Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 59

Tema: Pomoc

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Smile Pomoc

    Pozdrav svima

    Interesuje me par stvari, poceo sam da se bavim ovim zanimljivim hobijem
    i pre tri dana sam sasvim slucajno naleteo na maticu bila je na terasi
    e ovako uzeo sam je i stavio u teglu sa malo zemlje skroz je crna i duga negde oko 8, 9mm slagacu vas nisam uspeo da je slikam pre toga jer je napravila rupu u zemlji i vec tri dana kopa pa me zanima dal je to dobro ili lose voleo bih da oformiram koloniju e sad razmisljao sam da napravim malo veci terarijum sa zemljom i obezbedim normalno sto prirodnije moze
    e sad da li smem da je vadim iz te njene nove rupe i prebacim u novi
    i jos jedna stvar uzgaivaci kako da joj dam vode i zanima me koja je to vrsta znam da je tesko bez slike ali nezz bojim se da cu je povrediti prilikom hvatanja znaci cela je crna i dugacka samo 8mm

    Hvala svima nadam se da me razumete
    Pozdrav svim ljubiteljima mrava

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Mozes da je izvadis ako hoces da je premestas, ako je vec polozila jaja samo i to premesti sa njom. Ja pretpostavljam da si nasao Lasius-a nekog pa proguglaj pa probaj dda identifikujes koji je. Sto se tice davanja vode video sam po netu da neki stave onu posudicu za papagaje za vodu, ja nasprskam samo onom fajtalicom za cvece (http://www.brimacodoo.net/25%20-%200...008/420079.jpg) ima se uzme u onim radnjama sve za 80-90 din.. Pa malo samo vode ne previse da se ne podave..
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Pa...
    Ja je ne bih dirao dok sve dok ne napravi radnike.
    Pa je onda poslije lako prebaciti ima par fora kako sami da se prebace.

    A pogeldaj ovaj sajt:
    http://www.antweb.org/taxonomicPage....ect=serbiaants

    Tamo trazi tvoju vrstu...

    ja bih rekao da je vjerovatno Formica ili Camponotus.
    Fotografije su vecinom radnika pa ti kopiraj latinski naziv i trazi na internetu sliku kraljice... jer ranici nijesu uviejk siti kao raljica, pogotovu po boji...

    Daj jos malo opisa.
    Da li je tanka dugacka, ima li veliku glavu. Je li brza, plasljiva...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Uobičajeno

    ok hvala na komentarima sutra cu da je premestim ili mozda danas ako budem imao vremena pa sta bude bude pa cu je lepo detaljno slikati da vidimo koja je vrsta znaci sto se vode tice samo uzmem prskalicu i nakvasim malo zemlju nazalost jos nema radnika niti imam informacije o jajima dal je uopste krenula

    hvala

    probacu da je ubacim u epruvetu to su mi neki uzgaiv rekli dok nedobije radnike pa posle da je prebacim zajedno sa radnicima

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Pa da to za epruvetu sam gledao po netu... ili uradi isto sto i ja.. meni se svidja to sa gipsom i moze lepo da se vidi sve
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Ja sam sebi napravio sa zemljom.
    matica se zakopala i ja samo kvasim zemlju dok ne dodju radnici e onda pocinje prava stvar.

    I ja mislim da je najbolje da se sa zemljom napravi jer mravi onda samo kopaju i mnogo ljepse izgleda.

    Mzoe da se nabavi bijela zemlja ili pijesam i ond amravi koji zivu u tavim zemljama mnogo se jasno vide...

    Moja preporuka za mrave koji zive u zemlji je zemlja.

    Mozes kao Bifrost sa gipsomi to je dobro. ko ti se vise svidja sam sam napravis hodnike...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Videces kad moji pocnu da kopaju gips hehe ali stvarno te komadice koje je matica stavljala na larve su od gipsa koje je ona kidala
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc



    Iskopace te koji se losije drze.

    Ma uvijek se mogu preseliti u mravarijum sa zemljom.
    Nije to problem.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    pa da i ja se slazem da napravim mravarijum i ubacim zemlju nekako mi izgleda prirodnije nego sa gipsom a i gips mi je ok sto mozes da ih gledas sta rade e i imam jos jedno pitanje kad ce radnici doci na svet ako je uopste pljunula jaja

    pozz

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Doci ce najkasnije za 2 mjeseca...
    Bice prije sigurno...

    A mogu da se vide i sa zemljom...

    Samo mravarijum treba da bude tanak.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Post Odg: Pomoc

    pozz

    evo ljudi premestio sam je u drugu i vecu posudu sa zemljom i kad sam je video izbliza
    dugacka je samo 9mm i ima malu glavu i nema bas veliki stomak a kad sam video i ima bas mala jaja skoro pa se golim okom nevidi pa se bojim dal sam ugrabio sitnu vrstu ?

    koliko su dugacke vase matice?
    Poslednji izmenio marko; 13.07.09. u 19:30. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Moja C. Vagus ej dugacka preko 2cm...
    Ali to je Veliki Crni mrav.

    A C. Aethiops je oko 15mm

    Nista bez fotografije...

    A ti tovji radnice nece biti veci od nje.
    Nejde oko 2/3 njene duzine...

    Da nije moza Messor Structor ili Messor Capitatus ?
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    bravo ja mislim da Messor Structor dosta lici na nju koliko sam ja mogao da primetim
    al videcu da je izvadim i da je slikam i da napravim od stiropora nesto da je mogu kontrolisati i gledati
    ali mi se nesto ne da bojim se da je ne ubijem ali videcu sta mi dahaka ti savetujes puna mi tegla zemlje i nezz gde je to me muci
    a da nepricam o vadjenju koliko je komplikovano

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    http://images.google.com/images?clie...title&resnum=5

    ove mrave mozes da ndjes svida i ubaci kojeg. niece je ubiti jer nijesu ensto opasni ako ne bude ta vrsta:

    http://www.antbase.net/sprache-engli...r-structor.jpg
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    ok bas sam gledao po sajtovima o ovoj vrsti i kad sam procitao da su dugacke 14-16mm 0.o zaprepastio sam se a moj je negde kako sam vec rekao 9mm nezz onda, sto se ubacivanja tice ne bih da rizikujem jer nisam 100% siguran tacno o kojoj je vrsti rec
    uostalom sacekacu da se prvi radnici rode pa cemo videti

    hvala

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Pa onda je Messor Capitatus

    Uglavnom ako matica lici na Messora Crusctora onda mora da je neki Messor.

    Imas onaj gore sajt i pogeldaj vrste...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  17. #17
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    pa mestor matica je veca od 8mm mozda je bas ono sto sam i ja imao tetramorium? http://antsectopia.com/catalog/image...0semilaeve.jpg
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Mozda je nasao Tapinomu neku.

    Ili nekog messora ali ne structora ili capitatusa.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Post Odg: Pomoc

    ok danas sam izvadio maticu i pokusao sam da je slikam ali nazalost nista se nevidi ### mobitel, zanima me sta da joj dam da jede nista joj nisam davao od kad sam je pokupio i ladno je pojela jedno jaje

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    26

    Post Odg: Pomoc

    i da koliko moze dnevno matica jaja da odradi ?

    hvala

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •