Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 76

Tema: Bebe zeleni pitoni!!!

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Citat Prvobitno napisao Crochondro Pogledaj post
    Pa trenutno su jako mali, neznam kako da ti opisem, mislim da imaju malo preko 10 grama, negdi od 12-16 grama i dugi su oko 25-30 cm i tanki ko cigareta u najdebljem dijelu!

    Dule ovi moji chondri iz USA imaju pedigree koji seze sve do 1976 kad su se prvi chondri u svijetu parili u zatocenistvu i dobili pomladak. Od tada krece selekcija. Impresivno skroz! Mogu bit sritan ko malo dite sta sam uspia da nabavim takve primjerke!
    Svaka cast, dobro si ti to skockao! Nego opisi malo ako ti nije tesko, kako si ih uvezao, jel komplikovana i skupa papirologija?

  2. #42
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Ma znam za cene, ali ne vredi da se zalimo kad su verovatno realne. Neki primerci dostizu preko 10000$. To je vec bolesno
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  3. #43

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    ne to je trud koji neko zna da ceni- na zalost kod nas se to ne desava.

  4. #44
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Slazem se ja sa tobom, ali retko ko moze sebi to da priusti, zato sam rekao da je bolesno. Kod coveka u Rusiji kod koga sam bio nema primerka ispod 1000$. A zmije su neverovatne i zaista vrede toliko, on se razbija od posla za njih.
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  5. #45
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Cijena je takva kakva je i ja se ne zalim i nikad se nisam ni zalia jer shvacam zasto je to tako. Razlike chondra i opcenito vecine drugih pitona ili zmija su ove:
    1. Chondru treba 4 godine da bi se moga parit dok drugima obicno treba 2-3 max.
    2. Chondro jaja su jakooooo osjetljiva i stvarno treba imat sreden vrhunski sistem inkubacije inace propadnu sva jaja i ako uopce dobijes bebe znanost je nahranit je posto u prirodi jedu neke male gustere i obicno prave probleme kod hranjenja tako da uzgajivac mora stvarno imat celicne zivce da bi nahrania 15 beba a hrane se svako 5 dana!
    3. Chondro je jedna od rijetkih zmija koja mijenja boju od bebe prema odraslom i to stvarno zna bit fascinantno
    4. Chondro je uvijek smotan na grani i pruza uzitak gledajuci ga dok mnoge druge zmije se zakopavaju u zemlju ili traze neku vrstu sklonista
    5. Idealne su velicine i po danu nikad nisu agresivni.

    Mislim da ovih 5 tocki dosta govori o tome, bez uopce da spominjem boje, gracioznu gradu tijela i glave i tako dalje...

  6. #46
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Tako je, zato i kazem da je cena realna ma koliko bila visoka. Chondro je vrh vrhova medju zmijama i tu nema sta da se prica.
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  7. #47
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Citat Prvobitno napisao Marcco Pogledaj post
    Chondro je vrh vrhova medju zmijama i tu nema sta da se prica.
    Ja bih radije rekao, da je u vrhu (po meni "top3") neotrovnih zmija...
    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  8. #48
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    A koje su ti druge dve vrste

  9. #49
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Meni bi druge 2 vrste bile tek posle 30 praznih mesta
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  10. #50
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Druge dve vrste su Corallus caninus (posebno Basin) i Corallus hortulanus (izkljucivo "patternless").

    A po vrsti bi bilo ovako:

    1. C.caninus
    2. M. viridis
    3. C.hortulanus ("patternless").

    A ne bi smeli zaboraviti ni na Python anchietae, koji je po svojoj ekskluzivnosti na 1. mjestu ... Ali o ukusima nema smisla raspravljati
    Poslednji izmenio MobyDick; 11.06.09. u 23:51. Razlog: Dodao sam "lestvicu" (1., 2., 3.)
    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  11. #51
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Anze, nisi ni ti lud.
    Moram se ovdje ukljucit opet.
    Corallus caninus i C. hortulanus(imao sam narancastog muzjaka) su jako lijepe zmije al ja sam tip koji vise voli pitone nego boe i njihovu narav i izgled. Glava chondra mi je puno ljepsa i caninusi se ne mogu mjerit s chondrima po raznovrsnosti boja. Chondro ima puno veci spektar boja dok se uzgajivaci caninusa nabrijavaju na to da stvore caninusa sa sta vise bijelog po sebi. Uz sve to chondri su manji od caninusa i lakse ih je za drzat.
    Evo slike po meni najludeg caninusa sta sam ikad vidia al ovo je jedna jedina zmija u svijetu da ovako izgleda:

  12. #52
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    E - i zasto je super da imamo svaki svoj ukus One tri neotrovne koje sam nabrojio imat ce moja bolja polovica a ja ostajem kod otrovnih

    Ali da ne zasmetimo ove teme - Toma: tvoje zmije su extra! I ti budes prvi kad bude moja djevojka kupovala chondra!
    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  13. #53
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    hAHAHAH... moze... nek onda to bude neki od TW blue line, kad budem pario prvi put u Europi cisto USA TW bloodline parenje! Kad vidis pedigree past ces u nesvjest! Mene strah da mi se stan ne pretvori u terarij tada jer neznam tko ce me uspit nagovorit da prodam neke od beba! OStavit cu ih sebi skoro sve,al jednu za vas ...mozeeee!

  14. #54
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Vidim, da imas i ti probleme sa tim da svi terarijumi ne bih stali u stan A kad budes pario ono retku liniju nesmijes zaboraviti na mene Kad budem imao vremena, obrazlozit ces mi ovaj pedigre o kojem si govorio A za kakav tjedan dana ili dva dolazim u Zg pa ti platim pivu ili kafu, pa cemo se dogovoriti sve
    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  15. #55
    Član Nebojsa'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Jel Pacino na ovoj drugoj slici koju si postavio, Lemon x TW Blue line muzjak? Pretpostavljam da ce on da ucestvuje u "prvi put u Europi cisto USA TW bloodline parenje".

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Ja ne znam sta da kazem osim svaka cast.Zmije su prelepe....stvarno sam se odusevio

  17. #57
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Tako je Nebojsa, u pravu si...
    Pacina cu parit s dvije zenke sljedecu godinu. Obe su amerikanke ka sta je i on.
    Ako sad pocmem o tome tu pisat unistit cu temu ovu pa cu radije to ostavit za vrijeme kad to bude aktuelno.

  18. #58
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Evo sad sam slika onog crvenog od prosle godine. Mislim da je jasno zasto su crveni toliko na cijeni... ovaj je stvarno cudo i odlucia sam ostavit sebi barem tri crvena od ove godine isto jer imam feeling da ce bit mozda cak i ludi od ovog!



  19. #59
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Prelepa je, ovi plavi detalji su mnogo dobri, svaka cast!!
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Bebe zeleni pitoni!!!

    Stvarno je lepa ...ne zelim vise da komentarisem...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •