Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: vid tarantula

  1. #1
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno vid tarantula

    receno je da vecina T nema dobar vid tj razlikuju samo svetlost od mraka. E mene zamina Avicularia, na ovom snimku jel to ona vidi gde skace (bas na drugu ruku) ili sreca...


  2. #2
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: vid tarantula

    Nije sreća! Jednostavno skače pod određenim uglom i lik postavi ruku na tu putanju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  3. #3
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: vid tarantula

    ja neznam šta bi na ovo rekao,jedino šta mi je na pameti je to da vjerojatno arborealne T.imaju bolji vid terrestrialnih zbog samog kretanja po visinama...to je samo moje mišljenje i nagađanje

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Nije sreća! Jednostavno skače pod određenim uglom i lik postavi ruku na tu putanju.
    znači tako bi pauk skočio pod kutem sa drveta visokog 20m i ubio bi se ??

  4. #4
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: vid tarantula

    Skakanje koriste da bi pobegle od opasnosti. Tamo gde žive (prašume Južne Amerike) je gusta vegetacije, tako da je velika verovatnoća da će pre tla doskošiti na neku granu ili list. Ne znam koliko bi im ovo pomoglo, ali na tlu se nalazi dosta otpalog lišća, što bi trebalo da ublaži pad.

    Gledao sam emisiju gde su prikazivali kako se grane lome pod teretom bromelija i kako posle iz njih izlaze razne životinje, a među njima je bila i Avicularia (ne sećam se koja).
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •