Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 49

Tema: Fotoaparati

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ako imas da dodas jos 20-30e,### ja nisam imao.Uzmi Fuji FinePix F5800 ili S1000fd.Po meni(to je samo moje misljenje)su ekstra aparati u tom rangu i mislim da nema boljih.Ja sam recimo zadovoljan sa ovim canonom.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #22
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Citat Prvobitno napisao D@nijel Pogledaj post
    Ajd mi reci kakve mogucnosti ima za slikanje makro fotografija?Imas li neki savet kako najbolje napraviti fotografiju?
    Na ručnim podešavanjima imaš mogućnost neke evaluacije WB, probaj sa tim nešto. Namestiš na aparatu sve sem WB i onda pre slikanja odradiš to, naći ćeš lako. Ja sam probao par puta i mislim da je bolje nego bilo koja predefinisana ponuđena opcija (među kojima su: oblačno, sunčano, sijalica, neonka...). Na kraju tog niza ponuđenih opcija imaš nešto tipa "Evaluate White Balance" ili slično.



    There's no place like 127.0.0.1

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    OVa druga slika izuva idem sad da se igram malo sa aparatom
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Budzi,krsi,lomi i dobi ovu sliku.Nikako bolju nisam uspeo.Trebace mi vezbanja
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  5. #25
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Nešto tu ne štima, taj aparat može mnogo mnogo bolje.

    Jesi uključio makro mod? Jel ti drhte ruke?
    Mutno je, to me čudi?
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ukljucio sam makro mod.I meni je cudno sto je mutno.Mislio sam da je do mene nesto ali koliko god pokusavao nece.Ja namestim sve kako treba i sve bude super i kad slikam ispadne mutna.A nije mutna na displeju.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    meni se desava na ixusu, ako zumiram malo, i pored svih podesavanja, makro, WB... da slika ispadne nejasna i mutna....
    jel koristis zum prilikom slikanja u makro modu...?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ne koristim ga.Zom je los po meni na ovakvim aparatima.Nije to to.Samo zamuti sliku.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  9. #29
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    @Danijel - probaj smanjiti ISO i idi sa kratkom ekspozicijom, mislim da je u tome problem. Zaboravio sam kako je to na tim aparatima

  10. #30
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Hrvatska, Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    danijel - mislim da imas premalo svjetla da bi slikao kvalitetnu fotografiju
    probaj malo podic iso (ne previse jer ce se onda vidjeti dosta suma na fotografiji) da se shutter speed skrati
    koliko vidim iz exif data te slike slikao si sa 0.59 sec shutter speedom (sporo za slikanje iz ruke, jako sporo, jos si dobro izvukao sliku)
    iso ti je vec tada bio na 400 sto je za kompakte vec granica, probaj okinut sliku sa iso 640 al iznad toga nemoj ici
    blenda ti je vidim postavljena na 5.6 - iz tog razloga ti je shutter speed spor
    kolko vidim optika na fotoaparatu ti je sposobna otvorit blendu vise tako da ude vise svjetla, znaci postavi ju na 2.6 koliko ti fotoaparat podrzava (manji f broj - otvorenje blende je vece)

    moj savjet ti je da pustis malo vise svjetla do objekta kojeg slikas


    ja sam do sad fotkao sa klasicnim kompaktima... sad sam presao na canon eos 5d i to je preporod
    jos samo da kupim jedan makro objektiv koji mi se svida

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Hvala na savetima,okacicu neke slike koje sam fotkao kad stignem.Malo sam se popravio ali treba tu jos vezbe
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  12. #32
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Hrvatska, Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    naravno da treba, fotkanje je vjezba vjezba i eksperimentiranje

    kod svakog fotkanja ti pise koliki ce ti biti shutter speed
    ako je ispod 1/40 sec.... to vise nije za rucno drzanje nego treba stativ
    uglavnom...ako te nesto zanima slobodno pitaj

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Evo par slika,mnogo su bolje nego predhodne



    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  14. #34
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    E ove su već ok. Ti si imao problema sa svetlošću unutra i onda si pokušavao preko ekspozicije i ISO-a da nadoknadiš ,što smanjuje kvalitet kad slikaš iz ruke,a imaš na njemu i podešavanja jačine blica, tako da i preko toga možeš nešto uraditi, ili sa nekim dodatnim osvetljenjem.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Moguce,ne razumem se bas toliko a jesam pokusavao preko ISO-a da dobijem na svetlosti .Nisam znao da to smanjuje kvalitet slike.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  16. #36
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Hrvatska, Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    iso povecava dvije stvari
    osjetljivost senzora (dobro)
    i sum na slici (lose)

    kod kompakata ne pretjerivati sa iso vrijednostima jer je vec na mali senzor kompakta nagurana velika kolicina pixela
    jesi eksperimentirao kaj sa f brojem?

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Iskreno nisam,probacu sutra jos malo da eksperimentisem pa cu javiti utiske.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  18. #38
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Hrvatska, Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    evo jedan moj uradak, snimljeno u zagrebackom parku maksimir.... svidjelo mi se kako je sunce probilo kroz krosnju i posvijetlilo ovo bilje...


    [img=http://img241.imageshack.us/img241/2683/mg14901copy.th.jpg]


    kad otvorite link jos jednom kliknite na sliku da ju otvori u punoj rezoluciji, u punoj rezoluciji izgleda puno puno olje...
    (glupi imageshack samo komplicira stvari)

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Za sto jasniju fotografiju, bez suma, potrebno ti je sto vise svjetlosti, pogotovo za fotke tog tipa (makro - brzi insekti, pauci itd..). Za makro nikad ne koristi zum. Sto se tice White Balanca, s obzirom da su ti terarijumi u kuci, podesi ga na sobno svijetlo, ima oznkaka kao sijalica, i boje ce ti biti prirodnije..

    poz!

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Kao sto sam i napisao u predstavljanju, radim u Tehnomaniji i ako vas zanimaju cene-lager slobodno posaljite PP i rado cu vam odgovoriti!

    Popust nazalost nemam ni ja, od aparata sam koristio sve modele IXUSA, ok, su, onako sto ja kazem za kucnu upotrebu, A1000, A590, SX 110, i bio sam te srece da idem na prezentaciju Canon fotoaparata na kojoj sam imao prilike da koristim G9, G10, Eos 450d, za koji tvrdim da je aparat za sve pare(iako nisam neki poznavalac), ali je sa cenom DOSTA, dosta jak, sada je negdo oko 60k dinara ako se ne varam!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •