Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    vidim da T nece da jede, pocela je da tamni, i odbija hranu.... ubacio sam lateralisa jos pre jedno 7 dana, i ne mogu nikako da ga uvatim... necu tu da ga ostavim, vidim da nervira T i da ona verovatno zeli da se presvuce, ali je ovaj smara ..... ja ne mogu to cudo od insekta nikako da uvatim pincetom, necu tu da ga ostavim zbog presvlacenja, a glupo mi je i da ga zgnjecim... da guram ruku u terarijum i da ga jurim po tresetu, mislim da je glupo, moze T da odreaguje na glup nacin, i da ja posle jaucem .... jel ima neka hrana, namirnica, kojem lateralis ne moze da odoli, pa da stavim to na jedan deo terarijuma, i da pokusam da ga poklopim kad se navuce na tu hranu ?? ili mozda neko drugo resenje.....?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja tori'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    108

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    Pa zaista ne moras da toliko komplikujes
    Kada se to meni desi (nije uvek presvlacenje) izvadim ga pncetom. Stoji to da ostane bez dobrog dela nogu ali je ipak napolju i ziv. Ako je neki bas uporan prosto ga zgnjevcim takodje pincetom. XD
    Ipak je to samo lateralis, jedan u gomili.....

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    mislio sam da postoji neki fin nacin....

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    Fini nacin je da ga ne diras uopste..a i najlaksi Nema on neke jake mandibule (celjusti) da bi mogao naskodi tarantuli...ako je samo jedan u pitanju, naravno..

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    Pa nemoj pincetom, uzmi neku posudicu...
    Brain kills beer cells...

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    Citat Prvobitno napisao Bluie Pogledaj post
    Fini nacin je da ga ne diras uopste..a i najlaksi Nema on neke jake mandibule (celjusti) da bi mogao naskodi tarantuli...ako je samo jedan u pitanju, naravno..
    Ima dovoljno jake mandibule i treba da ga izvadiš. Jako su male šanse da će napasti pauka u toku presvlačenja ili posle dok je još svež, ali može da se desi. Ne bi trebalo rizikovati i ostaviti ga. Najlakši način je pincetom izvaditi ga i nema veze ako se pauk malo prepadne.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    uspeo sam malopre da ga uvatim , izgleda da su uvece mirniji (pospaniji), pa nije tolko bezao.... inace nisam hteo da ga ostavljam, bas zbog toga sto sam citao da cvrci umeju da naskode sveze presvucenim T, a ovo mi delovao kao slican insekt... plus sto ovo stvorenje, uleti u kucicu kod T i seta po plafonu, i naravno ja nemam pojma da je jos ziv, reko scepala ga je i to je to, posle dan dva ubacim drugog, i onda vidim 2 unutra sta se desava...? onda provalim da se kriju tako, i od tad pazim da mi ne ostanu, i izvlacim ih pred presvlacenje, da mi se ne zavlace svuda.... hvala svima na odgovorima, stvarno sam mislio da postoji neka vocka na koju se hvataju, pa reko da ih ne jurim po rupama, nego da ih tako lovim i izvlacim....

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    U principu si mogao da staviš parčence voća ili povrća, svežeg naravno, pa da ga to privuče i da ga uhvatiš, ali nije ti toliko veliki terarijum da ne možeš da ga izvadiš kada skloniš kućicu pauka ili šta god. U principu lateralis ne bi grickao pauka ako nije žedan i očajnički gladan, tako da neki ljudi kada daju cvrčke ili neke insekte koji mogu da naude ljubimcu stave komad voća povrća da imaju šta da jedu dok ih ljubimac ne pojede sve...ja to nikada nisam radio, jer uvek dam onoliko insekata koliko pojede životinja,a ako do sutra nije pojeden izvadim...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    jedan mali offtopic: he, ne mogu da verujem, presvukla se sinoc, nakon sto sam izvukao onog lateralisa, kao da je samo to cekala

  10. #10
    Član Mrak'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    tunguzija
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    Citat Prvobitno napisao acak Pogledaj post
    uspeo sam malopre da ga uvatim , izgleda da su uvece mirniji (pospaniji), pa nije tolko bezao.... inace nisam hteo da ga ostavljam, bas zbog toga sto sam citao da cvrci umeju da naskode sveze presvucenim T, a ovo mi delovao kao slican insekt... plus sto ovo stvorenje, uleti u kucicu kod T i seta po plafonu, i naravno ja nemam pojma da je jos ziv, reko scepala ga je i to je to, posle dan dva ubacim drugog, i onda vidim 2 unutra sta se desava...? onda provalim da se kriju tako, i od tad pazim da mi ne ostanu, i izvlacim ih pred presvlacenje, da mi se ne zavlace svuda.... hvala svima na odgovorima, stvarno sam mislio da postoji neka vocka na koju se hvataju, pa reko da ih ne jurim po rupama, nego da ih tako lovim i izvlacim....
    To se i meni deshavalo,da ostane lateralis i da se sakrije,jednom sam tako video tri komada onako opusteno se setaju pa sam ih jurio i jedva dva uhvatio,od onog sto je ostao nije ostalo nista.
    sto se tiche hvatanja,ja ako bash ne mogu da ga uhvatim onda ga jednostavno ubijem,bolje i to nego da mi se sheta oko tarantule kad vec nece da jede..

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd, Vozdovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: kako najlakse izvuci lateralisa iz terarijuma

    a da mozda postavite neko skloniste tipa "karton za jaja" i osvetlite terarijum maximalno pa se on mozda sam uvuce u kartoncic i ti ga lepo izneses zajedno sa kartonom...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •