Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 63

Tema: Izleti 2009

  1. #1
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Izleti 2009

    Ako je još neko slikao nekakve životinje za ovaj praznik neka ih slobodno okači.

    Evo par slika što sam uslikao sa telefonom. Izvukao sam maksimum od 3.2 mega pixels kamere.
    Ne znam ni narodna ni latinske nazive ovih zglavkara, pa ako neko zna neka slobodno doda. Slikano je na Divčibarima!







    I moji novi ljubimci. Obe su nađene ispod kamena, kao i stonoga, koja je imala sigurno 5cm.





    Gornja je veća od donje, samo se na ovim slikama ne vidi dobro. Kod te veće je bodlja svetla sa tamnijom prugom po sredini, dok je kod manje bodlja tamnija. Da li je ta razlika samo zbog veličine (starosti) ili je to polni dimorfizam? Ne deluje mi kao da su različitih rodova.

    Imam još slike jedne bube što ju do sada nikad nisam video (ekstra izgleda) i potočnog raka. Sve životinje su uslikane u blizini potoka, koji takođe prelep.
    Poslednji izmenio marko; 28.03.11. u 17:07. Razlog: ispravljeni linkovi ka slikama
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Izleti 2009

    Nova tema, sezona izleta je uveliko počela. Tako da molim sve koji imaju neke ovogodišnje slike životinja iz prirode, da ih ovde postavljaju.

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Valjevo, Gradac, krajem aprila...

    Natrix tessellata (Ribarica)






    Natrix tessellata (Ribarica)

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Salamandra salamandra (Daždevnjak) larva




    Rana graeca


    Poslednji izmenio nenad; 04.05.09. u 21:26.

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Rana graeca





  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Na ovoj slici kolega Varan sa devojkom







  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Bilo je i smešnih scena, npr. kad je ovaj pecaroš zabacio udicu predaleko i zakačio granje na drugoj obali. Onda se brzo skinuo i uleteo u reku koja je bila toliko ledena da nisam mogao ni šaku u njoj da držim duže od pola minute


  8. #8
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Evo i ostatka slika.

    Malkice potočne faune.




    Zbog ove bube mi je žao što nisam imao normalan fotoaparat pri ruci. Na ovim slikama se to dobro ne vidi, ali imala je plavi odsjaj. Stvarno je predivna. Ako neko zna tačan naziv ovog insekta neka napiše. Baš bi voleo malo više da pročitam o njemu.


    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    svaka čast...hehe,gradac je to,bre...lepota!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    To je majska buba ili Meloe violaceus

    Edit:

    E da ako neko zna sta je na slici pre jastoga to bih ja voleo da znam
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Taj zglavkar se mota oko kamenja na dnu potoka. Mislim da je to jedan od razvojnih stadijuma neke kopnene životinje. Velika je verovatnoća da grešim, ali reko da iznesem moje mišljenje.

    Hvala za naziv bube

    Sad sam tek primetio kako je ekstra biljka na kojoj stoji ta majska buba
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Ja isto mislim da je to neka larva. Možda nekog vilinog konjića.

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    I meni lici kao larva ali cega... Aj ako nadjes ponovo to ponesi da vidimo sta ce da se izlegne hehe
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Mislim da ih ima u skoro svim potocima, tj. kamenitom dnu sa čistom vodom. Ako je maksimalna veličina kao ova što držim u ruci (nisam viđao veće), onda sumnjam da je to larva vilinog konjica. Ako treba još narasti, onda je to moguće, pogotovo što njihove larve i izgledaju tako nekako. A da, ima ih baš mnogo oko kamenja, a larvi vilinog konjica baš i nema toliko puno na jednom mestu.
    Možda je neka od vodenih cvetova, tj. jedna od srodnika Tiskog cveta (Palngenia longicauda).
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Hmmm , prilicno sam ubedjen da nije larva Vilinog konjica , a ni Tiskog cveta ...
    Ne znam sta je , ali sam siguran da nije to .

    Bifrost me je pretekao za Majsku bubu , tj. njen naziv , ali imam i ja neke slike od pre par nedelja , sad cu ih okaciti ...

    Pozdrav ..

  16. #16
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    I adult Tiskog cveta i ova larva imaju dva repića na kraju. Larva Tiskog cveta živi u mulju, a ova oko kamenja, ali isto na dnu (teško je i naći mulj u planinskim potocima). Zbog toga mislim da je ova larva jedna od vodenih cvetova, ali ne znam kog.
    Koliko se sećam larva vilinog konjića je poprilično opasan predator, a ova mi uopšte ne izgleda tako.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Evo , i ja da se javim ...

    I ja sam isao na izlet , ako se to moze nazvati izletom ...

    Polovinom Aprila sam posetio Frusku Goru sa devojkom i drugarom , onako na brzinu , cisto da vidimo u kakvom je stanju pre nego sto dodju gospoda zagadjivaci ...

    Bez nekog preteranog zavirivanja i zadrzavanja , naisli smo na dosta zivotinja , iako ih nisam ocekivao na toj temperaturi u tolikom broju ...

    Ni ja se nisam proslavio sa slikama , sto zbog nedostatka vremena , sto zbog foto aparata ...

    Evo prvo malo nekoliko slika Majske bube , samo za Miroslava ...









    I , kada sam pokusao da je uzmem u ruku , tj. na dlan da bi je malo bolje uslikao , bio sam pocascen nekom zutom tecnoscu , koja nema nikakvog mirisa , i koja verovatno predstavlja neku vrstu odbrambenog mehanizma ...








    Ima jos ...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Evo jos nekoliko 'random' slika sa istog izleta ...













    Da dodam jos i to , da sam nekada , pre par godina recimo , svaki vikend sa zadovoljstvom odlazio na Frusku Goru , onako , bez ikakvog povoda . Bilo je jako lepo . Onda je vremenom , iz izleta u izlet pocela sve vise da me zaprepascuje kolicina smeca , urnisanost puteva , seca sume , izgradnja privatnih objekata , ... , a i slobodnog vremena je ponestajalo ...

    Hocu samo da kazem da ni sada nije nista bolje (!?) .

    Recimo , 2007. za kampovanje od 5 dana na Fruskoj Gori nas sestoro smo napunili jednu onu crnu kesu za smece , cini mi se da ima 60 litara , i to tako da za nama nije ni jedan jedini papiric ostao . To je sasvim normalno , dok vam ne kazem da smo napunili iste takve dve kese smeca samo sa povrsine gde je sam montirao sator !? Da ne govorim o malo siroj okolini satora , i o tome da je mesto krajnje zabaceno jer ne volim guzvu , i da sam mislio da na tako zabaceno mesto niko i ne dolazi ... Zamislite onda ona malo pristupacnija i posecenija mesta ...
    Dakle , sustinu price znate . Priroda je i dalje fenomenalna , samo se meni cini da iz godine u godinu sve vise ispasta zbog odvratnih snobova koji nisu dosli u prirodu zbog nje same , vec iz nekog veovatno glupog razloga .
    Prosle ili pretprosle godine je za vreme prvomajskih praznika poceo da se naplacuje ulaz u nacionalni park , dakle 30. , 1. i 2. se placa ulaz od 100 dinara . Mene su time ubedili da skupljaju novce za nesto dobro . Nadam se da ce malo vise poraditi na svesti nesavesnih posetilaca , uredjenju puta , na problemu oko sakupljanja smeca , starih i suvih stabala , problemu privatnih objekata , ... Ostaje samo da se vidi sta ce biti uradjeno i da se nadamo najboljem .

    Mozda ovo i nije za ovu temu , mozda sam i ja malo preterao sa pisanjem , ali eto ...

    Pozdrav ..

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009

    Evo malo danasnjih slika podarcisa ( Podarcis muralis ) iz mog dvorista

    Prvo sam ga nahranio





    Onda sam ga uzeo u ruke i nije se dao

    1.0.0-C.calyptratus

  20. #20
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti 2009


    Lacerta agilis



    Ixodes ricinus (krpelj)

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •