Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 30

Tema: Jedenje peska...

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Jedenje peska...

    Naime, pre 8 dana sam prebacio leopard gekona u novi terarijum...
    Od kad se izlegla pre 4 meseca bila je na papiru radi lakshe brige o njoj...
    Uglavnom jede 6x nedeljno, izuzev dan pre i dan samog presvlachenja po 2-3 srednja fobasa/malih dubia...
    Medjutim, kada sam je prebacio u novi terarijum, koji kao substrat ima pesak, znatno manje jede... Tachnije jela je 2 dana po 1 dubiu iste velichine kao i kada ih je jela po 2-3 i to prva dva dana se presvlachila, pa ni treci dan nije jela vec chetvrti samo jednu dubiu i tri dana kasnije josh jednu !
    Nudio sam joj hranu svako veche po nekoliko puta...
    Aktivna je, prvih par dana se malo bojala novog prostora ali vec 3-4 dana se ponasha potpuno normalno, shetka se stalno, pije vodu, penje na pozadinu, na drvce...
    3 puta je vrshila nuzhdu koja je bila prepuna peska !
    Vidno je smrshala poshto je stvarno jako aktivna ceo zhivot, i stalno se krece i radi neshto pa samim tim i dosta troshi energije a ne unosi skoro nishta osim peska vec 8 dana... =[
    Da li neko ima ideju kako da reshim ovaj problem a da je ne vracam na papir (praznim terarijum ceo itd...) ?
    Poslednji izmenio FatBastard; 16.09.09. u 23:37. Razlog: Greshka...

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Nikako, to i jeste problem, nećeš moći da je držiš na pesku, pogotovo ne tom crnom, jel to kvarcni pesak u boji ili šta? Što pre je prebaci kako bi uspela da se iščisti i vrati u normalu dok se nije stvorio zatvor od peska...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Pesak nije kvarcni vec exo terrin desert sand, pishe da nema nishta shtetno u njemu i najnormalnije ga je izbacila...

    http://www.exo-terra.com/en/products/desert_sand.php

    Prve dva izmeta su joj bila sa dosta peska, vec treci je bio normalan...
    Zanima me da li je ona dok je istrazhivala prostor unela dosta peska pa u buduce nece to toliko raditi ili ce nastaviti da ga jede ? =]

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Ja ne bih drzao na pesku gekona iako pise da u njemu nema stetnih matrija. Pokusaj sa posipom za ptice,em lepo izgleda,em je koristan za kosti gustera.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    a mozes da uzmes i onaj "jestivi pesak" pa te bas briga. Video sam da to ima neko u ponudu, vestacki pesak sa vitaminima.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Pa ne znam...ja svog velikog gekona drzim na sitnim kamencicima a malog jos uvek na papiru kad poraste jos malo prebacicu ga na kamenje ili pesak pa cemo da vidimo da li ce jesti i sta ce biti mada ja mislim da je najbolje da mu stavis kao neko vece kamenje koje ne moze da proguta....

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Taj jestivi je najgori...tako bar govore svi strani odgajivači i oni koji drže duže guštere, jer ga onda gušter navikne jesti i jede ga previše često,što naravno nije zdravo.

    Prati stolicu pa ćeš videti,ali čim je apetit smanjem ne može da valja...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Pa ja sad ne znam da li je apetit smanjen samo zbog peska ili i zbog novog prostora...
    Ipak svi stalno prichaju o tom periodu adaptacije kod gekona i kako im gekoni ne jedu i po mesec dana kad promene terarijum...
    Sachekacu josh par dana da vidim kako ce se situacija odvijati pa ako ostane ovako promenicu substrat... =[

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Pazi matori, normalno je da u gomilici nadjes malo peska, jer ako ti hrana bezi po terarijumu, u mom slucaju lateralisi, gekon ce u brzini da zajedno sa njim uzme i malo peska, sto nije problem, ali ako je kako ti kazes obroke potpuno zamenio sa peskom, onda je to problem. Ja mog gekona pratim i jos uvek nije ni liznuo pesak, niti ga jede, ima redovnu stolicu u kojoj ima bele sadrzine ali kapiram da je to onih par zrnevlja koje unese dok juri bubu po terarijumu, nije gubio apetit i ima redovnu stolicu.

    Ako imas vremena prati svog, vidi dal bas jede pesak, ili ga unosi sa sve hranom.

    Srecno i nadam se da neces morati da menjas enterijer.
    Svadjanje preko interneta je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi. I ako pobedis i dalje si retardiran.

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    LG su poznati po tome sto znaju da jedu pjesak,jer im pomaze u zeludcu za razgradnju hrane.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    не брини се ништа! само у неки шири чеп стави калцијум и немаш бриге. моја геконица је јела баш крупан шљунак ал сад лиже калцијум како стигне. капирам да јој је то и фалило. иначе ако и поред тога настави са песком, можда има мањих потешкоћа са варењем а са песком га иначе регулишу! само опуштено!
    иначе, доживео сам синоћ да ме лг... ујдеде!
    =MiluttiN=


  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Pa ja mojoj svaki treci obrok prashim kalcijumom a svaki chetvrti multivitaminom...
    Stavicu joj i u malu posudicu kalcijum i multivitamin pa cu videti ako bude lizala...
    Ne mogu da zamislim kako izgleda da te ujede leopard ?! =]

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    pa neće da pusti ,neće svi gekoni na liz da uzimaju kalcijum,neke jedinke čak odbijaju insekta koji je naprašen,nije dobro što jede pesak,jeste u neku ruku im je to u prirodi ali ne valja jer može doći do začepljenja creva ako pretera,pa obrati malo pažnju da li baš jede,ili samo nešto proguta prilikom hranjenja
    kad se hrani svaki dan pre ili kasnije će da napravi pauzu uzimanja hrane

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Znam, pravim ja puzu za hranjenje jednom nedeljno...
    Jako dosta vremena provodim pored nje i nikad je nisam video da ona namerno lizhe bash taj pesak, vec ga unosi onako kad izbacuje jezik dok istrazhuje i zato ga je dosta unela prvih par dana jer je istrazhivala prostor...
    Vec poslednji izmet nije imao pesak u sebi, dok prva dva jesu...
    Nikad mi nije odbijala naprashene insekte...
    Evo stavio sam joj i u posudici kalcijum i multivitamin pa cu bash videti da li ga lizhe...
    Ostavicu je josh par dana ovako, uz ogromnu pazhnju, pa cu videti da li ce se vratiti u normalu ili nastaviti ovako...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Zbog toga ja svoje gekone drzim na kvarcnom pesku (nije zaista pesak, vec sitniji kamencici), iako se neki odgajivaci ne slazu sa tim, ali barem je manja sansa da ce se nagutati podloge, kao sto je to slucaj sa peskom. Desi se da promase plen, pa uzmu kamencic, ali ga odmah ispljunu, sto bi sa peskom vec bilo malo teze.

    Citat Prvobitno napisao FatBastard Pogledaj post
    Ne mogu da zamislim kako izgleda da te ujede leopard ?! =]
    -Gadno! Mene s vremena na vreme ujede odrastao muzjak iz mog legla (vec sam rekla da je vrlo temperamentan, a i uvek gladan!); uglavnom nije strasno, al mi je jednom raskrvario prst... (jedino on mora da bude divljak!)

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    е ма ово није било страшан ујед, јест да женкица има годину дана и није била по рукама пре него што сам је узео ал баш и није све једно кад те стегне за заноктицу. најбитније је да се нисам исцимао и озледио је. дефинитивно не воли кад јој се врти прст пред главом. можда личи на дебелог, масног, розе црва... иначе сам чуо да скоро никад не уједају, па сам се поприлично шокирао. мужијак ког имам је тешка флегма, ал не воли у руке!
    =MiluttiN=


  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Moja Jabbie je par puta zasiktala na mene i to je to.. =]
    Sad obozhava da se nosi, dodje chim otvorim terarijum ! =]

    Evo sad je pojela jednu srednju dubiu...
    Medjutim, pre nego shto je pojela 5 puta je pokushavala !
    Da objasnim, vidi je i onako se uzbudi i krene ka njoj savata je i krene da je pojede i samo je kao nezhno uhvati ustima i pusti
    I tako pet puta dok je nije prozhdrala
    Da li neko ima ideju zashto to radi ?!?
    Nakon shto je pojela se uvijala malo... =]

    Je l treba da se brinem ? =[

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    sa tim uvijanjem dospeva obrok u želudac,ne treba da te brine

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Je l treba da se brinem shto pet puta nije uspela da je prozhdere ?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Jedenje peska...

    Upravo je zarila glavu u pesak i prozhdrala ga =[ =[ =[
    Moram da nabavim neko kamenje da ga stavim preko peska...
    Zna li neko gde da potrazhim kamenchice srednje velichine... ?! Sive, crne... ?!?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •