Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Djura gekon+njegova dama=jaje

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Djura gekon+njegova dama=jaje

    Moj prvi guster je Djura, leopard gekon.



    Posto bih da se oprobam u razmnozavanju odlucio sam da mu nabavim devojku, i, posle dugo ubedjivanja, Dr Kimo mi je prodao jednu njegovu zenku.



    Ona je ove godine bila na "upoznavanju" kod jednog drugog "decka" i ocigledno su se "upoznali" jer je Kimu izlegla jedno jaje. Kada je stigla kod mene, odmah sam je stavio kod Djure i oboje su delovali nezainteresovano. Posle nekoliko dana, video sam da ona kopa po tresetu u cosku pa sam joj ubacio njenu kucicu koju sam dobio od Kimija, i navlazio sam kokosov treset koji je bio unutra. Isto sam malo naprskao i terarijum, tj pozadinu. Ona je cudno reagovala, tresla je repom i delovalo mi je kao da hoce da ugrize kapljice vode. Odmah je usla i pocela da kopa. Posle dva dana (povremeno sam orosavao) polegla je jedno jaje.



    Jaje je kod doktora u inkubatoru, deluje OK pa cemo videti.. Evo jos jedna slicica:



    Interesuje me to ponasanje zenke. Jel to normalno? Tresla je repom kao da je uplasena, vec sam pomislio da ce da ga odbaci samo ako je pipnem..
    Poslednji izmenio StevaNS; 23.08.09. u 16:48.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Djura gekon+njegova dama=jaje

    to je uvek pred parenje i muzijak i zenka mogu to da rade

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Djura gekon+njegova dama=jaje

    Da, to se dešava kada se pare, dok je kod agamida drmanje glave gore dole, takozvani bobing, kod gekona je mrdanje kraja repa brzo,ali to uglavnom rade samo mužjaci, ako je ženka to radila onda si je možda uplašio i tada znaju da viore repom ali sporije.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Djura gekon+njegova dama=jaje

    Znam za "bobing" ali nije to bas tako izgledalo. Kao da krece da "bobuje" ali samo digne glavu gore i otvori usta preteci. To me iznenadilo, ali kada sam video da nervozno mase repom onda sam prestao da prskam. Reko potrcace lupice se o pozadinu i otpasce joj rep, kao sto se nkom ovde vec desilo
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Djura gekon+njegova dama=jaje

    =] I meni se chini da se nekome vec desilo slichno... =]

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Djura gekon+njegova dama=jaje

    Hehe, nisu leopardi takvi, mislim da nijedan leopard nije otpustio rep u takvoj situaciji, a i da, ne treba da prskaš nikada guštera direktno...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •