Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Uzburkane strasti

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Exclamation Uzburkane strasti

    Posto je tema koju sam postavio juce zakljucana zelim da ovde objasnim par stvari.I molim moderatore da ne brisu komentare i ne zakljucavaju ovu temu,jer nisam je otvorio radi vredjanja itd,vec da bih objasnio neke stvari.Obrisite i ovu i onu proslu kada se stvari rasciste,jer ni ne treba da ovo cita svako,pogoto novi clanovi koji ce steci jos gori utisak nego sto su ljudi stekli juce.
    Kao prvo uvrede ne moj racun u vezi onog snimka me ne doticu,na prostote ne odgovaram,s toga ih stvarno niste ni morali brisati,ne doticu me.Necu se upustati u jeftine svadje..
    A sad.
    Nisam uzeo to pile i pustio ga tako da bih ga mucio i izivljavao se! Vec sam napomenuo da se smejemo i sprdamo jer stvarno je sad bilo bezveze da ista drugo radim kada je doslo do toga.Mnogo bi mi draze bilo da je ona odmah uhvatila to pile,udavila ga i gotovo,ovako je stvarno bilo traumatiziranje pileta,i nisam ka tome ciljao!
    Shvatio sam da sam napravio tri kljucne greske.
    Prva je bila sto sam za prvi pokusaj hranjenja iz ruke trebao uzeti mrtav plen,jer je i ovako bila nesigurna sta se desava.
    Druga je bila sto nisam ocekivao da ce to pile da iskoci iz te kutije,do tada jedva da se pomeralo i nisam mislio da moze izaci napolje.Dakle trebao sam uzeti dublju kutiju u kojoj bi je hranio.
    I trece je da sam je trebao staviti blize plenu,ovako ga je jedva dokacila i nikako nije uspela lepo da ga uhvati.
    U svakom slucaju necu ponavljati hranjenje iz ruke,video sam da to neki rade,cak sam cuo i da Nenad hrani zmije iz ruke,iako nisam znao tacno kako,eto hteo sam da probam.
    Svestan sam da je lose proslo,nisam ni stavio taj klip da bih se proseravao i uzivao u tome.
    S toga vas molim da me postedite kako ja u stvari i ne volim zmije,vec samo sam je uzeo da bih se izivljavao itd.Niko me ovde ne zna licno i s toga ni ne moze da zakljuci tako nesto,mada sam sasvim svestan kako je lako doci do tog zakljucka gledajuci ovaj klip.
    A sto se tice toga sto su svi sokirani..Pa i vi gledate emisije gde npr lavovi love i igraju se i tada ubijaju mladuncad raznih zivotinja,sigurno ne menjate tada kanal.Jedino je ovde razlika sto o tome ja ovde odlucujem,i ovaj put sam pogresno odlucio,tj napravio neke greske.
    Opet naglasavam da nisam imao nameru da mucim pile!! Ja se prvi zalazem da se sa zivotima ne treba igrati! I jedino kada ih treba oduzeti je u slucaju hrane! Ali i tada ne na ovaj nacin na koji se ovo dogodilo!
    Znam da vise od pola vas nece promeniti misljenje,koje su juce stekli,da sam debil,imbecil,...Ali zeleo sam samo da objasnim stvari,a ne da cutim i pustim ljude da sami dolaze do zakljucaka.Mislio sam da cu dobiti neke savete u cemu sam pogresio i zasto nikako nije uspela da ga uhvati,a ne da me svi napadaju.Ocigledno je lakse smisliti kako je neko u stvari debil i samo napasti nego makar pokusati nekoga razumeti i pitati cemu sve to.
    Takodje mislim da ljudi koji vole zmije vole i to sto su savrseni lovci,ja se npr divim kada gledam snimke kako i sta sve savladaju,to ne znaci da uzivam gledajuci kako se ono drugo stvorenje muci,vec ne moze covek da ostane ne zapanjen njihovom snagom,brzinom itd.
    Mislio sam da cu to vode snimiti,ali je ispala katastrofa.
    Da je neko drugi postavio ovakav klip i ja bih verovatno odreagovao kao i vecina vas,ali nadam se da me sada razumete i verujem da je bilo kada ste i vi gresili sa vasim ljubimcima.
    Koliko god tuzno bilo to po pile,meni stvarno jeste bilo smesno kada nam je pobeglo,i ako sam zbog toga cupavi monstrum,debil,imbecil itd,onda neka je tako.Ali Svi smo se mi smejali i gorim stvarima,s toga nemojte svi da se pravite uzviseni i iznad toga.
    Opet se vracam na navode da ja u stvari ne volim zmije,da mi ih neki ljudi nikako nece prodati itd.Postoje mnogo gore stvari koje se cine sa ovim ljubimcima,od koristenja u cirkusima,do malih kaveza u zoo vrtovima,do onih ljudi koji ih nose na ulicu i naplacuju slikanje sa njima itd.Ja nisam ucinio nista da povredim moju lepoticu,niti cu! Ovo je samo bio splet okolnosti koji su za ishod imali ne tako lep kraj,i kazem sve mojom krivicom i nepromisljenoscu,ali molim vas,MOLIM VAS ne svrstavajte me u ljude koji imaju ovako nesto da bi se izivljavali itd.Da sam to hteo kupio bih staforda,malo ga istrenirao i pustao ga da ganja komsijsku decu!!
    Hvala jos jednom svima koji su ovo procitali do kraja i makar malo shvatili koliko sam u stvari drugaciji od onog sto se onamo pomislilo,i koliko mi je zao sto je to tako ispalo.
    A sad nakon ovog me mrzite,volite,bitno je da sam ja svoje rekao!

    Pozdrav svima!




  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja pilis'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    167

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Ma opusteno,niko te ne mrzi.To je sa nase strane bila impulsivna reakcija ###.Neki od nas su odrasli na selu i proveli najlepse dane detinjstva upravo sa pilicima.A kad se neko sprda na njegovu smrt onda je nasa reakcija sasvim ocekivana.
    Opusteno batice samo to ne radi vise
    http://tarantulaz.blogspot.com/

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    ma sledeci put pusti neku muziku u clipu i nemoj pokazivati svoju facu uplasi nas
    zmija se stvarno napatila od tog pileta mnogo je bre bezalo nije mogla lepo da ga nacentrira

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    pa,mora naučiti da lovi...mnoge životinje kroz igru uče..ili gledajući svoje roditelje...ona nije imala te mogućnosti,tako da se mora malo namučiti...i moraš shvatiti,da šta god uradio,mišljenja će biti podeljna,tako da se ne tangiraš mnogo oko toga..!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Citat Prvobitno napisao bubamara Pogledaj post
    pa,mora naučiti da lovi...
    Zašto mora?? U terarijumu je, zar ne?
    Jedina greška koju si napravio je što si stavio film da svi vide! Neke je to iznerviralo (kao što je mene) i reagovali smo kako smo reagovali. Bio sam grub i zbog toga ti se uzvinjavam. Naravno da ne mislim da si devijantna ličnost, ili bilo šta slično. Mene je snimak lično veoma uznemirio. Upravo zbog ovakvih stvari teraristika je na lošem glasu, a teraristi su zvanično nenormalni. Svi mi grešimo. Ja ti se još jednom najiskrenije izvinjavam zbog onoga što sam napisao, jasno je da sam preterao.
    Usput: veoma ti je lepa boa

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Nec, nisam čito dok kraja sve, tj na preskokce.
    Meni je osobno bilo smiješno kada sam vidio kako pile vas muva okolo van kutije =)

    A što se tiče hranjenja iz ruku, zar ne bi bilo ločino pljen uzet u ruku i mahat pred zmijom, ili nekom pincetom ? neampojma...

    Ugl ja ne zamjeram ništa, nit mi žao pileta nit zmije...
    FJAKA = BOŽJI DAR

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    i ja prvi put vidim da neko hrani zmiju iz ruke uvek me je to iz ruke asociralo da p;en drzis u ruci a ne zmiju?

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    a meni je zao sto nisam imao internet pa nisam video klip, pa da mogu i ja da ke**m.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Nisi ništa propustio. Nit je smešno nit je pogodno za neko iole kvalitetnije kenjanje.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Ja jako volim zmije, ali razlog zbog kojeg jos nemam ni jednu je upravo zbog saosecanja sa "plenom". Nemam srca cak ni misa da zrtvujem; pre bih ga uzela kao ljubimca. Mozda cu jednog dana naci resenje, ali za sad mi je stav takav. Ne volim kad neko muci zivotinje.

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Rešenje može da bude kupovina već ubijenih miševa. Kad kupiš zamrznute miševe ne razmišljaš puno o ubijanju. Isto kao i kad kupuješ meso u prodavnici

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Znam, razmisljala sam i o tome, hvala. Samo jos i stomak da pripremim za to, jer ipak ce ih neko ubiti za mene, tj. po mojoj narudzbini, nazalost...
    -Ovo je mozda naivno pitanje: da li zmija moze da se hrani nekim delovima kokosijeg mesa ili sl. koje kupimo u prodavnici (kao ljudsku hranu)?

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Nije preporučljivo, jer je to nedovoljan obrok za zmije. A što se tiče pripreme za to, daj, ne zezaj, pa rekoh da je to kao kad kupuješ meso u prodavnici Ko još razmišlja o tome da je ta krava bila zbog njega zaklana kad je kupuje. Moj drug je pre uvek imao u zamrzivaču zamrznute miševe, dok je prodavao, tako da praktično ne bi bila odgovorna za njihovu smrt

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    I to sto kazes...

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    ma pusti ti stomak,pa nećeš ih ti jesti

  16. #16
    Član Inspecttore Su'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Uzburkane strasti

    Moja zmija je naucila da lovi,lovi "perfektno". Nikad se ne dvoumi,i hvata plen bez greske,lovi bez povreda i bez surovosti. Sto je najbolje ,cak neizbegava ni mrtav plen.
    SuTer

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •