Odma na pocetku da se ispravim. Nije ovo akva terarijum, nego akvarijum. Ipak, posto ima i mali "suvi deo" i zato sto mislim da bi bio zanimljiv teraristima odlucio sam da postujem slike ovde. Pretpostavljam da ce mozda neko hteti da napravi nesto slicno. A sa druge strane, morao sam malo da se hvalim, hehe..
Ako neko od modova misli da treba da prebaci, neka prebaci na pogodnije mesto.

Dakle akvarijum je radjen (tj. jos uvek se radi) za apoteku Lazar u Novom Sadu. Poceli smo od prostora. Receno mi je da imaju prostor od 100x100x100. To bi bio jako glup akvarijum kada bi bio samo kocka pa sam osmislio da bude "odsecen" i da bi bilo lepo da u pozadinu ugradim vodopad i mozda neko bilje tipa brsljan ili sl. Dakle ima oko 500 lit + gornji deo.

Evo kako je to islo:

Kad je ulepljeno staklo, ubrzo je resen i deo kamenja (siga) koji ide pod vodu. To je radio covek koji mi pravi akvarijume. Akvarijum lezi na ledjima a slikan je "od gore":



Zatim, sam ja dodao drugi deo pozadine, tj deo koji nece biti pod vodom a sadrzi saksiju za biljku i vodopad(koji se ovde jos ne vidi). Slikano sa leve strane:



Kada se to osusilo, dovrsio sam sigu, skroz "ogradio" saksiju i dodao vodopad. Vodopad je zamisljen da se sliva u malo jezerce (veci komad sige sa udubljenjem):