Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 58 od 58

Tema: boa constrictor

  1. #41
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Mozda sam malo dosadan ali samo da jos nesto pitam koliki je zivotni vijek boama cuo sam da maksimalno 30 godina ali koliko obicno zive

  2. #42
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pa svugde ti pise da je od 20 do 30 ili malo vise..Ali ako ti nju ne odrazvas kako treba moze to da bude i mnogo krace!
    E sad to obicno ti bas zavisi od toga koliko je ti pazis..Obicno ti je tih 20-30 god uz normalne uslove.Makar sam ja tako skontao..




  3. #43
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ej ljudi pomagajte moja boa ima parazite po sebi imaju oblik bubamare stamo sto su malo kao buhe.Prije sam bio koji put vidio jednog il dvba pa sam milio a nema veze to se moze stvoriti.Ali sad jucer na njuj ih je bilo oko deset a i okolo svudaNeznam sto da radim pomagajte.Tamo od kud sam je kupio kod njih pion ima te male stvorove to neki govore da je od miseva ali nez...Moja zmija je kod njih bila stajala samo 2 dana jer sam je bio narucio,ali ja tu zmiju nisam kupio jucer nego u sredini osmog mjeseca.To prije nisam vidao jer toga nije bilo od njih sam samo jedanput uzeo misa na pocetku ali ja mislim da to nije mogao biti razlog.Zmiji sam bio davao puhove kad su bili sad na jesen i bio sam dao jedanput sumsku pticu ali neznam stvarno od cega ovo moze bit.Mozda mislim od vlaznosti ili neznam.Nisam zmiji mjenjao podlogu od kad sam ju kupio al to nema veze jer svaki put kad obavi nuzdu ja to pocistim,i drugi govore da netreba to jako cistiti moj drug ima isto bou i nije cistio 8 mjeseci i nema nicega full mu je cisto.Ja sam mislio cistiti svaka 3-4 mjeseca.Evo sad sto znam je da cu zmiju okupat u kamilici jer mi je tako neko rekao da napravim tako su skinut te parazite i cijeli terarijum cu promjenit to nisu beki kukci da se kao buhe nemogu skinut(tesko se skinut)nego je to kao neki nametnik sta hoda po njoj.Dajte mi neki bolji savjet ako imate i recite od cega bi to moglo bit?!??!?!

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor





  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    ovako Matteo,ja sam si te parazite dovukao iz Slovenije,prvo zmiju izvadiš iz terarija u posudu u kojoj može biti 1mj(normalno uz grianje i vodu)iz terarije sve izvaditi(kaj ti nije žao baci aostalo prokuhaj)zmija se tretira sa sredstvom IVERKTIN(to je antiparazitik koji nemožeš kupiti al ga možeš nabaviti preko nekog veterinara)zmija se kupa 2x u razmaku od 2tj,otopina 1%,natoči dosta vode u neku posudu s poklopcem da se kupa oko 20min(mlaka voda)i s tom vodom koja ostane dobro pošpricaj terarij i tako opet za 2tj.POslje treba paziti kod presvlačenja jer dosta isušuje kožu pa treba dobro vlažiti terarij i špricati zmiju.Sve kaj sam napisao je iz vlastitog iskustva uz pomoć dr.vet med Ingebot Bata iz Zagrebačkog Zoo vrta.Nadam se da češ se toga riješiti jer vjeruj mi zmiji to jako smeta

  6. #46
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Molim samo jedno malo pitanje, da li preporučate pranje terarija sa domestosom protiv onih mojih parazita? Poslije ću dobro isprati i pustiti nekoliko dana da se dobro prozrači.

  7. #47
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Mislim da ti negde vec pise da ti je obican alkohol dobar za to. Osim ako ti terarijum nije prljav poput wc solje
    Ali ako je radi dezinfekcije onda ce ti alkohol odraditi posao,mozes ga kupiti u bilo kojoj apoteci,a i nakon pranja alkoholom ter ce ti biti za upotrebu vec za koji sat,brzo to ispari.
    Nego kako ti je zmija,kako si se izborio sa tim napastima?




  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Mislim da ti negde vec pise da ti je obican alkohol dobar za to. Osim ako ti terarijum nije prljav poput wc solje
    Ali ako je radi dezinfekcije onda ce ti alkohol odraditi posao,mozes ga kupiti u bilo kojoj apoteci,a i nakon pranja alkoholom ter ce ti biti za upotrebu vec za koji sat,brzo to ispari.
    Da se nadovezem, ja sam ipak za ispiranje vodom nakon alkohola...

  9. #49
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Mislim da ti negde vec pise da ti je obican alkohol dobar za to. Osim ako ti terarijum nije prljav poput wc solje

    Slusaj ti Majmune ne zaje*****samo sam se salioMeni je terarij cist ko suza tu sam u ta 4 mjeseca samo oprao stakla i pocistio koje konjsko govno sta mi ga je moja mezimica uradilaAli iznutra je sve cissto,nemoj da joj vrijedas kucu!!

  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ahhahahaha,opusteno,opusteno...Dobra joj je gajba
    Nego stvarno verujem da ti je alkohol bolji od domestosa..




  11. #51
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Da se nadovezem, ja sam ipak za ispiranje vodom nakon alkohola...
    I ja bih ovako. Zaboravi na domestos.

  12. #52
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    SAD znam od kud mi paraziti od miseva koji se prodaju u zoo-shopu puni su tih parazita a i zmije tamo u zoo shopu ih imaju.Od tamo sam kupio miseve koji put pa vjerujem da je to od toga.Ali sad ja mislim da nece biti alkohol dovoljan terarij mi je pun tuga ima ih na tisuce npr. kad se zagledas na jedno mjesto od posude za vodu primjecujes one sitne sitne mlade koji se jedva vidi a malo je koji odrastao da se primjecuje.Pa sad ja milim da alkohol to nece unistit trebalo bi mi nesto jaceSta mi preporucate premda neznam nas previse o tim sredstvima nezz. ako se biokill preporucuje?Ili ako ne to sta onda da ucinim das smo krenuli to ja i mama da radimo al toga ima previse to se moze prenjeti na covjeka bezz problema ic cu u ljekarnu kupit isto jedan preparat al nezznam kkoliko ce bit jak....sta da ucinim?

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Alkohol će ubiti sve, dovoljno je jak. Postoje i neki sprejevi za dezinfekciju terarijuma, ovde ih ima po radnjama, ali nije neophodno.

  14. #54
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Za dezinkfekciju koristi razblaženu sonu kiselinu koja lako skida i kamenac ako ga imaš. Posle toga kada ispereš par puta vodom, koristi Asepsol rastvor. Ukoliko misliš da imaš nekih parazita, nećeš ih tek tako očistiti. Jedna od solucija je čišćenje amonijakom, ali će to jako da smrdi i ne verujem da ima potrebe za tim.

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pobacas sve iz terarijuma,ali sve,kucicu (skroviste) i grane itd prokuvas u vodi,a onda prazan terarijum operes vodom,pa onda alkoholom,pa opet vodom ako zelis.
    Stavis nov treset,vratis one grane itd,i ne verujem da ces vise imati nezeljene ljubimce.Naravno treba ih skinuti i sa zmije jer ako sve ovo ucinis i nju samo vratis nazad,oni ce sa nje da sidju i opet sve ispocetka.
    Makar ja mislim da to sve tako ide.




  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Imam jedno pitanjce,...
    Posto vidim da se ovih dana mnogima desava da se zmije uspavaju,padaju u tako neko stanje slicnom zimskom snu,...Da li se ovo desava i kod boa? Ili je to samo za one vrste koje zive na mestima gde bas ima prave zime,tipa kao nase belouske.




  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    ja mislim da to moze svim vrstama al neka kaze neko strucniji :>
    Ko uopste čita ovo

  18. #58
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Imam jedno pitanjce,...
    Posto vidim da se ovih dana mnogima desava da se zmije uspavaju,padaju u tako neko stanje slicnom zimskom snu,...Da li se ovo desava i kod boa? Ili je to samo za one vrste koje zive na mestima gde bas ima prave zime,tipa kao nase belouske.
    Boe ne hiberniraju.

    Ipak, odgajivači ih stavljaju u "cool down" period (najčešće zimi) radi parenja, ali to je potpuno druga tema.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •