Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 49

Tema: Fotoaparati

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Fotoaparati

    Evo da otvorim ovu temu posto je veoma povezana sa teraristikom jer vecina nas fotografise svoje ljubimce.Danas sam kupio Canon A590is i za sad sam zadovoljan aparatom.Pre njega sam imao Fuji FinePix S5600 i mogu reci da je po meni Canon bolji.Samo da napomenem da je tema generalno sta ko koristi trenutno i da ne mogu svi da kupe aparat od 300e pa na gore Evo slika aparata i par fotki koje sam napravio I zamolio bih iskusnije da podele neki savet sto se fotografisanja tice ili neku caku kako slika bolja da ispade.


    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ja fotkam sa A580. Ne vidim u čemu je razlika između tog i ovog tvog A590 osim što je tvoj aparat crne boje i malo je skuplji Može da napravi "dobre" fotografije (dobre za prosečnog korisnika). Nema tu puno saveta sem vežbaj. Nemoj slikati sa auto podešavanjima već vežbaj manual. Uključi centralni autofokus (ne mogu da se setim koja je default opcija tu).
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Mislim da je razlika sto A590is ima neku vrstu stabilizacije slike za vreme slikanja,ali nisam siguran,sto A580 nema.I jos par nekih sitnica koje nisu toliko vazne.Za sad sam zadovoljan,videcu kako cu da se naviknem na njega.Sa Fuji-jem sam se bio uhodao.
    Da dodam da ima i CHDK za njega.Ne znam da li si ga koristio.Ja nisam ali kazu da dodaje jos korisnih opcija.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  4. #4
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Znam da je dodata oznaka IS, stabilizacija slike tačnije. Nadam se da to radi nešto
    CHDK nisam koristio mada bih probao, vidim da ima opciju RAW, ali nema A580 među supported apratatima
    There's no place like 127.0.0.1

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Mislim da nije velika razlika izmedju ova dva modela i da bi radio i na A580.Mozes da probas,ne mozes nista da zeznes na aparatu.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  6. #6
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Evo baš gledam, možda i probam, mada oni savetuju da se ne istalira druga verzija.
    Kopaću još malo po netu.
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Evo i ja sam gledao da li ce raditi CHDK za A590is na A580 i kazu da nema sanse.
    Ajd mi reci kakve mogucnosti ima za slikanje makro fotografija?Imas li neki savet kako najbolje napraviti fotografiju?
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  8. #8
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Neće raditi ako se ne poklapaju modeli, moraću čekati, ako uopšte izbace za A580.
    Može da napravi "dobru" makro fotografiju (opet za nas obične korisnike) ali nemoj puno očekivati. Nemam dobrih saveta, Bogica će ovde bolje odgovoriti čini mi se. Slikaj što više na prirodnom svetlu, kada slikaš makro pucaj što više fotografija jer se često dobije ona signalizacija od aparata da je fokus uhvaćen iako je promašen totalno. To su neka moja iskustva.
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ma ne mora da bude perfektna fotografija.Za to postoje bolji aparati.Vazno mi je da moze pristojnu makro fotografiju da napravi.Igracu se danas malo pa veceras mozda okacim neke slike.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    A koliko taj model kosta? Ja sam uzeo ixus 80is za 150e i prezadovoljan sam .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Evo kad je vec tema fotoaparati a ja se ga bas spremam kupit zanima me dal ima tko kakvih iskustva sa ovim aparatom: http://www.dpreview.com/news/0808/08...nonsx100is.asp
    Cijena cca 220 Eur u HR,cini mi se ok za te novce.

    I jos jedna stvar me zanima ako bi mi tko mogao odgovorit,dali je problem sta koristi baterije od 1.5V ili bi bilo bolje da fotoaparat ima svoj punjac tj. akumulator?

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ja se ne razumem u fotoaparate.. meni Geni i Kuni rekli da zumem ixus i nisam se pokajao ... Ali ovaj mi deluje da ima ok optiku zato sto mi sociva deluju veliko hehehe mozda nije najbolji razlog i moram definisem sta znaci dobra optika - znaci optika sa kojm bi ja verovatno bio zadovoljan mada bih i dalje glasao za ixus ### bas mi se svidja hehe.

    To za baterije mi se ne sidja ni malo.... to su one nikl kardijumske AA ili AAA. to moras da formirasi njakas se sa tim... ne verujem da postoje takav oblik baterije (AA i AAA) koji je sa litijumskim kristalima (Li-ion ili Li-po)...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Frend mi posudjuje ixusa 60 kada slikam nesto za forum itd. i mogu rec da je vrlo solidan aparatic...ovo sam slikao njime(macro): http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6367
    A mislim da bi se dalo i dosta bolje,samo sta se meni neda zafrkavat time a ni neznam bas...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Cene Canon-a A590is se krecu od 11000 do 14000 din.Sve zavisi gde ga nadjes.Sad,jedino moze da se nadje ako je ostao u zalihama negde.A za te pare mislim da je vise nego dobar.Desilo mi se da pise na sajtovima da ga imaju a kad pozoves kazu da nema.Moras da zoves pre nego sto odes da ne ispadne da dzabe ides jer su informacije na sajtovima nepouzdane.
    Bif evo ti i link pa uporedi aparate
    http://www.digitalversus.com/duels.p...2&p2=3050&ph=2
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  15. #15
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Hehehe ko da se ja razumem ja znam da kliknem i to jedva i ono ispadne dobro Makro me je odusevio kod ixusa takodje a ovaj nemam pa ne mogu nista da kazem jedino sto mi se ne svidja sto ima take baterije...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

  17. #17
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    Ovo mi se svidja kod canonovih fotoaparate verovatno nije samo kod ixusa, ovo sam dobio sam klikom na jedno dugme hehehe

    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Fotoaparati

    ja imam Canon G6, ok je, zadovoljan sam...malo glomazan ,ali dobar...

  19. #19
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Odg: Fotoaparati

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Ovo mi se svidja kod canonovih fotoaparate verovatno nije samo kod ixusa, ovo sam dobio sam klikom na jedno dugme hehehe
    Evo ti i ceo problem, ovo je, po meni, loša slika i to samo zato što je aparat loše izmerio svetlo. Ti si slikao skakavca a aparat je izmerio prosek cele scene. Idealno bi bilo da se svetlo merilo na skakavcu i tada bi cela slika bila tamnija ali bi zato skakavac bio pravilno eksponiran. Ovako je za jednu ili dve bledne previše eksponiran. Ovo je idealno za turističke fotografije za koje su takvi aparati i namenjeni ali je loše za specifične namene. Za ovakve stvari mora ručno da se podesi sve i da postoji spot merenje svetla.

    Inače, po nekom mom iskustvu, canon aparati najlošije mere svetlo i WB. Nikon to mnogo bolje radi. Naravno, ko koristi RAW i manuelna podešavanja to ne vidi kao bitan podatak (i nije).
    Potpis u pripremi!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: Fotoaparati

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Inače, po nekom mom iskustvu, canon aparati najlošije mere svetlo i WB. Nikon to mnogo bolje radi.
    da li to znaci da bi u klasi od 150eur, za makro fotografiju, pre uzeo Nikon nego Canon?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •