Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Hibernacija cancare

  1. #1
    Član Urke02'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Hibernacija cancare

    Imam malu cancaru koju sam nabavio prosle godine, proslu zimu je nisam pustao da udje u hibernaciju pomocu temperature, jer je bila jako mala. Ove godine pre 2 nedelje ona se sama ukopala pri normalnoj temperaturi, i ja sam je sklonio na otprilike 15 stepeni, evo danas je izasla iz podloge, sta to znaci? Jel sam trebao na jos nizu temperaturu da je stavim? Hvala unapred!

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    temperatura treba da bude oko 4 stepena, nikako ispod 4 i ne preko 10 stepeni, posto tada ne hiberniraju, kao sto je slucaj sa tvojom...ako je kornjaca zdrava i pripremljena za zimu sam ce se ukopati i prespavati zimu,samo nabacaj neki sloj zemlje i lisca preko mesta gde se ukopava i postavi jos neki nailon preko svega toga i nece biti nikakvih problema...pozzz
    Poslednji izmenio smeshko lepushko; 23.10.10. u 21:01.

  3. #3
    Član Urke02'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    Trebalo bi da je bila pripremljena, jer je u poslednjih par dana pre ukopavanja vise jela i pila vode, hvala na odgovoru, u temperaturi je bio problem.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    Koliko ja znam preporucuje se da kornjaca cak i 2 sedmice pre zazimljavanja nista ne jede kako bi se iscistila. Kazes da je mnogo jela zadnjih dana pre ukopavanja i to moze biti problem s obzirom da kada se kornjaca ukopa hrana ostaje u njenom digestivnom sistemu i moze da podlegne vrenju, ili razvoju opasnih bakterija koje mogu da izazovu sepsu i da je ubiju.

  5. #5
    Član Urke02'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    Znaci sada da joj ne dajem nista da jede jedno vreme, samo voda, pa da smanjim temperaturu da se ukopa.Hvala Dendzo

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    dve nedelje pre ne bi trebalo da jede da bi izbacila sve ostatke hrane,kako je Dendzo napisao...potapanje u mlakoj vodi u nekom plitkom sudu moze da im pomogmne i olaksa to, pa pokusaj i sa tim...premda kako napolju postaje sve hladnije i one same prestaju da se hrane i trebalo bi da to sve same odrade pozzz

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    Da. Uskracivanje hrane se bas izvodi u te svrhe da bi se kornjaca lakse zazimila. Ako je dobro hranjena ona je rezerve natalozila jos preko leta. Poenta svega je da je hrana bila bogata vitaminima, a narocito A i D. Temperatura treba da bude kao sto ti je rekao smesko lepusko. Ako ti se ukopala u dvoristu onda uradis kao sto ti je on rekao. Ako nije uzmes jednu drvenu, plasticnu, ili kartonsku kutiju, stavis zemlju u nju i ubacis kornjacu da se zakopa. Zatim prekrijes kutiju i stavis na mesto za koje znas da temperatura ne prelazi 10 stepeni to jest ne pada ispod 4.

  8. #8
    Član Urke02'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    Odradjeno sve kako ste rekli i uspelo je, hvala

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Hibernacija cancare

    oke super, sada cekamo prolece...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •