Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 25 od 25

Tema: Bebe kolumbijskih duginih boa

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Bebe kolumbijskih duginih boa

    Ja sam prosle godine dobio 23 bebe duginih i sve su otisle.Sada za ovo leglo cu da idem u pocetku sa nekom promotivnom cenom,pa ce kasnije biti nesto skuplje, a da odrzavanje kosta to stoji, a ne samo odrzavanje, puno vremena sve to oduzima , hranjenje, ciscenje, menjanje vode....po ceo dan nesto radim oko njih tako da malo vremena ostaje za nesto drugo, kao na primer da budem cesce na forumu sto mi neki zameraju

    Da samo jedan slug, uglavnom su sami izasli iz opni, ali kada ih pokupim uvek ide prvo kupanje jer su sluzavi.
    Poslednji izmenio Pedja; 11.06.09. u 10:58.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Bebe kolumbijskih duginih boa

    ajde postavio sam još pitanja...

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Bebe kolumbijskih duginih boa

    kažeš da to ne vrijedi za pauke i ovakve zmije..primjer paukova.. uzgojio sam N chromatuse prije par godina..622 komada.. kod nas sam ih prodao oko 50ak...sve ostalo sam dao van prijateljima za neke druge životinje... i sad..mali pauci ne pojedu puno...
    Ma znam ja sve o cemu ti pricas, i slazem se sa tobom u potpunosti, al sto se mene tice kad smo vec kod pauka 20 prodanih, po nekoj realnoj cijeni, vraca ulozeni trud.. Ostale treba zrtvovati kao hranu drugim, pogotovo kod vrsta (paraphibana i chomatus) koje imaju jako puno malih u leglu.. Kod zmija je to vec malo zaje8anije, al sta je tu je, o tome treba razmisljati i prije nego sto se krene u razmnozavanje...

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Bebe kolumbijskih duginih boa

    Ma gajiti miševe za svoje potrebe se isplati ako imaš 100 zmija (ne shvatite ovo bukvalno). Sam smrad nije vredan za manje.
    Ali to nije tema našeg današnjeg razgovora. Jel može još malo slika?
    Što se prodaje tiče, zmije nisu skupe, ako se malo bolje razmisli. Posebno ove "mesnatije" zmije. 100 ili 150 evra za pitona ili bou nije puno. Zamislite koliko novca treba za nekog rasnog psa? Jedino što se mi nećkamo. Ko zna zbog čega? Kao nećemo biti zadovoljni zmijom koju kupimo? Neće se dovoljno lepo sklupčati? Smešno! Ja nemam mesta, i nemam svoj stan, ali kad to rešim biće još zmija.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Bebe kolumbijskih duginih boa

    kako je ženka velika? dužina/težina? poprilično veliko leglo... znači da je ženka odlična i da ima dobre gene...
    Nikad ne vazem zmije, po izgledu ih ocenjujem kada su spremne za parenje, a posle okota je izgubila dosta na tezini
    Dugacka je negde oko 170 cm

    Što se prodaje tiče, zmije nisu skupe, ako se malo bolje razmisli. Posebno ove "mesnatije" zmije. 100 ili 150 evra za pitona ili bou nije puno. Zamislite koliko novca treba za nekog rasnog psa? Jedino što se mi nećkamo. Ko zna zbog čega? Kao nećemo biti zadovoljni zmijom koju kupimo? Neće se dovoljno lepo sklupčati? Smešno! Ja nemam mesta, i nemam svoj stan, ali kad to rešim biće još zmija.
    A dugine su sada tek jeftine, 50 eur, a medju najmanjim su od svih boida, terarijum za njih je isti kao za Kalifornijsku zmiju.
    Poslednji izmenio Pedja; 16.06.09. u 11:40.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •