Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 32 od 32

Tema: Parabuthus transvaalicus

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus


    Brain kills beer cells...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Evo ovako malo novosti:
    Doticna skorpija sa slike je provereno zenka, distantija je jela puna dva ipo dana i natovila se nenormalno.
    Pustena je da se pari sa muzjakom (mislim da su iz istog legla ali su uzeti odvojeno u roku od recimo 3 nedelje pa nisam siguran) koji je sitniji od nje ali je neverovatno energican i uporan.
    Parenje je trajalo desetak minuta (samo da napomenem da je to moje prvo iskustvo sa parenjem neke moje zverke) i nakon desetak minuta razvlacenja po kamenu muzjak je toliko zinuo da me je zaprepastio. Poceo je da cima zenku i da je priblizava sebi. Zenka je na to odgovorila pretecom pozom zaoke i kada je pokusala da ga ubode (bar je to bila nasa - moja i torijeva - ocena) razdvojili smo ih.
    Jako mi je krivo sto nemamo nikakvih slika, ovo parenje je ispalo onako usput posto sam uzimao svoje zivotinje koje su bile kod torija.
    Na kamenu je nadjena vrecica sa spermom koja je bila prazna.
    E sada bih voleo da mi odgovori neko ko je imao malo vise iskustva sa parenjem:
    1 - Da li je u redu da se ista zenka opet pari sa istim muzjakom radi "vecih sansi" da se oplodi?
    2 - Posle koliko vremena je u redu pustiti istog muzjaka opet na parenje (koliko vremena mu treba da obnovi spermu)?
    3 - Posle koliko vremena cemo dobiti prve znake uspesnog parenja?
    4 - I ako moze par saveta maltene "Sta dalje?" tj kakvi uslovi su potrebni, odvajanje mladih itd...

    Hvala vam puno unapred, polazem dosta nade u ovo i nadam se da ce sve proci kako treba
    Brain kills beer cells...

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Pa ako su spareni videćeš to za nekih 4-6 meseci, jer kod njih period gestacije traje mnogo. Što se tiče ponovnog puštanja mislim da možeš da ga pustiš za 7 dana opet i da je spari, ali nisam siguran, tj. nigde nisam naišao na taj podatak. Ne treba ništa posebno od uslova, odvajanje se vrši kada mali siđu oko ženke, ali do tada imaš puno vremena pa se time ne opterećuj uopšte.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Kolika je velicina tvoje skorpije? jer ja imam istu i ima oko 5-6cm sa repom ne znam pol niti da li je polno zrela.Postavicu slike cim mi stigne fotoaparat.

  5. #25
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Nije polno zrela ako ima 5-6 cm sa repom, oni rastu dosta veći, po slici možeš da zaključiš je ta buba E.distanti ima oko 7cm, i škorpija je verovatno presvučena od tada ili nije?

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Nije polno zrela ako ima 5-6 cm sa repom, oni rastu dosta veći, po slici možeš da zaključiš je ta buba E.distanti ima oko 7cm, i škorpija je verovatno presvučena od tada ili nije?
    Ne, nije se presvukla nakon tog hranjenja
    Brain kills beer cells...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    znaci imam da se nacekam jos, nisam znao da ove bube rastu toliko.

  8. #28
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Evo slika mog muzijaka, tek od ovog preslvacenja je dobio takve palpe, znao sam i ranije da je muzijak po pectinama ali ovo to potvrdjuje, mislim da ovakve palpe oznacavaju polnu zrelost i da ne vredi pariti pre toga, ali nisam siguran.

    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Opet sam zakasnio nekih pola sata, steta, a bio sam u gajbi.
    Slike Slike

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja tori'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    108

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Red bi bio da malo osvezim ovu temu, bar po mom misljenju lepim vestima!
    Naime zenka transaalicusa, koju smo "kolega" soulfly i ja krajem prosle godine sparili sa mojim muzjakom, je posle devetomesecnog cekanja na svet izbacila 34 maladunca ( -1 koji je nestao u akciji )
    Moram reci da je prilicno fascinantno da takav organizam bude gravidan isto koliko i covek!

    No, vec je proslo 10-ak dana od izbacivanja malih, pa su sada vec razdvojeni po posudicama! Cim ugrabim malo slobodnog vremena okacicu slike istih.

  11. #31
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Super, drago mi je da je sve prošlo kako treba i da ženka nije pojela mladunce,što nije retko. Svaka čast!

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja tori'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    108

    Uobičajeno Odg: Parabuthus transvaalicus

    Evo par slicica malih skorpija. Najvaznije je da su sve projele i da vec koriste rep...

    http://imageshack.us/g/820/hpim1961.jpg/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •