Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 96

Tema: Hranjenje albino pitona.

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Mozda gresim, ali delujes mi malo neozbiljno. Nabavljas potencijalno opasnu zmiju a nisi se dobro raspitao ni o nacinu hranjenja!? Pre koji dan je bilo reci o pitonu koji je ubio trogodisnju devojcicu. Ne znam da li zivis sa nekim ili sam, ali dovoljan je trenutak nepaznje pa da neko strada. To sto si hvatao zmije ne znaci puno. I aj sam hvatao gomilu kao klinac pa mi to nije nsita znacilo kad sam nabavio prvu zmiju. To sto si hvatao otrovnice bez prethodnog iskustva bas ne uliva poverenje. Po meni, trebao si prvo nabaviti neku manju i bezopasniju, pa kad "ispeces" zanat predjes na vecu ako te vec interesuje. Ali sta je tu je.. Bolje malo prosvrljaj po ovom forumu ali i po netu i pripremi se sto bolje mozes za ono sto te ceka.
    Nadam se da gresim..

    (sad je ispalo ko da je burmanac neki bauk, ali stvar je u tome sto moze biti ako se ne pazi..)
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Ne zelim da ispadnem neki lik koji sebe hvali,koji misli da moze sve,a ochito greshi.Ono shto zelim da kazem je da ste svakako svi vi upravu koji mi skrecete paznju na neke stvari,i verujte,pocheo sam da se zapitujem dal da nabavim drugu zmiju.Zivim sa bratom,mamom,tatom,a jedini ko moze da nastrada u neko skorije vreme je moja machka
    Raspitao sam se dosta,dosta znam,al sam svestan da to dosta nije ni 30 % onoga sto bih trebao sve da znam.Shta mi vi predlazete da uzmem,mozda zaminim zmiju ili jednostavno ovu prodam pa kupim drugu ? Znam da cu sada delovati kao jedan od onih koji je pitona uzeo da se hvali,nije tako,vec sam se vezao za zmiju,al posle dosta postova ovde,bio bih kreten kada bih terao po svome...

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Pa prosto nemoj uzimati drugu zmiju..Ostani sa ovom,ali budi obazriv,i kako ona raste tako ce i tvoje iskustvo sa njom (meni jednom neko rece).
    Nemoj odmah sa tim "da je menjam" itd,meni licno je to nesto najgluplje!
    Svi ih uzimaju,pa cim vide sta je to,odmah zamena itd.Ili ono "video sam neku lepsu zmiju,pa hocu d aje menjam sa ovom" NIJE OVO JE8ENI AUTOMOBIL PA DA SE MENJA ITD! Ne govorim ovo licno tebi,vec svima koji to cine.Ne kontam kako neko ljudi to mogu tako da rade,kao da ne vole samu tu zmiju,nego ceo taj trip oko drzanja istih,pa im je svejedno koju imaju,samo da iamju nesto..
    I opet..Ne zaleci se sa kupovinom druge zmije,sacekaj da ova poraste,pa ces dalje lako.Navikni se na jednu obavezu (iza koje bi trebalo da stoji velika ljubav ka ovim zivotinjama) pa onda tek uleci u drugu..




  4. #24
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    ne znam brate ja bih pre cuvao crnu mambu nego tog pitona samo zbog njegove velicine, bice teza od tebe neces moci da je izvadis iz tera.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    ma bre vecina vas ste bili kod pedje, i verovatno ste videli onu zenku ogromnu. Nije to za #####aniju pogotovo ako ste sitniji covek

    :Aerodactyl:

  6. #26
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Imaš sad pitona pa nemozes ga se odmah rijesit kakav si ti to ljubitelj zivotinja.Ako ti se svida ako ga volis nemozes ga dat prvom covjeku kojem naleti.Ja imam bou i svijestan sam da je to velika zmija ko piton i da te moze ubit trebas se nosit sa tim cinjenicama ako volis tog pitona.Ja svoju bou nebi dao ni za 10.000eura jer mise jako svida i volim je.Npr moja kukuruzna mi nije nesto extra ali je nebi dao za nista jer mi je jako draga i volim ju jako rastanak sa njom bi mi tesko jako pao i ona mi se takoder svida ali jos je malo mala pa mi to smeta zelim da malo poraste da mogu lakse rukovat sa njom.A inace mi je super.Ako ti das pitona to ti je jos jedna greska mislim ako neznas nista o njemu nisi ga trebala ni uzimat jer takvoj zivotinji kao sta je taj piton tre posvetit jako veliku paznju i treba se svaki dan brinut o njumu vadit ga van pa kad bude i velik da se sto vise privikne na tebe svaki dan minimalno ga trebas vadit van 20 minuta ali i to je malo trebala bis bar 30 min ko ja moju bou.Ako nisi bila spremna uzet pitona onda ga nisi trebala uzet jer to nije jedna obicna djecja igracka to je zahtjevna zivotinja.Ako mislis da nisi spremna na ovo sto sam ti napisao moja prepuraka daj ga nekoj osobi za koju znas da ce se dobro brinuti za njega i da ga nece drzati na papirnatim novinama.I jos nesto prije ako uzmes sljedecu zmiju raspituj se malo uci o njoj i tek ju onda uzmi da ne ponovis istu gresku

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    daj bre šta ste napali čoveka,nije se niko rodio a da je umeo sa velikim zmijama,treba izkusiti,naravno uz 100% opreza,kad se navikneš nije toliko strašno,a koliko vidim zmija je još mlada tako da imaš vremena da se navikavaš na nju,možda ti u početku deluje sve nekako malo zastrašujuće ali posle i nije,na tvom mestu ne bih zamenjivao zmiju nego daj malo vremena i sebi i životinji i videćeš da će biti ok,kad zmija bude veća uvek barataj sa njom uz prisustvo druge osobe i u granicama normale

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Citat Prvobitno napisao matteo3210 Pogledaj post
    Imaš sad pitona pa nemozes ga se odmah rijesit kakav si ti to ljubitelj zivotinja.Ako ti se svida ako ga volis nemozes ga dat prvom covjeku kojem naleti.Ja imam bou i svijestan sam da je to velika zmija ko piton i da te moze ubit trebas se nosit sa tim cinjenicama ako volis tog pitona.Ja svoju bou nebi dao ni za 10.000eura jer mise jako svida i volim je.Npr moja kukuruzna mi nije nesto extra ali je nebi dao za nista jer mi je jako draga i volim ju jako rastanak sa njom bi mi tesko jako pao i ona mi se takoder svida ali jos je malo mala pa mi to smeta zelim da malo poraste da mogu lakse rukovat sa njom.A inace mi je super.Ako ti das pitona to ti je jos jedna greska mislim ako neznas nista o njemu nisi ga trebala ni uzimat jer takvoj zivotinji kao sta je taj piton tre posvetit jako veliku paznju i treba se svaki dan brinut o njumu vadit ga van pa kad bude i velik da se sto vise privikne na tebe svaki dan minimalno ga trebas vadit van 20 minuta ali i to je malo trebala bis bar 30 min ko ja moju bou.Ako nisi bila spremna uzet pitona onda ga nisi trebala uzet jer to nije jedna obicna djecja igracka to je zahtjevna zivotinja.Ako mislis da nisi spremna na ovo sto sam ti napisao moja prepuraka daj ga nekoj osobi za koju znas da ce se dobro brinuti za njega i da ga nece drzati na papirnatim novinama.I jos nesto prije ako uzmes sljedecu zmiju raspituj se malo uci o njoj i tek ju onda uzmi da ne ponovis istu gresku
    Sve je ok sto si rekao,samo se neslazem da je boa velika kao i piton

  9. #29
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    A dobro sad i boa isto moze ubit covjek samo sto je piton veći za 2 metra i malo opasniji

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Pa sta znam mozda ako ti se obmota dok je drzis oko vrata,boa je ipak takva vrsta da retke jedinke toliko narastu da bi ubile coveka Dok je Burmanski piton mnogo veca zmija (ne samo u duzini nego i u obimu) a i masivnija(teza)..Ja nisam cuo za slucaj da je boa ubila coveka..bar da se secam..??

  11. #31
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Opet kazem,nisam uzeo pitona da bih se hvalio njime i ne zelim da ga menjam,al je normalno da se chovek zapita posle ovoliko postova od strane vas koji znate mnogo vishe o zmijama nego je.Mada,verujem da ni vi niste hteli da ispadne kao da je taj piton mashina za ubijanje ljudi,znam da je opasan,znam da moze da ubije,al kao shto neko reche,moje iskustvo ce rasti uz tu zmiju jer nece ona za godinu dana da dostigne 6 metra.Hvala svima koji su mi davali dobronamerne savete,sta da kazem,pozelite mi srecu .....sala...

    p.s. Imam 23 god za par dana,inache sam mushko kao i moja zmija,pozdrav!

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Pa nisi ti mali
    Ako si resio da drzis zmiju informisi se, imas dovoljno vremena...

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.



    Ma oni su umiljati kao male mace

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.



    Uglavnom burmanci.Pa sad ti vidi koliki on moze da bude (mada mislim da su ovo vecinom kapitalci)




  15. #35
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    hehe kolike zmije ona albino na 0:25 mi izgleda nerealno debela.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Neke od ovih su verovatno rezultat forcefeddinga..




  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    molim Forcefeeding
    Voljeo bi videti kako neko tako hrani veceg burmanca..

    Mozda si mislio Overfeeding
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Druze neka si uzeo pitona,jeste da naraste dosta al je od dzinovskih zmija najpoznatiji po mirnoj naravi Hrani ga lepo i cesto ga drzi po rukama da se navikne na tebe, to ti je najbitnije jer nezelis odraslog pitona koji je agresivan Sto se tice zamoraca i hranjenja navici ces se Cesto burmanci odbijaju vec mrtav plen Posto je momak vec uzeo pitona daj da mu pomognemo da se informise malo..Ako ti sta zatreba druze pusti mi poruku pozz
    Poslednji izmenio freepartyman; 07.09.09. u 01:34.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    .....

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Citat Prvobitno napisao Lizard_King Pogledaj post
    molim Forcefeeding
    Voljeo bi videti kako neko tako hrani veceg burmanca..

    Mozda si mislio Overfeeding
    #####ah se u konstataciji
    Mada,da se izvucem iz govana,mozda su ga u pocetku na silu hranili,jer tada mislim da je i najbitnije za rast,i onda kasnije ga smao jos trpali..U svakoms lucaju,zmija je ogromna..
    Ali dobro kaze Freepartyman,uz redovnu paznju i brigu nece biti problema..A mislim da je to ono sto smo svi hteli da naglasimo decku,da je to nuzna stvar!




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •