odustali kad se pravio akvarijum, jer me je žena u pet-shopu ubedila da ću to jako teško da perem.

    E sad, to je do sad funkcionisalo ali mi se sad čini da je ipak postala prevelika i da joj treba veći suvi deo. Ja sam imala ideju da napravimo u vidu ravnog komada plastike (slično kao to sa staklom), ali da ne bude zalepljeno nego da izbušimo po ćoškovima tako da može da se uz pomoć recimo savitljive žice okači gore za ivice akvarijuma (ne znam da li sam dobro objasnila... )

    Pa me sad interesuje šta eksperti misle o takvom rešenju? I naravno svi predlozi su dobrodošli

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Nema potrebe za spot lampom stavi ih u neki mali akvariju ako imas da bude plitak i napinis im vodu toliko da one ne moze da plivaju a da mogu da se krecu znaci nekih 1 cm.i samo ih svati napolje na suncanje preko jednog dela tog akvarijuma stavi nesto da bih zamracio da bih mogle da se sklone od sunca i to ti je to nikakve lampe niti nista.

  9. #9
    Novajlija drsidious'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Suvi deo...

    Dok je moja˝štetočina˝ bila u akvaterarijumu suvi deo je bio panj od kuvane vrbe,izlazila je relativno cesto,ali sam imao sijalicu,ne bas iznad,ali u blizini panja.
    Sada imam kornjacu u dvorišnom jezercetu,nikada nije htela da izađe na kamen u centru jezerceta nego samo na obod,na kraju smo sklonili kamen
    Poslednjih 10-15 dana nešto i ne izlazi da se sunča,valjda joj smetaju vremenske prilike.Važno da joj se hrana nije ˝odbila˝

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •