Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 45

Tema: Burmanski piton ubio dijete

  1. #1
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Burmanski piton ubio dijete

    http://www.24sata.hr/news/clanak/pit...icu-2/124055/?

    Jadno dijete... Samo jos jedno upozorenje onima koji imaju velike zmije. Cuvajte ih dobro i uvijek budite na oprezu!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Ali tužno je to da u naslovu piše 3,5m a na samom početku članka 2,5m,ok da je ta razlika u dva različita izdanja novina,pa hajde,ali u jednom članku...mislim da je to samo čista sramota
    Žalosno jeste...

  3. #3
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Žalosno je i to što piton živi u ''akvarijumu''. Najverovatnije mu nije bilo prijatno u društvu ribica, pa je rešio da izađe.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  4. #4
    Član Paris Reptiles'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    78

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    u video sa mjesta tragedije novinar prenosi da je molorus bio nešto preko 8 stopa iliti nešto ispod 3 m.

  5. #5
    Član darko.subotica'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    A znate sta je nazalosnije od svega?
    Sto ce verovatano ubiti sad to pitona iz neke "osvete" uzas... I krive pitona sto je to uradio! Pff... Pa on je zivotinja, njemu je u instinktu to da radi!

    "A proud member of the Atheist community "

  6. #6
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    U videu rekao je da je potvrdjena duzina zmije 85'', sta znaci 216 cm. Pa to i nije tako veliko. Obicna BCI moze bez problema narasti na tu velicinu. Covjek kaze, da imala djevojka ugriz na glavi i da je bila udavljena. Znaci ide za "prehranjevalni refleks". Ako bi dosao kasnije, mozda bi bila vec unutar zmije ...

    Svakako, tako kako je Toma rekao - opozorenje svima, koje drzijo opasne (velike, agresivne, otrovne ...) zmije.
    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Najžalosnije od svega je što je dete mrtvo!!
    Piton je ubio dete i piton treba da bude ubijen.
    Kreten koji je držao pitona treba da ide u zatvor.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Podrazumeva se da je neopisiva tragedija mrtvo dete. Tesko je i zamisliti kolika! Ovaj sto je drzao zmiju mora u zatvor na dugooo i verujem da ce ici, jer su u Americi zakoni vrlo rigorozni i uglavnom se postuju, za razliku od nekih drugih zemalja, jeli...

    E sad ubiti zmiju ili ne... hm, sta je to osveta? Za sta? Za prirodnu stvar koju je uradila. Ma kako uzasno je to sto se desilo ipak sva krivica i sva kazna treba da padne na coveka kao svesno bice (da li je svesno?!) koji je "cuvao".

    U Afrci recimo lavovi retko napadaju ljude. Obicno se desi da lav zbog nekog nedostatka ubije coveke/dete/zenu, npr. povredjen je pa zbog gladi lakse mu je da savlada coveka nego antilopu, gazelu i sl. Takav lav postaje ljudozder i mora se ubiti. Ovo je nesto sasvim drugo. Zmija nije bila u prirodi, za nju je neko bio (ne)odgovoran... Ako se ja pitam pre bih njega ubio nego zmiju, ali ni jedno ni drugo nece vratiti dete, e to je najtuznije...

  9. #9
    Član darko.subotica'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    @gava ... Ne slazem se sa tobom!
    Ne vidim razlog zasto ubiti zmiju!? Zato sto je delovala prirodno? Zvuci besmisleno.

    A ova budala sto ga je pustila, daj treba da svira klavir u zatvoru neko duze vreme. Pa nek sledeci put pazi.
    "A proud member of the Atheist community "

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    znija je bila gladna i tacka, a lik momentalno u corku na duzi vremenski period

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    sto se tice vlasnika zmije on pod hitno u zatvor, bez razmisljanja, a sta sa zmijom? paa, niste u istoj situaciji kao roditelj zadavljene bebe, pa vam je lako braniti zmiju. Da li ste zamislili mozda sebe u situaciji, kako pred vama lezi zmija koja je zadavila vasu dvogodisnju cerku? U takvom strasnom trenutku zalosti, bijesa, tuge, mozda biste i vi ubili zmiju, ili biste mozda ostavili u zivotu nekoga ko vam je ubio cerkicu?
    Ne mozete isto razmisljati vi i ozaloscena majka, mozda bih i ja u tom trenutku ubio zmiju iako obozavam zmije kao i svi vi, ali nije bilo koga zmija zadavila, nego jednu malu nevinu bebu, bespomocnu i nezasticenu, a to je najveca tragedija.. da ste vi roditelj vjerovatno ne biste razmisljali tako..

  12. #12
    Član MobyDick'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Pa ovaj covjek vec je kaznio samog sebe jer je umrlo djete ... Ako ga jos kazni sud, nece se nista promeniti. Samo glasnim ljudima (kojim se ni pripetila ova tragedija) ce zatvoriti usta jer ce rect: tako je - tako treba. Ali cilja u nekom kaznovanju i zatvoru na duze vrijeme ... tu tega nema.

    Ja sam studirao puno slucajeva u penoloskoj struci i znam kako kazna djeluje ... Samo slusajte ovaj "911 call" i sve ce bit jasno: on je vec kaznjen.

    Terarij.si | Slovenski teraristični portal z resno vsebino.
    http://terarij.si/images/Slikce/terarij_banner1.jpg

  13. #13
    Član darko.subotica'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Sve u svemu, VELIKA je tragedija sto je devojcica nastradala. Ko god da je kriv, vise nije bitno...
    "A proud member of the Atheist community "

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Naravno da je bitno ko je kriv, a kriv je svako ko ne pravi razliku između domaćih i divljih životinja. To što se piton našao u terarijumu ne znači da se prema njemu može ophoditi kao prema psu ili mački koji vekovima žive uz čoveka. Piton nije kriv što je piton, a čovek čija percepcija nije u stanju da pravi razliku među životinjama koje vidi u pet shop-u stvarno ne bi smeo da ga poseduje. Čuvanje potencijalno opasnih životinja isključivo uz zvanično odobrenje/licencu ipak deluje kao dobra ideja...

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Najbolje je ovo u članku:
    " Burmanski pitoni lako mogu narasti do osam metara dužine i imati težinu do 90 kilograma."
    Kakva glupost. Nego, užas jeste, naravno, i lepo smo i ovde pričali da to nije životinja za zezanje. Da se maloj deci ne daju pitoni u ruke da se igraju sa njima. Da zmije nisu ljubimci koji mogu da zavole čoveka, da je to prosto nemoguće.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    U knjizi o Burmanskim pitonima sam procitao sledece
    Zivot burmanca je podeljen po fazama
    1 faza- Embrionalna
    2 faza-Juvenile to subadult(do 20 meseca)
    3 faza-Young adult(od 20 meseca do 4 godine)
    4 faza-Maturity
    5 faza-Old age
    Najvise napada na ljude i agresivnost se pokazala u 3 fazi(kao i u najnovijem slucaju)..Ova faza se ogleda u povecanju sexualnog hormona koja dovodi do psiholoskih promena i promena u ponasanju..Najvise napada i agresivnost pokazale su zmije izmedju 2 i 3 m..
    To su zapazanja nekih svetskih herpetologa..

  17. #17
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    To meni nikad nece biti jasno, tigar napadne coveka i ubije i odma organizuju lov i odstrele tigra. A covek ubije tigra i posle ga niko ne nadje i da ga nadju dobije neku sklj kaznu.

    Zmiju nikako ne trebaju da ubiju po meni, jer je ona u ovom slucaju najmanje kriva.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Nesrecni slucaj.. Treba ispitati koliko je vlasnik zmije u stvari kriv,ako se ispostavi da nije i da je posredi stvanro nesrecni slucaj ne bi trebao da ide u zatvor.Mislim da ce ovaj dogadjaj sam po sebi ostaviti veliek posledice.Zmiju treba udaljiti ali ne i ubiti.Drugo je da je to bio pas,ali kao sto je rekao nenad,zmije ne mogu da zavole coveka,dakle nije kao pas da ce da mrzi ili voli.Ona je uvek takva i s toga treba preuzeti odredjene mere kada se drze ovakvi kucni ljubimci.
    I koliko sam ja skontao on je zmiju stavio u vrecu pa onda u terarijum? Cemu to? Mozda ovo nije bio nesretan slucaj,sve mi to deluje malo cudno..




  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Ima jos jedna stvar, meni ova zmija izgleda potanka za svoju duzinu i vrstu... Koliko se ja razumijem burmanci bi trebali biti bar duplo deblji na ovoj duzini, sto znaci da lik i nije bas hranio ovu zmiju.. Sto opet dovodi do zakljucka, da je zmija bila sita vjerovatno nebi ni napala i ubila dijete, sto znaci da je kreten kriv po svakom osnovu...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Slazem se sa Duletom,ako je zmija bila izgladnela naisla je na nesto male velicine i toplo.....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •