Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 58

Tema: boa constrictor

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Imam jednu musteriju koja povremeno kupuje hranu za pitona. Jednom je kupila morsko prase uz komentar "Zadnji put je pojeo pache, pa volim da mu mesam. Z nemate manjeg zeca?"
    tako da ima dosta vrsta glodara koji mogu da se koriste bez koristenja peradi..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Naravno da ima! Pa imas miseve (vise vrsta miseva),pacove,morsku prasad,hrckove,zeceve,...Ali i u prirodi se hrane sa pticama kada ih uhvate,s toga ja volim da joj dajem i pernate zivuljke.Daleko su nasi ljubimci od onih u divljini,ali verujem u pruzanje sto prirodnijih uslova.
    A i cale mi ima golubove,pa toga uvek imam na pretek! Samim tim mi i sa time najlakse hraniti,zato izmedju miseva dobije i kojeg goluba..




  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Boa je super....koliko je dugacka i koliko je stara?Da li je M ili Z?

  4. #24
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    A napisao sam dugacka je 84 cm starost neznam kad budem isao po misa cu pitat!!I zenka je!Ali moj frend 500 m od mene ima isto zenku pa sam mislio parit ali su ipak obje zenke nisam znao koji je spol jer je nisam vidio samo su mi je donesli i kad sam pogledao zenka:::

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pa 84 cm nije malo...cenim da ima nesto malo manje od godinu dana...P.S.napominjem da se ne znam nista ali bas nista o boama!)

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Boa je po meni jedna od najlaksih vrsta za cuvanje,jede i zivo i mrtvo,nije agresivna ako se na vreme krene navikavati na ruke,prelepa zmija..Imao sam ja bou, ako treba nesto pitaj??

  7. #27
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ma sve je ok Boa je jako pitoma voli mazenje jest da to nije macka ali u razlici sa onim mojim kukuruznim smukom je dan i noc!!Kad stavis ruku pred zmiju ona bez straha krene do nje i gleda sta je to.Jedan moj frend se je prestrasio kad mu je moja boa brzo krenula prema ruci pa se je izmaknuo.Ali ona to uvijek radi iz znatizelje.Ali i on ima Bou.



    Samo me jedno pitanje zanima moja boa se stalno skriva u snake chave(zmijskoj kućici,oce ju to proci ili ce se tako stalno skrivati.Jer obicno kad su zmije male se vole skrivati.Moj kukuruzni smuk kad sam ga dobio se stalno skrivao u kućici a sada je stalno vani po terarijumu koji put ide u kućicu.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Tu joj najvise odgovara...dokle god moze da stane unutra. I moja boa se i dalje krije u panju.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Dok joj je taj hide tu sakrivace se uvek Boide su u ruci mirne za razliku od kolubrida sa koijma imas osecas da ti uvek beze A i dobar je osecaj kad osetis snagu zmije u rukama..Boide rules

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Moja se skriva ispod grane. Naravno da tu ne može da se sakrije, ali verovatno joj taj prostor daje osećaj sigurnosti. Neće je proći, već će ga prerasti. Kasnije joj neće trebati, ali ako joj obezbediš mesto za skrivanje, koristiće ga

  11. #31
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    HELP!Imam problem!Moju bou nisam bio vadio dva dana jer sam otisao prespavati kod none i rekao mami da neka malo otvori terarijum ona otvori poklopac od kućice i malo podraga bou onako malo.A boa pocne puhati PUHATI!I ona to meni kaze a ja joj ne vjerujev kad docem kuci izvadim bou iz terarijuma i sve ok!!Dam joj misa ona ga pojede i otide u kucicu.Poslije malo opet otvorim kućicu znam da bou nesmijem nositi poslije jela nisam to ni htio nego jednostavno malo otvorim da je podragam a ona pocne puhati sta blize dolazim s rukom ona jacce puse neznam zasto ako neko od vas zna molim vas da mi kaze.!!

  12. #32
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    hehe mene moja cim gurnem ruku u ter pikira i ujeda bez ikakvog upozorenja kao da je moja ruka plen, ali kada je izvadim iz ter. onda je opustena.

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ma sve je to OK nego nemoj da joj ides rukom prema glavi,najbolje da joj sklonis skroviste ako mozes pa je uzmi sa strane.Neznam ko je napisao da se boa i burmanac ponasaju isto u rukama ali moji pitoni su totalno opusteni kad ih drzim dok mi boa odmah obavije ruku i cvrsto se drzito je moje iskustvo i slazem se da su ekstra.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Samo kao i ja burmanca hvatas ga od iza tj nista rukom direktno prema glavi, cak i ako se trza,ili nesto slicno samo bez oklevanja,zato sto ako oklevas ima da skonta da to sto radi ima nekog efekta...moj burmanac susti kad otvorim terarijum da ga uzmem ali ne ujeda ...kad ga uzmem prestane da susti i onda je cool)

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Ako ti je otvor odozgo gledaj da ga odradis s prednje strane tako da zmiji ne prilazis odozgo. To je dodatno uznemirava.
    Koliko ti je velika boa? Pitam, jer moja jos uvek ne sisti.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Mojoj se desilo da sam pokusao da je izvadim i ona se nesto zavukla pa sam odustao,i nakon 5 min ja dolazim do terarijuma a ona odmah napada! I tako se tri puta pukla o staklo,dok se nisam sklonio.Posle 15-20 min sve je bilo ok opet.
    U sustini tu je bio problem sto sam je jako uplasio sa tim sto sam samo pokusao da je izvadim i onda se ponasala jako odbrambeno.Mozda tvoja isto tako tumaci i to otvaranje terarijuma.Oseti mirise,vidi da se nesto desava ali ne zna sta i onda se uplasi.
    A sto uopste otvaras terarijum? Posto ne znam sta znaci rec "podraga" (kontam da je pomazi),ako je to slucaj mislim da to ne trebas da cinis osim ako ti nije u ruci.Nije to mace ili kuce pa da voli da se mazi! Pogotovo u svojoj kucici,tamo samo vole da ih ostavis na miru..

    A sto se tice burmanaca i boa.Pa ja imam bou,i znam da ona uglavnom uvek steze ruku kada je na njoj.Za burmance ne znam,ali sam po prici ljudi ovde na forumu skontao da su oni opusteniji napolju,dok ove se uvek obmotaju i stisnu..




  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Citat Prvobitno napisao matteo3210 Pogledaj post
    HELP!Imam problem!Moju bou nisam bio vadio dva dana jer sam otisao prespavati kod none i rekao mami da neka malo otvori terarijum ona otvori poklopac od kućice i malo podraga bou onako malo.A boa pocne puhati PUHATI!I ona to meni kaze a ja joj ne vjerujev kad docem kuci izvadim bou iz terarijuma i sve ok!!Dam joj misa ona ga pojede i otide u kucicu.Poslije malo opet otvorim kućicu znam da bou nesmijem nositi poslije jela nisam to ni htio nego jednostavno malo otvorim da je podragam a ona pocne puhati sta blize dolazim s rukom ona jacce puse neznam zasto ako neko od vas zna molim vas da mi kaze.!!
    Pa najjednostavniji odgovor bi bio da je nerviraš . Boe vole svoju privatnost i kao sve druge zmije najviše vole kad ih ostaviš na miru. Posebno vole da ih niko ne čačka kad su u svom mestu za skrivanje. Šištanje je jedan od načina da ti to stave do znanja. Kad to ne upali, uješće te. Posle jela nemoj je dirati najmanje dva dana, pa gde god da se nalazi u terarijumu.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    mateo..tvoja boa je mješanac... nikako constrictor constrictor...

    u dučanima u Hrvatskoj su uglavnom mješanci boa... a ta tvoja je 100% mješanac..

  19. #39
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Cega je mjesanac boe constrictor imperator i cega

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: boa constrictor

    Pa ko ce ga znati! Ali verovatno najvise ima constrictor constrictor i constrictor imperator.Kao sto su vec ljudi napisali,toliko je vec mesano,da se ne moze tacno utvrditi cega tu sve ima..U svakom slucaju najverovantije je da je 100% zmija




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •