Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 28

Tema: aqua-terarijum sa vodopadom

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno aqua-terarijum sa vodopadom

    Odma na pocetku da se ispravim. Nije ovo akva terarijum, nego akvarijum. Ipak, posto ima i mali "suvi deo" i zato sto mislim da bi bio zanimljiv teraristima odlucio sam da postujem slike ovde. Pretpostavljam da ce mozda neko hteti da napravi nesto slicno. A sa druge strane, morao sam malo da se hvalim, hehe..
    Ako neko od modova misli da treba da prebaci, neka prebaci na pogodnije mesto.

    Dakle akvarijum je radjen (tj. jos uvek se radi) za apoteku Lazar u Novom Sadu. Poceli smo od prostora. Receno mi je da imaju prostor od 100x100x100. To bi bio jako glup akvarijum kada bi bio samo kocka pa sam osmislio da bude "odsecen" i da bi bilo lepo da u pozadinu ugradim vodopad i mozda neko bilje tipa brsljan ili sl. Dakle ima oko 500 lit + gornji deo.

    Evo kako je to islo:

    Kad je ulepljeno staklo, ubrzo je resen i deo kamenja (siga) koji ide pod vodu. To je radio covek koji mi pravi akvarijume. Akvarijum lezi na ledjima a slikan je "od gore":



    Zatim, sam ja dodao drugi deo pozadine, tj deo koji nece biti pod vodom a sadrzi saksiju za biljku i vodopad(koji se ovde jos ne vidi). Slikano sa leve strane:



    Kada se to osusilo, dovrsio sam sigu, skroz "ogradio" saksiju i dodao vodopad. Vodopad je zamisljen da se sliva u malo jezerce (veci komad sige sa udubljenjem):

    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Nakon susenja, doslo je na red i testiranje:



    Jedan pogled na pozadinu, koja je ovde 90% zavrsena:

    Poslednji izmenio StevaNS; 28.09.09. u 03:16.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Zatim je usledilo prenosenje akvarijuma do apoteke. Mislim da sam izgubio i ono malo kose sto sam imao dok ga nismo konacno spustili na postolje. Srce mi je bilo u stomaku ceo dan, ali ipak je sve proslo bez gresaka. Da steknete utisak o velicini akvarijuma:



    Zatim ide sminkanje, lepljenje folije, namestanju podloge itd:



    I... jako mi je zao sto jos nije potpun. Hteo sam da slikam tek akda sve bude na svom mestu ali nisam odoleo Na ovim slikama voda je jos mutna pa ne mozemo da aranziramo akvarijum kako valja. Radi se o tome da nismo hteli da vodopad ima jak mlaz pa stavili smo slabiju pumpu i treba dosta vremena da se isfiltrira voda. Dotle:



    Na sledecoj slici se vidi filter i da fali srednji poklopac. Poklopac je napravljen, ali sam odlucio nesto da ga ne stavim. Naime, problem sa japankama (koje vidite na slici) je da malo biljaka moze da ih prezivi. Jedna od njih je ova duguljasta sa slike tj. aponogeton. A ja imam jako lepe "lokvanje" (manji primerci se vide u filteru) koji bi ekstra izgledali a inace se stavljaju u jezerca itd. Ovde bi japanke brzo obrstile koren i bilje bi uvenilo, a kako sam jako hteo da ga nekako "ubacim" u semu, odlucio sam da ga stavim u filter gde ne mogu da ga dohvate. Nisam jos cuo da je neko to uradio ali obzirom da ce se u filteru skupljati dosta djubreta a da je odmah iznad neonka koja pogoduje bilju, mislim da ce bujati. Sutra ubacujem jos par lokvanja koji su 3-4x veci od ovih na slici. Kada nabujaju (narastu oko 10cm u visinu) prekrice deo za filter i izlgedace kao zeleni tepih.





    Od posla preostalo je jos :
    - da sakrijem one kabele levo iza saksije
    - da ubacim jos lokvanja u filter
    - da stavim jos aponogetona
    - da aranziramo akvarijum sa kamenjem i panjevima(naziru se na slikama)
    - dodamo jos ribica
    - ubacim porozno crevo za vazduh koje ce iuci po dnu duz cele pozadine i praviti "vazduznu zavesu" od mehurica
    - i verovatno jos gomila sitnica

    Gledacu da uskoro ubacim jos slika "bistrog" akvarijuma, mozda i koji snimak..

    Jos jedan closeup vodopada:

    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Ouuu druze... Predivno . Koliko bi me izaslo tako nesto? Cisto da znam da me oladi malo hehe. Ili mozda da prodam moj 200l pa nadodam za to . To iza je spoljasnji filter? Da li ga je problem odrzavati cini mi se nepristupacno?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    u taj aq si trebao da stavis Melanotaenia trifasciata koje bi tu bile najbolje resenje jer je to aq koji mnogo ljudi vidi u toku dana a kao sto se zna ljudi vole da je sto sarenije, a ova vrsta bi pruzila taj efekat i ne bi bio kic

    cim dodjem na odsustvo idem da vidim kako izgleda aq

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Izgleda fantasticno. Posebno me impresionira njegova velicina. Gde ima da se gupi siga i koliko kosta?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Ovo je stvarno odlicno! Pada dosta ideja na pamet...
    Okaci neku fotku kada filter odradi posao.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Hvala svima. Da budem iskren, ovo mi je prvi veci projekat i mislim da sam izgubio bar 2 god zivota dok ga nismo resili. Ali, drago mi je da smo odmah uradili nesto ekstra i neobicno.

    @Bifrost
    hehe.. psolovna tajna..
    Dobili su ga za dzabe da mene pitas. Imali su srece sto nemam iskustva pa nisam ni znao koliko posla me ceka. Ali dogovor je bio da spustim cenu a oni ce zauzvrat da nas reklamiraju na LCD ekranu u izlogu. Jos jedna pozitivna stvar je sto su ljudi stvarno ekstra. Nije bilo nikakvih cimanja i gluposti.

    @Silvert
    Musterija je trazila samo japanke, inace bi to bilo drugacije..

    @GordonD
    ne znam tacno. Nabavlja je covek koji mi radi akvarijume. Pokusacu da je nabavim da imam kao ponudu u radnji.

    @Bluie
    To me je malo razocaralo. Ocekivao sam da ce se izbistriti puno brze ali zgleda da ce jos malo potrajati.. Ako ne bude OK, samo cu ubaciti jos jednu pumpu da gura vodu direkt u akvarijum, ne preko vodopada.

    Inace, danas sam ubacio jos vecih lokvanja i postavio Sylvania Gro lux neonku, pa kontam da ce brzo da nabujaju..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    lepo odrađeno...ali,mislim da ti je pesak previše sitan za japanke...znaš kakve su one...napune usta,i samo ga izbace...i često se može desiti,da voda nije idealno bistra zbog sitnih čestica peska,koji stalno podižu...ili ga proprati u "milion" voda,da se isperu najsitnije čestice..i,mislim da nije potrebno više riba da ubacuješ,za par meseci one su već na prilično velikoj veličini,tako da će im taj prostor biti dobar...inače,sve pohvale!
    Poslednji izmenio bubamara; 29.09.09. u 01:00.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    slazem se. toga sam se malo bojao posto je ovo jako sitan pesak koji inace koristim za terarijume. Ipak, jako mi se svidja sto je beo pa mislim da ce biti dobar kontrast. A beli sljunak nisam hteo da stavim jer ako se nahvataju alge bice grozno. Ako bude problema, nabavisu obican krupan sljunak pa preliti u tankom sloju preko peska..

    @Bifrost
    Da zaboravio za filter..
    Jeste spoljasnji. Napravili smo ga knap, tako da ako stanes na stolicu (ili stepeniste koje prolazi odmah pored akvarijuma) a nisi jako nizak, dohvatis dno filtera. Ali obzirom da ima sifona i raznih pomagala pri ciscenju bice OK. Tj. bice izvodljivo uz malo truda
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    nećeš tako ništa postići...krupan pesak će potonuti u sitan..i opet ti sitniji ostaje na površini...a,šta misliš o varijanti u crnoj boji peska?..imao bi dobar kontrast...crvene ribe-zelene biljke-crna podloga...meni se lično sviđa ta varijanta..!..mada i beli prelepo izgleda,ali to mu je mana..od fekalija,hrane i algi brzo menja boju..
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    pa... musterija je upucena u feng shui pa crna boja ne dolazi u obzir...koliko sam skontao ne voli ni crveno nego eventualno plavo, zeleno.. ali ne bih bas da pravim kic.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    UPDATE
    uabcio sam jos jedan manji filter da ubrza prociscavanje i evo rezultata:









    Tek sad sam skontao da ne radi jedan reflektor..
    Slike nisu bas nesto ali bio sam bas umoran pa nisam imao volje da se nesto trudim.
    Ta duguljasta biljka je aponogeton i trebalo mi sutra da mi stigne jos pa cu veorvatno napraviti dva "zbuna" dijagonalno. Mozda jos po koji panj ili lava kamen.. o tom po tom. Onda cu odraditi mali fotoseshn pa cu postovati i te slike.

    Snimio sam i kratak video, iako malo naopako ali skontacete sta je sta. Evo link:

    http://s574.photobucket.com/albums/s...ent=pic112.flv
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #14
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    mnogo lepo izgleda samo ubacite neko lepse bilje u vodu.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Ovo malo je sto sam trenutno imao ali stici ce jos. Inac druge vrste ne uspevaju sa japankama. Previse su gladne...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    super!..biće ok dok su male..al kad porastu mogu da prave problem,tako da budeš spreman na to... ubaci još malo peska,biljke (rendžer) koje si ubacio,ima jak korenov sistem,tako da se neće dobro fixirati..za njih ti treba podloga od najmanje 5-6 cm..
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Razmisljao sam da ih zasadim u saksijice sa tresetom, ukopam u pesak i stavim kamencinu od gore, ali razmislicu jos...

    a u pravu si za pesak.. dodavacemo jos.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  18. #18
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    koliko ja zanm ova biljka raste kao luda tako pripremi se da budes bastovan

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    japanke ce to da pojedu ne biojte se, pogotovo kad narastu u velike mrcina
    Tu si ti trebao neke malawi ciklide i bilo bi em lepo em sareno

    :Aerodactyl:

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: aqua-terarijum sa vodopadom

    Mare, ljudi su trazhili japanke... =] =]

    Super izgleda, svaka chast !

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •