Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 96

Tema: Hranjenje albino pitona.

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Hranjenje albino pitona.

    Prvo da se predstavim,moje ima je Misha,imam 23 godine,iz Beograda sam,po zanimanju tattoo umetnik .Sada,ceo zivot imam ljubimce,prosto,obozavam zivotinje.Od ljubimaca sam imao sve standarno (chinchille,kerove,machke,hrchke,degue,ribice,mors ke prasice,zecheve,dosta papagaja itd,itd),a chuvao sam i sokola,slepe misheve,australiskog zmaja.Ipak,pored moje ljubavi prema svim zivotinjama,najvishe volim zmije koje do sada nikada nisam chuvao ,al sam ih uhvatio na hiljade.Pored ovih "Standarnih" bezopasnih ribarica i beloushki,hvatao sam i nekoliko velikih smukova,sharki,a i par poskoka.To pishem da bih odmah dokazao da nemam strah od zmija,da sam fanatik za istim,tako da mi chuvanje barmunskog pitona nece mnogo teshko pasti.Mogu da istrpim njega i zbog velichine i finansiski,a i sa prostorom,al jedino shto mi MNOGO teshko pada je hranjenje njega.Poshto sam dobio pitona pre 3 dana,danas sam ga hranio 1. put,kupio sam belog zamorca,stavio ga kod pitona,i kada je ovaj pocheo da ga davi,a zamorche da cvili,samo shto nisam zaplakao.Moje pitanje je: Dali pitona mogu da hranim na primer ribom ili nechim drugim (samo ne mishevima,zechevima i pilicima) i gde u Beogradu imaju da se kupe zaledjeni zamorci (Makar da mu ih dajem mrtve da ne gledam to davljenje) Nadam se da nisam mnogo smorio,kachim njegove slike za koji dan,samo da mu se svari hrana
    pozdrav

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    svakako ti je bolje davati mrtav plen iz više razloga,ali o tome imaš već otvorenu sticky temu

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Na zalost moraces da ga hranis glodarima... ni ja ne bi mogao da dam kunica zmiji, hvala Bogu, boa ne raste toliko....
    Najbolje da nabavljas smrznute. Javi mi se na pvt, mozda mogu da ti pomognem

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Kako mislis da boe ne jedu kunice? Pa mozes kada poraste i njima da dajes manje zeceve!
    Samo ukucaj boa constrictor vs rabit na you tube,pa da vidis ako ih tamane! Da ne kazem kao zeceve

    Misho..PA vecina ljudi i daje mrtav plen,i mozes ga sigurno takvog nabaviti! Trebao si makar malo da se raspitas pre nego sto si poceo sa time,ako ti je vec toliki problem da gledas kako ga piton ubija..
    MAda ja mislim da ako ces da drzis zmiju onda se navikni da je to u njenoj prirodi,voli sve u vezi njih!




  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Imas po BG-u puno ljudi koji prodaju miseve.Uzmes smrznute i to je to.Koliko je star piton?

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Kada sam uzimao pitona znao sam kako i shta jede,al nisam mislio da ce mi biti toliko problem i da gledam to.Rekli su mi da je star oko godinu dana,dugachak je oko metar i 20 cm,a najdeblji deo je debeo kao onaj karton u unutrashnjosti toalet papira ( nishta mi druge nije pali na pamet ).Ja sam mu juche dao zamorca,koji je bio par 3x deblji i velichine dlana.U pochetku sam mislio da ce joj to biti preveliki zalogaj al ga je progutala bez ikakvog problema.Recheno mi je da ga tim mishevima hranim na 15 dana,pa predpostovaljam da bih morao da joj dajem po dva mishica umesto tog jednog velikog.Hvala svima na odgovoru,nabavicu te smrznute.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Kako mislis da boe ne jedu kunice? Pa mozes kada poraste i njima da dajes manje zeceve!
    Samo ukucaj boa constrictor vs rabit na you tube,pa da vidis ako ih tamane! Da ne kazem kao zeceve

    Misho..PA vecina ljudi i daje mrtav plen,i mozes ga sigurno takvog nabaviti! Trebao si makar malo da se raspitas pre nego sto si poceo sa time,ako ti je vec toliki problem da gledas kako ga piton ubija..
    MAda ja mislim da ako ces da drzis zmiju onda se navikni da je to u njenoj prirodi,voli sve u vezi njih!
    Ma znam, nego mislim da ce i Jumbo-pacovi da zavrsavaju posao

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Ajde neke slike stavi da vidimo tvog ljubimca

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    NS
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Upravo je i car drzanja udava to davljenje plena,zato mi se i strasno svidjaju udavi mada trenutno nemam ni jednog ali se nadam da tako nece biti jos dugo!

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Zar nemaš Elaphe radiata? I ona spada u udave, jer plen ubija davljenjem. Nisu samo boide udavi

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Pazi sve je to super,ali postoji verovatnoca da tvoj piton nece hteti da pipne mrtav plen..Nisu oni bas ko boe da se presaltuju lako na mrtvo

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Probacu,pa ako nece,sledeci put kada joj budem davao zhivog misha necu da gledam.Nego cu da ga bacim u terarijum,izadjem iz sobe i vratim se kada posao bude gotov...i da...slike mog ljubimca...pozdrav

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Koliko ti je star piton?? Po meni bi vec trebao da krenes sa manjim pacovima
    A kad mu dajes pacova moras da budes tu,za svaki slucaj pacovi su za**ebani jer mogu da ugrizu zmiju
    p.S Lep ti je piton

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Pozdrav; kao prvo piton ti je preljep i vidim da sis e informiro,a nadams e da znas koliko narastu zenke (mislim da je tvoj zenka kad si se tak oslovljavo prema njoj) kasnije kad budes imo 6 metara misica ti nebude bas svejedno kak postupas s njim a stakor mu nebude nista...
    moj veliki savjet je da ga sto prije naucis na mrtvi pljen, jer kasnije ces joj morat davat odrasle zečeve da ne kazem male pajceke...
    ja sam osobno sam sebe uvjerio da zmija kad jede mrtav pljen postaje manje agresivna i nece gledat na mene ko hranu...to nije istina ali ja sam sebe tak uvjerio pa sam si sad veci frend s njom...
    neznam burmanac je jako veliki zalogaj za nekoga ko prije nije imo zmiju doma, pogotovo zenke koje narastu ogromne i predstavljaju pravu opasnost za covjeka...

    ali da ti sad ne srotam bezveze ono kaj vec sigurno znas...uzivaj u zmiji jer je prekrasna, ali uvjek budi na porezu i nemoj se opustit jer bu jednog dana narasla a onda nebus mogo cici-mici s njom i naci je na mrtav pljen bit ce ti puno lakse...ak nemres zmiji davat miseve neznam kak bum mogo zeceke pufaste ili pajceke

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Jel moze slika celog terarijuma...cini mi se da je mali za pitona!?

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Ovaj je privremen,naruchen je MNOGO veci terarijum,samo staklorezac treba da ga sklopi.Kada bude bio gotov taj terarijum,kachim slike ovde i nadam se da cu chuti sve kritike,pohvale i savete vazane za taj terarijum.Hvala na komplimentima za zmiju i verujte,nije mi ovaj piton preveliki zalogaj,fanatik sam shto se tiche zivotinja,ovih dana cu okachiti klip iz zoo vrta,gde ja provlachim ruke u kavez belog medveda i kako mazim istog,kada mogu to da uradim,piton od 4-5 metra mi nije nikakav problem pozdrav.

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    e sad se vec bojim kak bude to sve ispalo...nemoj izigravat facu jer bi te to moglo skupo kostat, a o posljedicama na hobi i na sostale necu opce pricat...

    ja ljudima ko ti nebi dao ni kukuruznu na cuvanje a kamoli burmanca....mislim nije da te napadam ali malo razmisli kaj radis u zivotu...jos nije prekasno jer je piton mali imas par godina dok ne postane opasan za tebe...i ak vec zelis umrijet napravi to na najmanje bolan nacin drugima....vec si zamisljam sliku tebe s zenkom burmanca od 6 metara tebi oko vrata xD

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Ako se vec nebojis velikog burmanca,kreni da ga hranis lepo,a to znaci da krenes sa pacovima ,na zapadu odgajivaci cim se piton izleze krecu sa malim pacovima jer misevi nisu nikakav obrok,tu ima vise dlake nego mesa

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Citat Prvobitno napisao ivborosa Pogledaj post
    e sad se vec bojim kak bude to sve ispalo...nemoj izigravat facu jer bi te to moglo skupo kostat, a o posljedicama na hobi i na sostale necu opce pricat...

    ja ljudima ko ti nebi dao ni kukuruznu na cuvanje a kamoli burmanca....mislim nije da te napadam ali malo razmisli kaj radis u zivotu...jos nije prekasno jer je piton mali imas par godina dok ne postane opasan za tebe...i ak vec zelis umrijet napravi to na najmanje bolan nacin drugima....vec si zamisljam sliku tebe s zenkom burmanca od 6 metara tebi oko vrata xD
    Pa dobro,u neku ruku razumem coveka,a verujem da bi svako od nas hteo da pomazi takvu zivotinju (kao sto je on belog medveda),samo ipak treba malo razmisliti o tome.
    A najmanji je problem ako njega zmije ubije,one obicno ako i povrede nekog to je vlasnik.
    Veca je frka sa psima! Oni obicno ujedaju sve ostale!
    A u oba slucaja najverovantije da je vlasnik kriv za te ispade.Samo sa zmijama sam placas greske,a sa psima komsije,deca,...
    Tako da opusteno ti drzi tu zmiju,samo budi spreman za sve sto ide sa njom!




  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Hranjenje albino pitona.

    Eh,sada izgleda kao da sam ja uskochio u kavez sa medvedom.Na putu sam trenutno,pa kada se vratim,postavicu snimak da vidite o chemu se radi.Ne izigravam heroja,tako je ispalo.
    p.s. Hranim vec pitona pacovima,ne znam dal sam to napisao...
    pozdrav svima

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •