Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: POMOC oko bradate agame

  1. #1
    Član kolja013'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    panchevo
    Postova
    35

    Uobičajeno POMOC oko bradate agame

    E ovako, ja sam pre nekih 4 dana nabavio malu bradatu agamu ima oko 3-4meseca ne znam tachno, sve u svemu imam dobar terarijum, uv lampu sijalicu za grejanje, sve sto sam prochitao da treba. od hrane joj nudim brashnare i argentinske bubashvabe[koje lichno uzgajam] ali manje komade i list od maslachka to sam chuo da vole... medjutim nishta nece da jede i jako je uznemirena, zakopava se ispod kamena... ne znam koji joj je, jel to normalno da bash nishta ne jede
    jel ima neshto shto joj smeta iza terarijuma je crna daska pa moze da se ogleda i tako stalno juri svoj odraz mozda se od toga natripovala.....

    temp. kod sijalice je oko 34C u drugom delu je hladnije. jel mozda u temp. problem
    plz neki odg jako me brine...

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: POMOC oko bradate agame

    Jesi li siguran da ne jede ili samo ne jede dok je gledaš? Moja jede samo kada je mrak u sobi i ja nisam blizu terarijuma. Odraz joj smeta ali ne verujem da to ima tolikog uticaja. Možeš da probaš da staviš nešto uz staklo da nema odraza.

    kolika ti je temperatura u ostatku terarijuma ako je pod sijalicom 35? Moguće da joj treba veća temperatura.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Nisam neki strucnjak al ovo ti je ono sto ti mogu rec:ili ti je guster jos malo usoku od prijevoza sto ne vjerujem da je,ili jednostavno jos nije tako naucen na tebe pa ga je strah.Moja preporuka je da mu ubacis te kukce za gustere ubaci jedno 4 ili 5 komada tako da ih moze lako uociti,pusti mu ih i par dana u terarijumu ako treba.A ako je i gladan pronjuskat ce malo po terarijumu.Nemas frke guster mora da jede.

  4. #4
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    ta daska od koja moze da se ogleda trebalo bi da ja trgnes,mozda i smeta.
    temperatura obavezno povecaj,ispod sijalica treba da bude okolu 40 stepena,a ostatak ter,gde reba da bide hladnije,treba da bide 30-35 stepena.posuda sa vodom stavi,ako i e potrebna vlaga,ona ulazi malo u voda.1-2 dnevno fajtaj malo terar.ali mnogo malo,da ne bi ohladio.ostaj malo hrane u terar.i ne sedi ispred njoj,mozda se plasi,ostavi na miru da jede.to bi bilo to,se drugo ti je u redu.pa sada srecno

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja indijanac'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    u sta joj stavljas hranu?
    cudi me da bradonja ne jede,oni su uvek raspolozeni za hranu...jeo bi pa cak i da ga je strah..
    ma bre pogona vitticeps FTW

  6. #6
    Član Exotico'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    i moj nije jeo nekih 2-3 dana, pala temperatura na 30, pa sad sam ubacio jacu spot lampu i sve je pod kontrolu

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Ma nista ne brini, ni moja nije jela prvih par dana jer je bila u soku. A i sad nema sanse da jede ispred mene. Samo ti njoj ostavljaj hranu u ter i nacice je ona.

  8. #8
    Član kolja013'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    panchevo
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    e hvala vam na brzim odgovorima!! stavio sam joj malu chinijicu sa par crva i ujutru ih nije bilo medjutim par komada sam nasao ispd kamena tj 3 od 6 koliko sam joj stavio, video sam je da se mota okolo i da stoji u chinici ali ne jede mozda se vrpoljila i pojela neke pa je izgurala ostale. i da, jel treba da joj dajem vitamine uz hranu imam kalcijum i neke vitamine!
    jel normalno da hoce da se zakopava i da se krije??

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    moja je toliko halapljiva,da čem priđem terarijumu,dolazi do stakla i čeka hranu..bez obzira koja je u pitanju...al ipak joj se miševi najviše sviđaju..
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: POMOC oko bradate agame

    bubamarina je očigledno veća i to je normalno ponašanje za odraslu. Ove male su mnogo plasljivije i treba im vremena da se opuste. Kod tebe je sve normalno jer imaš plašljiviji primerak. I moja isto tako jede, samo kada je niko ne gleda i to ne želi da provede puno vremena sa glavom u posudi pa kljuca kao kokoška. Zato i razbaca hranu na sve strane. Sada ima 3 meseca i juče je prvi put uzela hranu iz ruke. Bila je suviše gladna da bi odbila.

    Samo polako, što je veća biće opuštenija i manje će bežati. A i veoma su halapljive tako da će je glad naterati da ne filozofira previše nego da odmah uzme hranu čim je ponudiš .
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Član kolja013'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    panchevo
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    evo da javim da je bradonja pocheo da jede kao lud, jede chim mu bacim neshto, samo se sjuri i cap! Ne mari da li sam tu ili ne!

  12. #12
    Član kolja013'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    panchevo
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    sad sam reshio jedan problem sa bradonjom ali evo ga vec drugi
    Vishe nije tako smirena chini mi se i kad hocu da je uhvatim u ruku kao da se naduje, proshiri joj se stomak sa strane i brada joj se naduje, bojim se da me ne ugrize sve tako gleda! pa me interesuje kako da izadjem na kraj sa tim! jel boli kad te gricne

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Mene moja grize svakog dana. Uopste ne boli, jer je to samo preteci ugriz. Boli kada stegne i ne pusta duze vreme, ali su takvi slucajevi retki.

  14. #14
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Ako te grizne,nikako nemoj da odustanes.Tako ce da se navikne da ako svaki put te grizne,da ces ostaviti na miru,pa tek onda ce imas problem.

  15. #15
    Član kolja013'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    panchevo
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    hmmm ok ja se zabrinuo da nema gadan ujed, ko zna xD
    oke znachi trebalo bi da je cheshce diram da se navikne na ruke??
    sa ledja kad joj pridjem to josh i prodje a od napred kad joj prilazim odma ide u napad cccc bezobraznica mala!!

  16. #16
    Član Eonic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Moja je stara dva meseca, jedni nacin da je mazim ili uhvatim (sto je od skoro pocelo da mi ide od ruke) je sa ledja, krenem li napred izbacuje bradu, otvara usta i pocinje da ispusta neki smesan zvuk, u fazonu fuck off , ili pocne da skace po granju nekad i po zidovima terarijuma. probaj da stavis tenebriju prvo na dlan, posle mozes i na podlakticu i pusti da sama dodje do nje...to sam ja radio u pocetku...pzpz

  17. #17
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    ma nemajte gajle,evo ja doma imam sada 9(pre neko vreme bili su 17)i ni jedan nije probao da me ugrize.jedino sta radim kad ga uzmem(a to se desava 1-2 puta dnevno,svaki malisa),samo gurnem ruku ispod glava,i on je pravo u ruka.ni se buni,ni nista.Znaci lek protiv besnilo je sto mozes vise da ga zimas u ruke,recimo prvi 2 dana po 5 min. dnevno,i kako prolazi dani,taka ti vise go zimas i on se vise navinuje na tebe,i nema da probuje da te ujede
    isto probaj da ga ranis od ruku,stavi neka tenebrija u ruku i ponudi mu,nece te odbiti.isto i cvrcak,fati go za noge i ponudi mu go.probaj i bidi uporen,vidices,ke ima rezultati.

  18. #18
    Član Dzoni'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: POMOC oko bradate agame

    Posto je trenutno ova tema vezana za agame aktivna postavicu ovde pitanje.
    Jel sme agama da jede latice ruze i lisce mente? Kakve su karakteristike takve "hrane"?
    Što je više knjiga o zaštiti šuma, to je manje šuma.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •