Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Zidni guster-drzanje

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Zidni guster-drzanje

    Znam da vec postoji ovakva tema, ali je veoma stara i nema nesto podataka, pa rekoh da napravim novu.

    Zanima me ako neko zna nesto vise o njima i uslovima drzanja (posto na netu nisam puno nasla), ako je imao iskustva sa njima, neka napise sto vise. Da li im je potrebna uva/uvb lampa (obzirom da su dnevni gusteri i vole da se suncaju), koliko cesto se hrane i koliko dugo mogu bez nje, koja treba da im bude temp. preko dana, a koja nocu i da li i u zatocenistvu padaju u hibernaciju? Kako se odredjuje pol, u slucaju zenke-kako se prepoznaje trudnoca i sam proces razmnozavanja-kako i na kojij temp. se inkubiraju jaja i sl.

  2. #2
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    E cuj ja ti imam Primorske gustericu podarcis sicule pogledaj moju temu

    ja ti bas ne preporucam da ih drzi jer im je to jako veliki sok i jako tesko se naviknu na vlasnika da ne kazem nikako ovi moji se vec manje boje ali normalno plasljivi su i takvi će i ostati.

    Hibernacija to i mene zanima sta cui sa svojima dali da ih stavim na hibernaciju i dali bi hibernirali to je pitanje koje neznam,ali mislim da ako uzmes nekog gustera 20 dana prije hibernacije on nece htjet vjerovatno hiberniat jer ce jos bit preplasen i i tako.


    Moji jedu sve sta god ubacim ali im obicno dam jest svakih 4-5 dana jer nemam toliko hrane jos sam razmišljao dali da mozda pustim samo jednog jer ga je onda lako hraniti jer cim vidis neku musicu stonogu onda ubacis i on pojede.Ali to nece uvijek bit tako moji gusteri nisu isprve jeli ja ti preporucam ako ne budu htjeli jest da ih stavis u kutijicu malu i dva skakavca to je bilo moje rijesenje a poslije se naviknu.Pogledaj moju temu PRIMORSKA GUŠTERICA ali ja nemam ove obične gustere ja sam u Hrvatskoj u Poreču uhvatio ove moje zelene koji su mi posebni a postoje jos jedni lijepsi slicni ali su jako rijetki.Uhvatio sam jedno 12 takvih primjeraka ali sam ih pustio

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    Mateo,ako hoćeš da čuvaš guštere,moraš prvo da im obezbediš hranu.Ovo je stvarno neozbiljno,i savetujem ti da oba vratiš odakle si ih i uzeo.To hranjenje na 4-5 dana,muvom i stonogom nije dovoljno.Ako nemaš dovoljno dobre hrane za njih,ne treba ni da ih čuvaš.
    Što se hibernacije tiče,u nju će upasti ako im se spusti temperatura,ali i to se radi postepeno,i bolje je ne stavljati ih na zimski san,nego ih neadekvatno staviti.

  4. #4
    Član matteo3210'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    okolica rijeke
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    Svaka 3-4 dana izadem van uhvatim 4 skakavca za svaku gustericu koliko pojede pojede,dam svakoj po dve stonoge i 5 zidnih pauka koliko pojede pojede.Ovo drugo sta nemoze pojest bacim ca.Sta je to lose hranjenje?Necu to svaki dan tako radisti onoliko koliko dobiju im je dosta i previse

  5. #5
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    Ja zaista ne vidim sto je problem gajiti hranu. Sakupljanje hrane iz prirode je ok, aili u kolonijama su uslovi kontrolisaniji dok se u prirodi i zaprasuje, djubri odnosno zagadjuje sto sve moze imati uticaja na nase ljubimce.
    @ Rokerka Cuvao sam ih bas odavno, i moji jednu zimu nisu padali u hibernaciju, ali ako planiras da ih razmnozavas, ja bi ih ipak stavio. O razmnozavanju ne znam nista konkretno. Temperatura ne bi trebala da je problem jer zive u nasim krajevima, obezbedis mali temperaturni gradijent i ne brines.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    Hvala na odgovorima. I ja sam protiv uzimanja zivotinja iz divljine, ali ovog gustera sam uzela iz macjih usta, tako da sam joj spasila zivot. Bila je u losem stanju, bez repa, pa sam je nekoliko dana drzala u kuci, da se oporavi. Posto je imala debeljuskast stomacic, moguce da je bila zenka. Sutradan se vec navikla na mene i uzela tenebriju iz ruke! Htela sam da je zadrzim, ali bi to bilo sebicno s moje strane, tako da sam je ipak pustila, a ona je veselo odjurila da hvata sunceve zrake...

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    Možda si trebala da uradiš baš suprotno.Ne povrate baš svi gušteri,posle gubljenja repa. Ako ga izgube pred zimski san,to može da bude problem. A takođe je problem za trudne ženke. Možda sad malo paranoišem,ali samo hoću da kažem da si mogla i da ga zadržiš.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zidni guster-drzanje

    U tom slucaju bih morala da joj pravim terarijum, a, posto nisam imala potrebne informacije, nisam zelela da eksperimentisem i da se igram njenim zivotom. Jednom sam joj pomogla, sad ako prezivi-prezivi, mislim da joj je ipak lepse napolju.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •