Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Sumska kornjaca u pet shopu

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Pa ne znam, ja sam ovu drzao napolju i jedno 6-7 godina je hibernirala.... Dok jednom nije uspela lepo da se zakopa i smrzla se...
    Ce se dogovorimo onda
    Dacu ti skorpiju haha

    :Aerodactyl:

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Ja moju zatrpam u kutiju sa starim stvarima,pa u šupu.Tako već 12 god.
    Ako budeš imao ženku i ako se nekad odlučiš da je nekom daš,računaj na mene ja ću ti platiti. Imala bi društvo ženske kornjače.Ako bude muško nebi je uzeo jer ne želim male.

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Ja ima 3 kornjace i prvih par godina nisamo mogli da im obezbedimo dobre uslove da hiberniraju, tako da su zimu provodile u stanu, u terarijumu sa grejacima, lampama itd...i od pre dve godine su napolju na dvoristu, uzivaju, imaju svoje rupe u koje se zavlace da prespavaju, a iste te koriste i za hibernaciju...Ako mozes da joj obezbedis da prespava zimu bolje je za nju, narocito ako planiras da ih imas vise i zelis da se razmnozavaju...

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Citat Prvobitno napisao kiza Pogledaj post
    Vazi, ali necu papagaja. Imao sam ih dosta. Nego u vezi hibernacije, da li ove kornjace gube na zdravlju i vitalnosti ako ne idu u hibernaciju? Verovatno da?
    Pretpostavljam da im nije neki veliki problem ako ne hiberniraju, kao i crvenouhe kornjace, ali.. recimo crvenouhe se nece pariti ako zenka nije bila u hibernaciji. Znaci ipak im nesto znaci. Mozes u supu kao sto je neko rekao, na terasu ako je zatvorena ili cak u frizider. za ovo zadnje se raspitaj jos ali koliko ja znam to je extra jer jetemperatura konstantna a ne ide ispod nule. Isto tako i zatvorena terasa jer su temperature niske ali ne idu ispod nule. Uzmes kutiju, stavis piljevina i to je to..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Hvala na savetima. Nisam znao da su toliko "neosetljive". Znaci kad dodje vreme za hibernaciju samo je strpam u kutiju, malo piljevine, krpe, tamo, ovamo i negde gde ne pada temp ispod 0C.
    Nego kako se ponasaju u stanu u smislu cistoce? Prljaju li mnogo i sl.? Koliko cesto se hrane i sta najcesce. Znam da su povrce, trava i u manjoj meri voce osnovna hrana. Oseca li se miris u stanu od njih? Ja sam imao crvenouhe, njih dosta, ali ne i ove.

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    pa nisu bas tako neosetljive preko zime moras da im obezbedis dovoljno hrane, hrane se svaki dan salata, maslacak...sta vec uspes da pronadjes, prostorija u kojoj su mora da ima odgovarajucu temperaturu...i ako im redovno cistis i uklanjas ostatke nepojedene hrane ne bi trebalo da imas problema sa mirisima...a ako se odlucis za hibernaciju ni to nije bas samo tako strpas je u kutiju i to je to, 2-3 nedelje pred hibernaciju moras da prestanes da joj dajes hranu, one to u prirode same odrade da bi ocistile creva od svih ostataka hrane i tada je spremna da prespava zimu. piljevinu nikako nemoj da joj stavljas, cak ni seni ni suvo lisce, najbolja podloga je mesavima zemlje i peska 1:1, pa kada se ukopa to mesto ako je napolju mozes da prekrijes liscem, slamom...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Dobro to "neosetljive" je vise figurativno bilo. Kad sam pricitao kakve uslove neki obezbedjuju za hibernaciju pa ipak prezive, za razliku od drugih reptila koji su sigurno ostljiviji. Naravno da im treba obezbediti pristojne uslove, hranu... zato i pitam

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Sumska kornjaca u pet shopu

    Inace, bitno je i da nema preterane promene u temperaturi. To je logicno samo po sebi, ali reko bolje da se napomene..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •