Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 45

Tema: Burmanski piton ubio dijete

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Pojedini vlasnici pit bulova su trenirali svoje pse za borbe, razvijajući agresivnost kod ovih pasa. Pas napadne dete i odgrize mu pola lica. Vlasnik dobije novčanu kaznu, a psa uspavaju. To se dešavalo.
    Ta zmija će rasti i rasti i vremenom će biti pretnja i za odraslog čoveka. Znajući da je već nekoga ubila, više joj se ne može verovati. Znajući da nikada ne može zavoleti čoveka, definitivno joj se ne može verovati. Nisam čak ni siguran da je ovde u pitanju bila samo glad. Sećate se one priče da je negde u Engleskoj piton ubio lika od 21-22 godine, koji je bio i vlasnik te zmije, dok ga je hranio. Moj ujak mi je pričao o nekom njegovom prijatelju iz Beograda koji je bio vlasnik jednog kapitalca dok ga jednog dana nije hranio i ovaj ga napao. Jedva je izvukao živu glavu, ali je invalid jer mu je slomio kičmu. Ove zmije su bile redovno hranjene, pa opet...
    Ako je ovo "prirodno delovanje" pitona, onda pitoni ne bi smeli biti kućni ljubimci. Kao ni tigrovi. A tigrovi i pitoni i ljudi nisu isti pred zakonom i ne smeju biti isti pred zakonom.
    Veoma je glupo reći da tigar koji je ubio čoveka i čovek koji je ubio tigra treba da imaju isti tretman. Da li treba pobiti sve lovce na svetu? Ili možda sve terariste jer drže životinje zatočene u staklenim kutijama i muče ih? Ja bar jednom dnevnom čujem kako je to mučenje i maltretiranje zmija.
    Naravno da zmija nije kriva. Ona samo prati svoj instinkt za preživljavanjem. Ipak, taj njen instinkt će je verovatno koštati života. Bedak.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    197

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Na hiljade ljudi pogine svaki dan, tako da je glupo samo jednoj smrti
    pridavati toliki značaj a zanemariti sve ostale!

    Ali isprovociran nekim komentarima ljudi mogu da kažem samo
    ovo:
    Piton je u celoj priči najmanje kriv i KO STE VI da bilo kome u ovoj
    priči sudite!? Sranja se hteli mi to ili ne dogadjaju svaki dan, i iz
    gluposti može da te nema za sekundu. U čemu je razlika izmedju
    nekog ko ima pitona od 7-8 metara i milijarde vozača koji svojim
    automobilima svesno ili nesvesno svakodnevno imaju situaciju da
    odnesu po neki život?
    Da, sada će neko reći da za sve u svetu postoje zakoni, ali u tome i
    jeste problem, što zabrana kao zabrana ništa ne postiže pa tako i
    apsurdna zabrana u americi, gde na jednoj strani zabrane držanje
    zmija jer su navodno opasne, ali zato na drugoj strani lepo odeš na
    kiosk, i uz cigare i novine normalno kupiš pumparicu ili kalašnjikov...

    Zašto se tako nešto nije dogodilo u Nemačkoj, gde je Država shvatila
    želju i ljubav nekih svojih gradjana prema egzotičnim životinjama,
    pa nije jednostavno to zabranila već korektno regulisala zakonima
    gde za držanje takvih ljubimaca takodje polažeš neku vrstu ispita kao
    za vozački, da bi se izbeglo to da se neki kreten ili psihopata domogne
    neke opasne životinje i tako napravi sranje, koje će u svakom
    slučaju napraviti sa bilo čime u svojim rukama...

    Poenta cele priče je da neodgovornih budala ima svuda i na milione,
    ali isto kao što zbog jednog pijanog vozača ne treba svima oduzeti
    vozačke dozvole i automobile iz predostrožnosti da i oni ne pokupe nekog,
    tako i zbog ovog retkog nesrećnog slučaja ne treba satanizovati
    zmije i ljude koji ih drže, jer je to APSURDNA GLUPOST!

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    To sto je piton u Bgu napao vlasnika dok ga je hranio nije nista cudno i neznam sto se taj vlasnik iznenadio..Zna se da kad hranis tako veliku zmiju koja kad oseti miris hrane poludi,treba da budes obazriv..U svetu su se nesrece u 85% slucajeva dogadjale tokom hranjenja..tj. greski u hranjenju

  4. #24
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    u potpunosti se slazem sa el djapo-m

    @gava-Da li treba pobiti sve lovce na svetu?
    da treba pobiti sve lovce na svetu,grupa ljudi nauruzana do zuba ide i ubija nevine zivotinje,treba ih pustiti gole u sumu lepo uzmemo puske pa mi njih da odstrelimo. nekog debelog cu prepariram i stavim u dnevnu sobu.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    197

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Problem sa čovekom kao vrstom je taj što on živi u zabludi
    da je zbog svoje "inteligencije" i oružja najsuperiornije biće
    na planeti i na vrhu lanca ishrane, pa se očajnički trudi da
    istrebi, a ako ništa drugo, onda ocrni i ispljuje sve one koji
    mu tu zabludu ruše...

    Kada čovek godišnje u svetu ubije 100.000.000 Ajkula, onda
    je to Ok i to ne pogadja 99% ljudi na ovoj planeti... Ali kada
    se neki od 10tak ljudi godišnje (najčešće svojom greškom)
    nadje oči u oči sa Velikom Belom, onda; Joj - kuku - lele

    U svetu se godišnje ubije toliko zmija da kada bi se sastavile
    sve njihove kože zemljina lopta bi mogla da se opaše 25 puta

    Zato bi ovaj slučaj sa Pitonom, nazvao Prirodnom PRAVDOM

    I iznenadjen sam nekim članovima ovde koji sa takvim svojim
    razmišljanjem i stavovima sebe smatraju "Ljubiteljima" bilo koje
    životinje, nevezano za teraristiku...

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Citat Prvobitno napisao El Djapo Pogledaj post
    Problem sa čovekom kao vrstom je taj što on živi u zabludi
    da je zbog svoje "inteligencije" i oružja najsuperiornije biće
    na planeti i na vrhu lanca ishrane, pa se očajnički trudi da
    istrebi, a ako ništa drugo, onda ocrni i ispljuje sve one koji
    mu tu zabludu ruše...

    Kada čovek godišnje u svetu ubije 100.000.000 Ajkula, onda
    je to Ok i to ne pogadja 99% ljudi na ovoj planeti... Ali kada
    se neki od 10tak ljudi godišnje (najčešće svojom greškom)
    nadje oči u oči sa Velikom Belom, onda; Joj - kuku - lele

    U svetu se godišnje ubije toliko zmija da kada bi se sastavile
    sve njihove kože zemljina lopta bi mogla da se opaše 25 puta

    Zato bi ovaj slučaj sa Pitonom, nazvao Prirodnom PRAVDOM

    I iznenadjen sam nekim članovima ovde koji sa takvim svojim
    razmišljanjem i stavovima sebe smatraju "Ljubiteljima" bilo koje
    životinje, nevezano za teraristiku...
    Amin.....

  7. #27
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Ne volim da postujem u ovakve diskusije, ali možda će ono što ću napisati nekom biti od koristi. Svi ste pročitali vest, a ja ispratih i nekoliko "vrelih" diskusija po najvećim forumima koji se bave pre svega zmijama. Samo neki od komentara su bili racionalni. Ostali nisu. Nesrećan slučaj u kome je dete izgubilo život od strane velike zmije je tipična situacija na koju većina ljudi burno reaguje. Naš mozak nije previše "spretan" kada treba odrediti verovatnoću i rizik nekog događaja, pogotovo kada se radi o retkim događajima. U našoj prirodi je da preterujemo kada je reč o spektakularnim, čudnim i retkim situacijama, a da minimiziramo uticaj i ne primećujemo obične, poznate i česte situacije koje često predstavljaju i veći rizik i opasnost. Plašimo se vožnje avionom ali bez problema se vozimo kolima, gde su šanse da poginemo mnogo veće nego u prvom slučaju. Hranimo se masno, pušimo, živimo nezdravo, ali smo na smrt preplašeni da umremo od svinjskog gripa, iako je u poslednjih mesec dana od infarkta umrlo mnogo više ljudi nego od virusa. Više se plašimo terorizma nego običnog, uličnog kriminala, iako su šanse da nam naudi terorista beskrajno manje nego mogućnost da nas povredi ili ubije neko u kraju u kom živimo. Na sajtu http://www.riobravoreptiles.com/care_fatalities.htm može se pronaći zanimljiva statistika u kojoj piše da su šanse da vas ubije ljubimac-reptil 1-u-2,681,245 dok su šanse da umrete od infarkta 1-u-5. Pa ipak, "novo i neobično" + "strašno" = prekomerna reakcija. Zašto je to tako, velika je i zanimljiva tema o kojoj ne bih da pišem na terarističkom forumu. Ukratko, (ne)sigurnost je u isto vreme realnost i osećanje. U najvećem broju situacija, ova dva parametra nisu usaglašena. Na primer, specijalci na aerodromu su potpuno beskorisni u otkrivanju terorista, jer će se ludak koji je namerio da i vazduh digne sebe i ostatak putnika najverovatnije utopiti u masu. Sa aspekta matematike, specijalci sa puškama su potpuno beskorisni kada je sigurnost nas u pitanju. Sa aspekta (ne)prijatnosti, čine da se većina posetilaca oseća bolje i sigurnije kada ih vidi. U konkretnom slučaju, svi sastojci za "pumpanje" emocija su tu: velika grozna zmija (ljigava, sluzava), malo dete pa još devojčica, smrt na jeziv način => zabraniti držanje svega neobičnog, kazniti, zatvoriti, ubiti (zmiju). Pa šta bi onda bio "zadatak" svih nas, koji volimo neobično? Da ukazujemo na realnost, činjenice, dajemo validne i tačne podatke, edukujemo ljude. Ali! (i sada po meni najvažniji deo) - nikako po cenu negiranja osećanja druge strane! Jer sve vreme problem nije u hiljadama pitona koji dave, gutaju, kidaju delove tela, nego u strahu, predrasudama, osećanjima. Negiranje tog aspekta kod drugih ljudi, znači siguran put u nepoverenje a onda dalje u svađu, mržnju i ostalo. Znam, pitanje je "a gde su moja osećanja kada se tako neistinito priča o životinjama koje volim?". Pa, valjda je naša ogromna prednost u tome što mi znamo da kada smo "napadnuti", ljudi to rade uglavnom iz straha, te da smo mi mnogo iznad njih u tom aspektu, i da ne treba da se spuštamo na nivo jeftinih poena. Do sada, svakog ko mi je ispričao ovu priču i napao kako ja, eto, imam groznu, ljigavu i slzavu bou koja može isto tako da pobegne pa da podavi celu zgradu tek iz razonode i zato što je po prirodi zla, uspevao sam uglavnom da zamislim sa odgovorom da ja ne znam za slučaj da je boa od 90 cm nekoga zadavila, a da i pitoni to retko rade i uglavnom usled spleta nesrećnih okolnosti, i uvek uz pitanje kakva je razlika kada davi zmija u odnosu na kidanje pitbula, zvuk krivljenja metala u saobraćajki ili osećanje bola u trenutku infarkta?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Druze odlican i opsiran post..svaka cast
    Primitiva i neznanje su cudo..A jos kad idu jedno sa drugim

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Interesantno je da kada jedan covek umre, to je tragedija a kada poginu milioni, to je statisticka cifra...
    Brain kills beer cells...

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Ali ljudi umro Michael Jackson!! Ahahahhahaha!!
    Eto koja glupost u ovako ozbiljnoj temi.SpiderInsomnia je totalno i apsolutno u pravu! Covek je to jako lepo rekao,mislim da je uspeo da pretvori misli vecine ljudi ovde u lepo razumljive reci.
    Povremeno sam radio u nekoj vet stanici i dolazi gomila ljudi ciji je pas ujeo nekoga.I dobar broj puta je to bilo neko dete! Nedavno je bio slucaj kada je nemacki ovcar (inace svi tvrde kako su to divni psi koji nikada ne bi napali dete) ujeo komsijsko dete za lice! Ne znam iz kojeg razloga,mozda ga je dete njakalo..
    Ali u svakom slucaju postoji i gomila slucajeva gde su psi ubijali ljude (prosle godine u Srbiji je rotvajler ubio coveka,bilo je vise desetina ujeda,komsija kada je nasao telo i video da je to ucinio njegovo pas,je uzeo telo i bacio ga u bunar u pokusaju skrivanja,...),ali nekako to vise nije toliko strasno kao cuti da je to ucinila zmija! Sa svakom zivotinjom treba biti oprezan! I covek poludi pa ubije coveka,zasto je to toliko sokantno kada uradi zivotinja? Shit happens!!
    S toga nije ovo toliko strasno,samo tuzno. Vise me plasi da ce me ubiti automobil na ulici nego moja boa,i mislim da treba voditi racuna u oba slucaja,samo odrediti gde je veci prioritet i sta je stvarno potencijalno opasnije!




  11. #31
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Rekao drug Staljin
    Kako se pravilno kaze,Irak ili Iran ? Hmmm pise se Irak a cita Iran ? !

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Citat Prvobitno napisao SpiderInsomnia Pogledaj post
    Ne volim da postujem u ovakve diskusije, ali možda će ono što ću napisati nekom biti od koristi.
    Odličan post! Samo da dodam "par" rečenica, iz istog izvora iz kog si ti izvukao suštinu.

    Problem, dakle, ne treba posmatrati u kontekstu zmija-ubila-dete, već kao (nepoznanica+strašno)-ubila-dete. Šta je rešenje? Ukloniti (nepoznanica+strašno) pa više neće biti ubijene dece? Važi ...

    Ljudi koji burno reaguju na ovakve vesti, reaguju burno i kada maloletnik sa puškom pobije pola škole, kada pijani vozač ubije dete u saobraćaju, kada majka uguši dete jastukom. Zajedničko za sve ove situacije je da je dete ubijeno na neuobičajen način, i da se rizik po dete ili nije mogao predvideti, ili, što je važnije, nije mogao kontrolisati.

    Ljudi prekomerno reaguju (overreact) i plaše se (pa onda burno reaguju) u mnogo situacija, a u samom vrhu su:

    1. kada preti rizik koji ne mogu da kontrolišu (padanje aviona, prirodna katastrofa - cunami, vulkan, divlja i opasna životinja - tigar, medved, zmija) ili kada je u pitanju rizik koji im nije blizak, i o kome malo znaju;

    2. kada je uticaj (impact) vezan za stvari koje su nam veoma bitne, a to su najčešće ljudski životi (nevini), a pre svega životi dece.

    Situacija zmija-ubila-dete ne razlikuje se mnogo od bilo koje gore navedene situacije, osim što nas kao ljubitelje zmija posebno pogađa, jer mi zmije ne doživljavamo kao (nepoznanicu+strašno+nekontrolisani rizik). Mi, svakako, reagujemo burno zato što je otišao ljudskiživot, dečiji, i to je užasno, ali smo svesni činjenice da zmije ne predstavljaju rizik kakvim se prikazuju, već naprotiv, da su opasne sutuacije veoma retke u odnosu na broj ljudi koji zmije čuvaju.

    Takođe znamo da ako bi zabranili držanje svih zmija, neko drugi će sigurno nastradati od aligatora, pirane, orla, tarantule, hrčka, mrava ... Ali pre svih tih (statističkih) tragedija, nebrojeno više ljudi će stradati usled "prihvatljivih rizika" - saobraćajki, ratova, ubistava, infarkta, tuča, virusa side, raka ...

    Naravno, za ove druge situacije, svi ti dušebrižnici će slegnuti ramenima, jer, božemoj, dešava se, šta je tu je ... e pa NE gospodo "prepametni", zmija koja ubije dete je "dešava se", a ovo ostalo je posledica (i) vaše nebrige da se uhvatimo u koštac sa pravim problemima, a ne sa anomalijama.

    Na kraju, svi smo svesni da su velika većina vesti anomalije, izuzeci koji ne oslikavaju svakodnevno, realno stanje, već nešto neobično, neuobičajeno, pa još ako se zaigra na emocije, eto para za loše novinare ...

    Uostalom, pre samo par dana jednog dečaka u Nemačkoj je pogodio meteorit u glavu, ali je ostao živ (http://news.yahoo.com/s/space/200906...hitbymeteorite) pa ne vidim da je iko počeo da urla kako naučnike što prate objekte u blizini Zemlje (Near Earth Objects - NEO) treba ubiti, zabraniti, kazniti ...

    SpiderInsomnia, nadam se da ti nisam pokvario post, već samo dopunio, i na malo drugačiji način rekao isto što i ti. Samo edukacija okoline i surovo razbijanje zatucanosti faktima, statistikama, realnošću, brojkama, samo je to (po meni) pravi put. Sve ostalo su polu-rešenja i uvod u nove sukobe sa ljudima koji nas potpono iracionalno ne vole.

  13. #33
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    prosle godine u Srbiji je rotvajler ubio coveka,bilo je vise desetina ujeda,komsija kada je nasao telo i video da je to ucinio njegovo pas,je uzeo telo i bacio ga u bunar u pokusaju skrivanja,...)
    Zuco!? Zuco? Sta si to uradio? (uzima psa i nabija mu njusku u komsijino bezivotno telo, jednom rukom udarajuci ga novinama po dupetu). Ali ne brini Zuco, ja cu to da sredim . hehehe Taj covek je moj idol
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Zuco!? Zuco? Sta si to uradio? (uzima psa i nabija mu njusku u komsijino bezivotno telo, jednom rukom udarajuci ga novinama po dupetu). Ali ne brini Zuco, ja cu to da sredim . hehehe Taj covek je moj idol
    ti nisi normalan))))

  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Citat Prvobitno napisao huana Pogledaj post
    ti nisi normalan))))
    Da bi se ovo tvrdilo dovoljno je samo površno poznavati druga Bifrosta
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  16. #36
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Burmanski piton ubio dijete

    A ko ga ni tako ne poznaje neka veruje meni na reč
    Potpis u pripremi!

  17. #37
    Član abrasax'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    On je skroz normalan samo je previše skroman da bi to pokazao

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    jaooo..kad ti kazesh onda mi sve jasno)

  19. #39
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Reče mi Bif da kažem nešto u njegovu korist.

    Marko: "Nešto u njegovu korist".
    There's no place like 127.0.0.1

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton ubio dijete

    Dzabe Bife, nema sada nazad
    Brain kills beer cells...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •