Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Multivitamini

  1. #1
    Član Exotico'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    33

    Uobičajeno Multivitamini

    Cao svima. Imam neke multivitamine koje proizvodi Tetra. koristio sam ih pre 3-4 god kad sam imao iguanu. zanima me dali takvi multivitamini imaju rok trajanja i ako nemaju dali bi to mogao koristiti za agame i gekone? nisam mogao dobro da protumacim sta pise jer je sve na nemackom, ali razumeo sam da pise da je visoko kvalitetni dodatak u ishrani. na kutijom nema data proizvodnje ni rok trajanja, ali koliko pamtim, kupio sam to pre nekih 4 godina, a jos ima vise od pola na slici ima iguana i kornjaca. ima 28% proteina,masti 6.5% i vlakna 1%. ima vitamine a, d3, e, b2, b6 i b12. nisam uspeo da ga pronadjem na netu. ako neko zna dali mogu ovo koristiti, bio bi puno zahvalan

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    mrzi me da citam ceo post..rok svi imaju god dana obicno..i to treba dae gleda kad se kupuje jer 50% i vise im je isteko rok

  3. #3
    Član Exotico'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    hvala na odgovoru, to znaci da ovo mogu da bacim

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    pa verovatno

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    mnoga hraniva,pa i vitamini,ako su pravilno čuvani i nisu promenili organoleptičke osobine,mogu se bez problema koristiti...tako,da ipak pogledaj,ne treba žuriti sa bacanjem!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  6. #6
    Član Exotico'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    Citat Prvobitno napisao bubamara Pogledaj post
    mnoga hraniva,pa i vitamini,ako su pravilno čuvani i nisu promenili organoleptičke osobine,mogu se bez problema koristiti...tako,da ipak pogledaj,ne treba žuriti sa bacanjem!
    pa miris je potpino isti kao sto je bio, bas se dobro secam, ali siguran sam da je imam vec pune 4 godine, a nigde na kutiju ne pise data

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    na mnogim hranama piše-MINIMALNI ROK UPOTREBE...kod vitamina,ako nisu imali puno kontakta sa vazduhom,i svetlošću,ne gube svojstva..minerali su veoma postojani...a,ne verujem ni da je došlo do stvaranja mikotoxina,jer je to verovatno bilo stalno zatvoreno i nije imalo vlage..tako,da ja bih to dao,al me nemoj slušati...jer moža da se desi,koincidencija,da životinja ima problem zbog neke desete stvari,a to bi se odmah pripisalo tom hranivu kojem je istekao rok...s,obzirom da nije promenilo miris,a verovatno ni druge parametre,nemoj to bacati!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    ja bih UVEK kupio drugu ...ne bih se razlisljao za 5e

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    pa to je rešenje 1/1...al ako je čovek u frci sa parama,ili ne može da nađe,ili ga mrzi da kupuje,može i to da ostavi
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    ne moze da ga mrzi da kupi i da bude u frci za 5 e
    ako nemas da odvojis jos 50e za veterinara koj K@$#$ je neko u opste kupio gustera??!
    da li neko kupi jednu patiku?kucu bez krova?bisiklu bez guma?kola a da ne planira da ce platiti i registraicju, popravku?

    daj be

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    slazem se sa zarerom....

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno

    ma,svetska oskudacija........šalu na stranu...čovek je samo pitao može li to da koristi...!..###,i mene ništa ne koštaju tuđe pare...

    različit ti je sastav multivitamina za HERBIVORE (iguana...) I CARNIVORE (agama,gekon...),tako da bi bilo dobro da uzmeš za carnivore

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6381
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  13. #13
    Član Exotico'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    ma imam ja multivitamine, uzeo sam od Zareta, nije mi to problem, ali sam sad slucajno nasao taj multivitaminski prah, ja sam i zaboravio da ga imam, pa sam razmislio da i agama jede biljnu hranu i da dajem ove vitamine tako ponekad ako su ok, ali sad mislim da nema potrbe

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    El treba dodavati neke vitamine/minerale zmiji (boa constrictor) pored obicne ishrane?
    Dajem joj miseve,golubove i pilice.Tako da ima raznovrsnu ishranu..Ali eto el mozda postoji potreba za necime?
    Mozda za vitaminom D zbog manjka sunceve svetlosti,mozda ova spot sijalica nije dovoljna itd..
    Saveti,sugesitje,...




  15. #15

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    hrani mieve adekvatno i nema multivitamina

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    jeftinije ti je da kupiš multivitamine,nego kvalitetnu hranu za miševe..a,oni jedu ko na takmičenju...nit manje životinje,nit više da jede!...evo ti matematike...2 kg versele-laga hrane za miševe= 1 kutija serinih multivitamina ili vitaminsko-mineralni prah!...
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Multivitamini

    Vec sam par puta govorio da ja mojoj dajem miseve,pilice i male golubove,tako da joj je izmesana dijeta.Ali rado bih ubacio i te dodatke ako je potrebno,sve za moju bebicu!Samo ostaje pitanje da li vi mislite da je to potrebno? Vasa iskustva?
    Koliko kosta neki od tih vitamin/minerala i koji su preporucljivi za bou constrictor,a samim tim sledi i pitanje kako i kojoj meri se to njoj daje?
    Moji postovi obicno samo neka pitanja




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •