Prikaz rezultata 1 do 19 od 19

Tema: Apoteka i kalcijum

Hybrid View

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Apoteka i kalcijum

    Mrao sam da otvorim novu temu jer post koji sam postavio u drugoj temi ili niko nije video,nije hteo da odgovori ili nema pojma.I interesuje me jel moze da se daje Leopard geckonu izmrvljen Kaltegal kao dodatak kalcijuma.Kaltegal sadrzi askorbinske kiseline 50mg i kalcijum-glukonata 500mg i pomocne supstance manitol(E421)i sorbitol(E420).To su neke tablete malo manje od sumecih.Trazio sam u apoteci bas kalcijum u tabletama i to mi je dala.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Ok,ajd onda ovako sta vi preporucujete da kupim kao dodatak kalcijuma?A da je dostupno u apotekama i da li jos nesto treba pored kalcijuma za gekona?Izvinjavam se zbog duplog posta.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Mislim da ti nije bas zgodno da kupujes tablete, pa da mrvis. Ne secam se najbolje, al mi se cini da su i meni u apoteci prodali taj Kaltegal u tabletama kad sam prvi put trazila kalcijum. Potom sam videla da ima aromu jagode, a za gekone bi trebalo bez arome. Trazi Ca glukonat ili Ca karbonat (u prahu). Nema u svim apotekama, al budi uporan i naci ces. Pored Ca, postoje i multivitamini.

  4. #4
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    mislim da mozes da dajes izmrvljena luspa od jaja.Se razbira prvo da ja stavis u voda i da ja provaris,pa onda da izvadis luspu od unutrasnost,pa onda da ja izmrvljis.kad bude sitna ko brasno,onda je dobra

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Ja koristim izmrvljene tablete ca-ost,kalcijum + vitamin d3,a kao podlogu gekonima svojim sam stavio posip za ptice koji sadrzi kalcijum i razne dodatke koji su dobri za razvoj kostiju.

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Apoteka i kalcijum

    D@nijel, čekao sam da se javi neko ko se ozbiljnije bavi gušterima od mene ali vidim da ti se žuri pa evo da se ubacim. Askorbinska kiselina ti je vitamin C i on ne bi trebao da ima negativnog efekta na guštera. Manitol služi da se tableti da masa i koristi se kao popunjivač. Nema nikakav efekat, ni dobar ni loš. Sorbitol je zaslađivač i takođe ne bi trebao da ima negativne efekte. Pitanje je samo kako sve to utiče na ukus i da li će se gušteru svideti. Mrvljenje tableta nije nikakav problem i to ne bi trebalo da te brine.

    Međutim, najbolja varijanta ti je da se javiš Peđi ili Bubamari i da poručiš neki kalcijum baš za guštere. nije skupo, šalju poštom, već je prah i nema nikakvih primesa o kojima treba da se raspituješ.
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Kao što Geni kaže, uzmi neki komercijalni prah i to koristi. Moji davno dok nisam nabavio ovako u prahu nisu hteli da jedu nikako insekte umešane u mrvljen kaltegal...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Hvala puno to mi je znacilo.I interesovalo me je da li ce skoditi.Ali posto nece da jedu zajedno sa kaltegalom necu onda to da im dajem.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Ne mora da znači,neki će jesti neki neće...

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Apoteka i kalcijum

    Moje gekonke nisu htele da jedu ništa posuto izmrvljenim tabletama ali ponekad su lizale isto to iz posudice. Zoomedov kalcijum jedu na bilo čemu.

    Agama jede i tenebriju i dubije i lateralise posute i izmrvljenim tabletama i kupovnim kalcijumom ali one su mnogo alavije od gekona.

    Mada, uglavnom posipam vitaminima samo. Kalcijum držim u posudici.
    Potpis u pripremi!

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    kupi od onih koji imaju kimo, ja (izvinite kao sma nekog izostavio ) a da bubamara ..eto iam ovdek o to prodaje ...nije skupo

  12. #12
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    bg
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Treba mi hitno informacija:

    gde nabaviti Kaltegal (kalcijum)?

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    kaltegal se ne proizvodi vise...galenika ga ukinula

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Ima paralela za kaltegal . Pogledacu sutra u registar lekova pa cu vam reci kako se zove .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Najbolji biokalcijum koji je cisti i bez nikakvih dodataka, a ujedno i bez mirisa je obicna sipina kost! Uzmite sipinu kost izdrobite u prasak i eto kacijum za gekone. Dajte im to i nista ne brinite, oni ce to da lizu kad im organizam potrazi i nema nikakvih opasnosti za nedostatka kalcijuma.

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    problem sa sipinom,vec smo pricali, jesu teski metali koji se nalaze jer sipine kosti se skupljaju svuda..
    nema nikakve kontrole

    amerikanci sa svojim resursima i aktivnoscu lepo izanalizirali i nasli tonu djubreta u sipinim zebancijama za papagaje
    zato ja idem na kalcijum koji je za upotrebu regularnu

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    Zarko........ ima svasta na papiru! Ti si procitao i ja to ne negiram, ali moram da kazem da sipe deponiraju iskljucivo kalcijum u sipinu kost. Te sipe su iz mora, okeana, a ne iz nekih kanala gde ima otpatke. Cak i farmaceutska industrija koristi sipinu kost, a i homeopati! Na kraju krajeva, ta ista sipina kost se daje papagajima koje vrede nekoliko hiljada eura! Posto je sipina kost jeftina da bi se izbegli ovakvi "rizici" dajte u laboratoriju i neka potvrde dali osim kalcijuma ima i teskih metala. Ako sam u pravu onda je resen problem snabdevanje biokalcijuma. To sto su amerkanci radili je samo da skupljaju pare onima koji veruju u to. Meni lici kao nafta za domacinstvo sto ne treba da se koristi kao gorivo, samo sto je to zakonom zabranjeno , a moj drug koji je taksista koristi je godinama unazad !

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Apoteka i kalcijum

    ma ne osporavam. ko kako voli
    a farmaceutske kuce koriste kosti od argentinskih somcica ako se dobro secam a ne sipine kosti... info od distributera kalcijuma koji mi je ponudio 2 tone kalcijuma... skormno

    ma uvek je bolje nesto nego nista pa makar bio i kreda

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •