Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Juce i danas sam pario moju zenkicu sa Borkovim muzjakom. Evo nekih slika. Video ce biti kasnije....

    sve u svemu nista pametno

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Parenje P.cambridgei No.2

    Evo i video.


    @Zarko
    Po njihovom ponasanju bi rekao da je bilo uspesno. Ja sam ih vec tri puta pustao i svaki put je bilo slicno ovom videu samo su pozicije bile malo drugacije.
    sve u svemu nista pametno

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Parenje P.cambridgei No.2

    da da to je ta dobra stvar...
    kako ga izbuvala

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Parenje P.cambridgei No.2

    E pa ljudi i moja zenka je polegla kokon. Ne znam kad ga je napravila. Bila je zatvorena ispod panja pa nisam video dan polaganja. Danas sam iz interesovanja hteo da vidim sta radi ispod. Malo sam rascepao mrezu a zenka je ko na federima iskocila iz te rupe. Zamalo da dobijem po prstima. Uperio sam lampom iza nje kad eto iznenadjenja.....jupi.. :-)
    Srecan sam ko mali majmun. :-)
    E sad, ne znam kada da izvadim kokon? Ne mogu da se setim kada se zavukla ispod panja. Mislim da ima vise od 15 dana ili mozda cak i mesec dana......stvarno ne mogu da se setim.
    sve u svemu nista pametno

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Parenje P.cambridgei No.2

    Citat Prvobitno napisao zokis Pogledaj post
    E pa ljudi i moja zenka je polegla kokon. Ne znam kad ga je napravila. Bila je zatvorena ispod panja pa nisam video dan polaganja. Danas sam iz interesovanja hteo da vidim sta radi ispod. Malo sam rascepao mrezu a zenka je ko na federima iskocila iz te rupe. Zamalo da dobijem po prstima. Uperio sam lampom iza nje kad eto iznenadjenja.....jupi.. :-)
    Srecan sam ko mali majmun. :-)
    E sad, ne znam kada da izvadim kokon? Ne mogu da se setim kada se zavukla ispod panja. Mislim da ima vise od 15 dana ili mozda cak i mesec dana......stvarno ne mogu da se setim.
    Krenulo vas je a? Lepo je to čuti
    Taman sam hteo da ti ponudim jednog sveže spremnog mužijaka ali ni tvoja ženka neće moći skoro da se pari. Nego, eto ti problema, kada izvaditi kokun? Moraćeš to uraditi po slobodnoj proceni.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje P.cambridgei No.2

    Nemoj ga vaditi još,mislim kokon Ostavi da prođe nekih 30 dana slobodno, ako misliš da se zatvorila pre 15 dana, ostavi još 30...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Odlucio sam da izvadim danas kokon i evo prizora....
    Kao sto vidite jos uvek su jajasca u pitanju sto bi znacilo da sam poranio. Ali primetili ste da ima pokvarenih jajasaca pa bih rekao da nisam ucinio toliku gresku. Kada sam ga otvorio kokon se osetio na budj. 50% jaja je bilo slepljeno za zid kokona. Nesto preko 20 kom. je vec bilo crno tj. pokvareno. Unutrasnjost zidova je bila zaprljana. Predpostavljam da bi se vremenom kolicina pokvarenih jaja povecavala a mozda bi se i ceo kokon ubudjao.
    Pokvarena jaja sam uklonio. Ona cistija sam istresao na papirni ubrus i ubacio u manju kutijicu. Tu kutijicu sam ubacio u vecu plasticnu kutiju u kojoj sam navlazio ubrus.
    Da li ce od svega toga nesto biti pokazace vreme. Ako imate neke savete predlozite.



    sve u svemu nista pametno

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Ako jos nisi onda povadi sva pokvarena jajasca(iz kutije sa donje slike)
    i napravi dobru ventilaciju na kutiji sa vlaznim ubrusom..
    puno srece

  9. #9
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Da li se to meni čini ili je na drugoj slici popriličan broj pokvarenih jaja. Ili su to neka (ne mislim na ona skroz tamna) samo zaprljana od toga što je bilo u kokonu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    @homer
    Ona skroz tamna sam vec povadio. Ona slika je od ranije.

    @Miroslav
    Jajasca su zaprljana. Praticu ja njih pa ako se budu jos neka kvarila izbacivacu ih.
    sve u svemu nista pametno

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Uff, šteta za kokon, izgleda da ova jaja nisu oplođena uopšte i izgleda mi slično onom prvom cyaneopubenscensovom kokonu. Nadam se da sam pogrešio i da će bar neki procenat biti dobar.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    e samo na procenat mislis

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje Psalmopoeus cambridgei (Izdvojeno iz Parenje P.cambridgei No.2)

    Haha, nemam ja veze sa tim parenjem, to je mužjak od Borka i Zokijeva ženka

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •