Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 30

Tema: Azil za pse pred zatvaranjem

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Azil za pse pred zatvaranjem

    http://www.sloboda-za-zivotinje.org/...from=&ucat=16&

    Ovde bi trebalo da su po default-u ljubiteljizivotinja. Ovaj azil je u gadnom stanju. Tamo je 240 pasa. Pa ako neko moze da pomogne, bilo bi lepo.

    PS. Ne mogu da verujem da je neko ukrao kabl za struju koji kosta 2500 evra?!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Ovo je strashno a i sramotno.... u pravu su sto posto sa onom rechenicom o kaficima i cigaretama... mislim da stvarno niko nece umreti ako izdvoji 100, 200 din. za ovo...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    e, al pazi neko je ukrao kabl tezak 800 kg. Odvukao ga traktorom. Jos gore je sto to vajna policija ne moze da nadje. Pa nije ukraden mobilni tel

    Ono sto je meni, a verujem i mnogima, problem kod skupljanja ovakvih donacija je sto se ne zna gde te pare tacno idu. Zato ja izbegavam da dajem bilo sta nekim organizacijama ako nisam siguran da to ide na pravo mesto. U ovom slucaju se azil moze posetiti i videti situacija. Mislim da vredi dati koliko se moze jer zaista rade konkretnu stvar. Ne ono, promocije, TV, ispijanje sokova i prica... Ovde je 240 ako ne i vise zivih pasa koje treba nekako namiriti. I sve je posledica ljudske nebrige.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Nazalost ima jos slucajeva slicnih ovome.I nije neko trajno resenje ispomagati azile,graditi nove,vec uvesti neku kontrolu nad vlasnicima! Svi ti psi su potekli iz necije kuce!
    Nas spopadaju zbog zmija i paukova,a kuce moze da kupi ko hoce i cini sa njim sto hoce! Tako gomila pasa bude pretvoreno u lutalice kada porastu i nisu vise "slatki",...Ima tu jos gomila problema! Da ne pricam o tome kako gomila paljenika kupuje staforde samo da bi ga istrenirali da ubije sve zivo i kurcili se kako imaju #####ano kuce,muka mi je od tih "#####anih" likova!
    Ja sam pre 2 nedelje izasao na ulicu i vidim najlonski dzak na sred ulice,vidim komsija ga slucajno zgazi,pa ga cak i moj buraz slucajno dokacio i tada smo primetili da se nesto mrda unutra.Pogledamo mi,kada ono malo mace unutra!! Mozda je to tuzno reci,ali bolje da ga je odmah ubio nego da ga je stavio u najlonski dzak i bacio na sred ulice da se unutra ugusi dok ga ljudi gaze!
    Uneo sam mace u kucu,i celo popodne ubedjivao svog jazavicara da je ne ubije,verovali ili ne ali i uspeo sam! Pas koji je potamanio vec oko desetak komsijskih macaka sada spava zajedno sa ovim macetom!
    U svakom slucaju poenta ove price je da su opet najveci problem ljudi! I to sto svako moze da uzme neku zivotinju,a ne znaju ni o sebi da brinu!




  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Nisam znao da kabl za stuju toliko kosta... I moram da kazem da je kako sam razumeo kabel ostavljen van poseda da ga kucici ne bi izgrizli. To je jako glupo i neodgovorno, to ne znam ni kako moze da se vodi kao ukradeno. Neko vidi da to tu stoji 100 godina i uzme i ponese treba mu za ko zna sta... Verovatno ni ne zna koliko vredi...

    Bili su na spensu jednom skupljali donaciju za taj azil, ostavio sam neku kintu... I mislio sam da posetim da vidim na sta lici... Uplaticu tamo na taj racun ne verujem da neko uzima tu kintu tek tako, ide to sigurno tamo gde treba...

    Ali moram da nagrdim njenu prijateljicu iz Djurdjeva Moniku Brukner. To sto ona vodi u Djurdjevu nije azil nego parkic sa ponijima i zabavni park... Imaju 10-15 pasa sve rasni lepi psi... Drugar ima uvek 5-6+ pasa koji su mu dosli ovako ni jedan rasan i zadrzi ih uvek, i sad dobio kucice i nema vise kome da deli pa ih je nosio kolima do Djurdjeva tamo i nisu ih hteli prihvate... Pretpostavljam zato sto nisu rasni... Strasno...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Re: Azil za pse pred zatvaranjem

    cela ova prica je tuzna,lepo je napisao necrovoX... moja keva je pre par dana donela goluba kojeg su zakacili kanapaom na drvo za noge,jadnik se batrgao ko zna koliko da se oslobodi a ljudi prolaze i nikog ne zanima,jos se okupila grupa klinaca i smeje se..to je bolesno i zalosno a da ne pricam koliko pasa je osakaceno,sutira ih ko stigne,gazi... ne znam,zaista volim zivotinje i ovakve scene su potresne svima nama koji ih volimo dok se mnogi ismevaju i gledaju samo da izvuku korist iz svega toga....izvinjavam se ako sam malo izasao iz teme ali ponelo me

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    nad tim svim psima treba izvrsiti eutanaziju i gotov problem mnogo jeftinije resenje
    i nemojte misliti da sam neka poremecena osoba zbog ovog nego malo razmislite
    setate ulicom i napadne vas copor lutalica, sta cete raditi?
    lepo ih zamoliti da odu u azil

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Vuleee?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Re: Azil za pse pred zatvaranjem

    humanije resenje svakako je sterilizacija...a u svakom slucaju im treba pruziti drugu sansu pa barem i pokusati udomiti ih ali u ovoj primitivnoj zemlji od toga nema nista pa se onda izivljavaju na njima...a iskreno majmuna koji je u stanju da ih povredjuje iz cista mira stavio bih u kavez sa lavom pa nek njega ganja ako moze mozda sad zvucim ja poremeceno ali muka mi je od nasilja nad neduznim zivitinjama... jer taj koji ce nauditi zivotinji isto ce da uradi coveku.... i jedino resenje je edukacija da se ljudi ne odricu zivotinja preko noci jer jedino tako se moze resiti problem lutalica(barem delimicno)... eutanazijom nista neces postici jer ce biti opet sutra novih pasa...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    sterilizacija i sta onda vratiti ih nazad u gradove da ponovo rovare po kontenerima i kenjaju po igralistima u kojima se igraju nasa deca dal li neko zna koliko potencijalno mogu biti opasni psi kao prenosioci zaraznih bolesti
    sta dete od godinu ipo-dve radi sa rukama dok mama ne gleda
    nece oni stici preko noci, vec cim vikendasi odu iz svojih vikendica onda ce poceti masovno pustanje pasa koje su do tada cuvali i svima pokazivali kako imaju lepog i pametnog psa



    coveka mozes edukovati jedino preko dzepa
    ja se vezem a vi

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Re: Azil za pse pred zatvaranjem

    naravno,po dzepu treba udariti i to je najefikasnije kao u americi lepo...ali tesko da ce to ovde funkcionisati... ne znam da li gledate na animal planetu ima svaki dan emisie o spasavanju zivotinja,ljudi su lepo organizovani,pokusaju da izlece psa ako mogu,da ga udome,naravno nad agresivnim psima se vrsi eutanazija... ali to je ipak amerika...a i ova prica nije za ovaj forum,moze trajati danima... ja sam hteo da kazem da ne treba postupati okrutno prema neduznim zivotinjama...

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Ja smatram da ih ne treba uspavati niti sterilisati.... Nisu oni krivi sto su napusteni, za to su krivi bivsi vlasnici i oni su ti kojima treba da se izvrsi eutanazija ali pre toga sterilisanje pa onda eutanazija .

    A nisu oni Vule toliko opasni koliko mislis, mozda pojedini ali verovatno imaju dobar razlog da budu agresivni jer se boje ljudi i ko zna kakva su sve iskustva imali sa ljudske strane... A sto se tice bolesti to samo losem roditelju moze da se dogodi da mu se dete na taj nacin razboli... Meni lutalice po ulici uopste ne smetaju jedino mi bezveze da su na ulici jer ko zna kakvih ljudi ima... Ne treba nama zastita od njih koliko njima od nas...

    Edit: To sa po dzepu ih udatiti je bezveze treba po kratkom postupku... Ranije je za takvu sortu postojao Goli otok
    Poslednji izmenio Bifrost; 27.08.09. u 00:55.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem


  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    u valjevu je ,pre 2-3 godine,šarplaninac -lutalica napao i ujeo dete u centru grada...digla se frka par dana,dok ga nisu pronašli,da ne bi još nekog izujedao i na tome se završilo..e,ne daj bože,kad bi velikim humanistima lutalica,pas izujedao dete,šta bi onda pričali??!..a,zoonoze su još jedan problem lutalica...!..ko njih čisti od parazita?..pas zaražen ehinokokom,ispogani se u parkiću,dete dodirna u igri feces,i problem može biti veom ozbiljan..
    Vukašine,ako te ne mrzi,postavi neki text o ehinokokozi,i verujam da će se mnogi posle toga zapitati dal je ispravan njihov stav o psima-lutalicama!...ja tvoj stav u potpunosti podržavam!
    pre par meseci,čopor pasa lutalica,je preskočio ogradu kod mog druga,poklali mu paunove,pocepali bazen od deteta..sve u svemu napravili štetu od 200.000 din...i lepo čovek,tužio opštinu,i glat ih dobio na sudu,i naplatio te pare!...a,šta bi se desilo,da su deca bila u dvorištu?...tragedija!
    Poslednji izmenio bubamara; 27.08.09. u 02:07.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Dobro jutro. Upravo sam ugazio u pseće govno ispred ulaza. 'ti život...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    evo,imam lepu ideju...da dokaz humanosti prema lutalicama bude prihvat tih pasa u SVOJ stan,kuću dvorište...i ko viša dovede tih pasa kući,na doživotni boravak,taj je humaniji..ali,najlakše je reći-nemam uslove,i tra-la-la...a,ovamo,kopati oči za njihovo uklanjanje i eutanaziju!..nemojte me pogrešno razumeti,volim pse,imao sam ih oduvek,ali moraju se nekim redom postaviti stvari!..i na svoje mesto!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Cek' cek' polako. Silwert postoji razlog zasto se psi sterilisu i vracaju na mesto odakle su uzeti, a ne jednostavno ubijaju. Bubamaro, postoji neki red kako postaviti stvari na svoje mesto! Na zalost nema para za tako nesto

    Problem je mnogo dublji nego sto izlgeda. Cak i da ih pobijes sve opet ces imati problem veoma brzo jer uzrok nije otklonjen! Da bi se resio problem lutalica ili posto je to prakticno nemoguce, sveo na razumnu meru potreban je ceo program.

    1. Spreciti dotok pasa na ulicu. Doneti zakon i obavezati sve vlasnike da cipuju svoje ljubimce, napraviti bazu podataka sa svim podacima. Ukoliko se takav pas nadje na ulici a vlasnik ga nije prijavio kao nestalog ili ukradnog sledi drakonska kazna. Takodje kaznjava se svaki vlasnik i ako ne uradi cipovanje.

    2. Spreciti razmnozavanje pasa koji su vec na ulici. Znaci postojanje sluzbe koja ce hvatati pse, odvoditi u odgovarajuce institucije, vrsiti procenu da li su psi agresivni ili ne. Agresivni se naravno humano uspavljuju (ne motka pa u glavu). Isto se desava i sa bolesnima koje je nemoguce izleciti. Neagresivni se sterilisu, vakcinisu, ociste od parazita, obelezavaju i VRACAJU na mesto odakle su uzeti. Zasto? Zato sto su psi teritorijalne zivotinje i oni ce stiti svoju teritoriju. Na tom mestu se nece pojavljivati drugi, a istovremeno se nece razmnozavati jer su sterilisani. Prosecan vek zivota psa na ulici je oko 3 god. Za to vreme na tom mestu nece biti drugih pasa osim sterilisanih i neagresivnih.
    3. Jedan broj pasa se vodi u azile kako bi se pokusalo udomljavanje. Uglavnom bolesni koji se mogu izleciti i sl.

    Samo na ovaj nacin se njihov broj moze svesti na razumnu meru. Za ovo su potrebna velika sredstava, postojanje citavih sluzbi, ljudstva, vozila, azila, gomile veterinara koje ce neko da placa. To samo drzava moze da preduzme ili neke veoma jake orgniazicije uz opet podrsku drzave, jer su potrebni zakoni, logistika i sl. Nasa drzava niti ima para niti ima volje da to resava. Nesto se prica ali nista konkretno ne desava.
    I jos nesto, nije ovo stvar samo humanosti, moralnosti... Ovo je jedini nacin da se za nekoliko godina problem resi. I onda nema ujeda, nema: "e sta bi rekao kad bi tebi pas napao dete", nema zoonoza, bla, bla. Cistim ubijanjem se nista ne resava.

    Pozz

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Ja smatram da ih ne treba uspavati niti sterilisati.... Nisu oni krivi sto su napusteni, za to su krivi bivsi vlasnici i oni su ti kojima treba da se izvrsi eutanazija ali pre toga sterilisanje pa onda eutanazija .

    A nisu oni Vule toliko opasni koliko mislis, mozda pojedini ali verovatno imaju dobar razlog da budu agresivni jer se boje ljudi i ko zna kakva su sve iskustva imali sa ljudske strane... A sto se tice bolesti to samo losem roditelju moze da se dogodi da mu se dete na taj nacin razboli... Meni lutalice po ulici uopste ne smetaju jedino mi bezveze da su na ulici jer ko zna kakvih ljudi ima... Ne treba nama zastita od njih koliko njima od nas...

    Citat Prvobitno napisao kiza Pogledaj post
    Cek' cek' polako. Silwert postoji razlog zasto se psi sterilisu i vracaju na mesto odakle su uzeti, a ne jednostavno ubijaju. Bubamaro, postoji neki red kako postaviti stvari na svoje mesto! Na zalost nema para za tako nesto

    Problem je mnogo dublji nego sto izlgeda. Cak i da ih pobijes sve opet ces imati problem veoma brzo jer uzrok nije otklonjen! Da bi se resio problem lutalica ili posto je to prakticno nemoguce, sveo na razumnu meru potreban je ceo program.

    1. Spreciti dotok pasa na ulicu. Doneti zakon i obavezati sve vlasnike da cipuju svoje ljubimce, napraviti bazu podataka sa svim podacima. Ukoliko se takav pas nadje na ulici a vlasnik ga nije prijavio kao nestalog ili ukradnog sledi drakonska kazna. Takodje kaznjava se svaki vlasnik i ako ne uradi cipovanje.

    2. Spreciti razmnozavanje pasa koji su vec na ulici. Znaci postojanje sluzbe koja ce hvatati pse, odvoditi u odgovarajuce institucije, vrsiti procenu da li su psi agresivni ili ne. Agresivni se naravno humano uspavljuju (ne motka pa u glavu). Isto se desava i sa bolesnima koje je nemoguce izleciti. Neagresivni se sterilisu, vakcinisu, ociste od parazita, obelezavaju i VRACAJU na mesto odakle su uzeti. Zasto? Zato sto su psi teritorijalne zivotinje i oni ce stiti svoju teritoriju. Na tom mestu se nece pojavljivati drugi, a istovremeno se nece razmnozavati jer su sterilisani. Prosecan vek zivota psa na ulici je oko 3 god. Za to vreme na tom mestu nece biti drugih pasa osim sterilisanih i neagresivnih.
    3. Jedan broj pasa se vodi u azile kako bi se pokusalo udomljavanje. Uglavnom bolesni koji se mogu izleciti i sl.

    Samo na ovaj nacin se njihov broj moze svesti na razumnu meru. Za ovo su potrebna velika sredstava, postojanje citavih sluzbi, ljudstva, vozila, azila, gomile veterinara koje ce neko da placa. To samo drzava moze da preduzme ili neke veoma jake orgniazicije uz opet podrsku drzave, jer su potrebni zakoni, logistika i sl. Nasa drzava niti ima para niti ima volje da to resava. Nesto se prica ali nista konkretno ne desava.
    I jos nesto, nije ovo stvar samo humanosti, moralnosti... Ovo je jedini nacin da se za nekoliko godina problem resi. I onda nema ujeda, nema: "e sta bi rekao kad bi tebi pas napao dete", nema zoonoza, bla, bla. Cistim ubijanjem se nista ne resava.

    -Ovo su najbolji odgovori koje sam procitala i u potpunosti se slazem! Psi nisu krivi sto ih je neko prvo primio u svoj dom, obezbedio im hranu i smestaj, a onda ih izbacio na ulicu, gde su prepusteni sami sebi, da se snalaze kako znaju i cuvaju od kojekakvih budala! Ja OBOZAVAM sve zivotinje i smatram da su bolje od ljudi. Zivotinja te nikad nece izneveriti, za razliku od coveka. Zato, najmanje sto mozemo da uradimo je da ih postujemo i ophodimo se prema njima kao prema bliznjem. Da, i mene su napale "lutalice", samo sto su dotrcale sa splava (njih 12), pa opet nemam negativno misljenje o njima. Da li zbog nekog broja budala i ubica treba pobiti ceo ljudski rod?! Koliko ima milih i neznih stvorenja na ulicama i zasto da one ispastaju zbog pojedinacnih slucajeva, za koje je u 90% slucajeva kriv covek I ako sam ja, a i vi svi, mogla da odrastem igrajuci se na ulici (a pse sam grlila do besvesti), a da pritom ne dobijem nikakvu bolest od njih, ne vidim nikakvu pretnju po ostalu decu iz parka. Licno sam imala psa ispred kuce (nisam mogla da je usvojim, jer sam usvojila sve sto sam stigla pre nje i nisam imala vise mesta), pametnu i umiljatu kuju, pre svega vernu, koja je tu bila 3 godine, da bi je jednog jutra (bolje receno u ranu zoru) pokupili sinteri sa sve 8 stenaca koji su tek prohodali, i sve to na poziv jedne babuskere! Naravno, vise je nikad nisam videla, a ni uspela da saznam gde je, jer su se svi pravili ludi. Zasto? Nikad nikog nije povredila, ali ima zlih ljudi-eto zasto! Zbog toga me ovakve teme posebno pogadaju.

  19. #19
    Član vudo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    88

    Uobičajeno Odg: Azil za pse pred zatvaranjem

    ja se takodje slazem sa Kizom, stvarno je dao najbolji odgovor
    nisu psi krivi sto su napusteni nego njihovi vlasnici, i te vlasnike treba kaznjavati, a i pas necje napasti sam, ako ga neko necacka ili nemaltretira, barem mene jos nisu napali, aprolazio sam mnogo puta pored copora lutalica... psi osete ko ih se plasi ko ne, ko im zelli dobro a ko zlo... jedini pas koji me je ujeo je moj vlastiti i to zato sto sam ko klinac zeleo da mu izvadim kosku iz usta...
    ja trenutno imam mesanca kog je komsija doneo kucji i nije ga hranio nedelju dana nego sam ja isao da ga hranim i dajem mu vode, pa je pas presao kod mene posle 2 nedelje u dvoriste i tu ostao..
    OI! Keep your fingers out of my soup!

  20. #20
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Azil za pse pred zatvaranjem

    Dokle god ljubitelji pasa nazivaju ljude koji se plaše ili ne vole pse 'babuskere' nećemo nikada naći pravo i trajno rešenje za ovaj problem. Ja se apsolutno slažem sa Kizom ali ne po cenu da sebe stavim u kategoriju sa ljudima koji vređaju one koji tako ne misle.

    Psa se ne plašim i ne verujem da ću dobiti bilo kakvu bolest od njih. Isto tako se ne plašim ni tarantula kojih imam preko 100 u sobi pa mi opet nikada ne bi palo napamet da očekujem da ih iznesem na ulicu i da očekujem da to nikome ne smeta. Ko ne želi da se psi sklanjaju sa ulice neka ih usvoji i unese ih u svoju kuću.

    Živim u novobeogradskom bloku i znam da moja majka ide skroz oko bloka da ne bi prošla pored čopora pasa. Veliki broj ljudi ih se plaši i psi svakodnevno nekog napadnu. Nisu oni krivi ali taj problem mora da se reši. Do sada sam 3 puta davao donacije za azile ali dok se ne uvede obavezno čipovanje i velike kazne za napuštanje pasa taj problem se neće trajno rešiti. Potrebno je i vreme da efekti sterilizacije dođu do izražaja i mislim da je to već počelo da se dešava ali polako.

    Kome je stvarno stalo do pasa, neka usvoji nekog ili neka da neku donaciju ovom (ili nekom drugom) azilu nakon što ode tamo i vidi da li je to mesto koje se prema psima ophodi kako treba. Verujem da je ovo mesto koje vode pravi ljubitelji pasa koji svoje vreme i trud odvajaju da bi učinili nešto dobro za sve te napuštene životinje i mislim da im im u tome treba pomoći.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •