Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 58

Tema: boa constrictor

  1. #1
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno boa constrictor

    U fazi sam kupnje boe constrictor pa bih molio da mi neko stavi kuju slikicu napise nesto itd vec imam albino kukuruznu zmiju hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pogledaj u ponudi,naci ces nesto

  3. #3
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Danas mi stize boa constrictor YUPI!Poslije cu da vam stavim slike.Imam samo jedno pitanje.Dali je hrastovo drvo dobro za u terarijum mislim da nije otrovno mozda¨?Uzeo sam jednu hrastovu granu i olupio sam joj koru!!Je to uredu!!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    problem su samo četinari zbog smole. Hrast je ok, ali treba ga oprati vrelom vodom. Pretpostavljam da je prevelik za kuvanje ili pečenje

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    bravo izabrao si odličnu zmiju,biće ti pravi ljubimac,jako smirena i skulirana zmija

  6. #6
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Hvala na odgovoru

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao Tomica M Pogledaj post
    bravo izabrao si odličnu zmiju,biće ti pravi ljubimac,jako smirena i skulirana zmija
    Pa sad i to nije baš pravilo.
    Obavezno je uzimaj svaki dan u ruke. Izuzetci su dan kad je hraniš i dva dana posle toga i period presvlačenja. Znači, kad joj se zamagle oči pa dok se ne presvuče. Zmije kako se navikavaju na ruke tako se i odvikavaju, bar je kod boa slučaj.
    Obezbedi joj mesto za skrivanje i trudi se da je što manje cimaš dok je u tom mestu.
    Da li je kuler ili ne, to zavisi isključivo od jedinke. Obično su mirne, ali umeju i one da se slude

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    e pa onda ja imam sreče,svih mojih 7kom su umiljate ko male bebe,zna se pravilo kod hranjenja i presvlačenja a sve ostalo vrijeme su odlične

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pa vidi ovako: ja sam prošle godine kupio malu boicu mužijaka. Bila je to najumiljatija zmija koju sam video. Ma prelepo. I pre par nedelja dok sam sipao vodu smuku koji je u terarijumu pored boe, ovaj je tako poludeo. Počeo je da napada udarajući glavom o staklo. Vrat mu se naduvao i nervozno je mlatio repom i šištao sve vreme. Kako priđem terarijumu odlepi. Sutra kao da se ništa nije desilo. Mirna i umiljata zmija. Juče je pokušao da me ugrize ali kroz staklo. Čistio sam terarijum spolja i samo je, paf, zveknuo glavom. Mada je bio miran pa sam odmah otvorio terarijum i izvadio ga. Normalno, bio je ok. Pretpostavljam da je to uradio jer je gladan, tada sam trebao da ga hranim.
    Boa je ipak prvo divlja životinja, pa tek onda ljubimac. Uvek treba biti pažljiv

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    e da posebno su agresivne kad su gladne,pitoni mi nisu takvi

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Kad vec spominjete hranjenje,interesuje me sta vi mislite o hranjenju zmija pilicima? Posto su mi mojoj boi misevi postali mali a cuo sam da dosta ljudi hrani svoje zmije pilicima.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Predji na pacove

  13. #13
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Nemam bas najbolji aparat al sad idem da vam je uslikam pa postavim slike.Zmija je stigla jucer i jako je pitoma i lijepa svaki dan cu je nositi po pola sata da se privikne!!Normalno kad se presvalaci i poslije rucka ne.

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    nije preporučljivo hraniti sa pilićima zbog salmonele,a opče je poznato da štakori imaju najhranjivije i najbolje meso(pa Kinezi ih normalno jedu)što se tiče zmijice,prekrasna je

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao matteo3210 Pogledaj post
    uglavnom zmija je duga 84 cm boa constrictor constrictor kupljena je u hrvatskoj u zoo-shop viskovo.
    Zmija je prelepa, ali meni više liči na BCI ... što nikako ne bi trebao da bude razlog da se tvoja osećanja prema njoj smanje. U ex-yu krajevima ima jako malo pravih BCC, uglavom su u pitanju BCI i hibridi BCC+BCI.

    Ali ... mnogi od nas imaju i pse mešance, pa im ništa ne fali, naprotiv, umeju da budu mnogo verniji i bolji prijatelji od mnogih čistokrvnih, rasnih primeraka.

    --

    BCC - boa constrictor constrictor
    BCI - boa constrictor imperator

  16. #16
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    KOliko sam vidio ima plave oci oce to ostati

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ako nije tajna koliko je kostala? moze i na PP. Kod vas je saradnja sa CITESOM vec odavno na snazi pa me interesuje kako se krecu cene "legalnih" primeraka.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  18. #18
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Cool Odg: boa constrictor

    To ti je bila jedna prodavaonica obicno je 2000 kn ali sad je bila 2200.Ali mogu ti je nabaviti za 1.500 kn ako oces javim ti.Ako si zaiteresovan pitaj broj.

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ne hvala. Ja imam radnju u NS i za sada je jako komplikovano nabavljati legalno zivotinje sa CITES-a. Pa me je zato interesovalo kako to tamo ide i da li je vec uhodano tako da mnogi pet shop-ovi imaju takve zivotinje ili tek sporadicno.

    Kad bi uvozio morao bi da znam da imam trziste a kod nas vecina pet shop-ova uopste nece da drze zivotinje..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao Celav Pogledaj post
    Kad vec spominjete hranjenje,interesuje me sta vi mislite o hranjenju zmija pilicima? Posto su mi mojoj boi misevi postali mali a cuo sam da dosta ljudi hrani svoje zmije pilicima.

    Ja moju hranim pilicima,misevima i malim golubovima.Posto se i u prirodi hrani slicnim stvarima mislim da je dobra stvar mesati ptice i glodare,ne moze da skodi raznovrsna hrana...Naravno da su glodari hranjivi i preporucljiviji,ali opet trudim se da pruzim sto prirodnije mogucu ishranu. Jedini savet za hranjenje pilicima je NE STAVLJAJ SNIMAK NA NET!
    A sto se tice da mogu dobiti salmonelu..Pa zar nije vec gomilu puta diskutovano da nakon drzanja zmija treba prati ruke upravo zbog salmonele! Jer je to nesto sto vecina reptila ima i njima to ne smeta,oni sa time normalno zive.To je jedina bolest koju sam ja do sada nasao,a da se moze preneti sa reptila na coveka.S toga se ne preporucuje ljubljenje zmija itd.
    Znaci njima salmonela ne predstavlja problem,problem su ostali paraziti koji se efikasno ubijaju zamrzavanjem..Osim ako su u pitanju virusi itd.Ali to je vec generalno problem i sa ostalom vrstom hranje,ne smao pilicima..

    Inace Boa ti je bas lepa! I cini mi se da na onoj prvoj slici vec ima znakova presvlacenja! Mozda je slika takva ili nesto,ali cini mi se da su joj mutne oci.
    Inace moze se skontati da je poceo proces presvlacenja i pre nego sto budu oci mutne,to mi Pedja pokazao,pogledas joj stomak,i videces na stomaku da su crne plocice mutne,tek nakon par dana oci budu mutne,pa onda nista ne bude mutno i onda nakon dva tri dana se presvuce.Barem je sa mojom tako.




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •