Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 51

Tema: Nhandu chromatus

  1. #1
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Pario sam danas moju ženku i Bifrostovog mužijaka. Ženka je moglo bi se reći sveža, presvučena je pre manje od 2 meseca. Mužijak je takođe svež, ne znam tačno kada se presvukao, Bif ima taj podatak. Mislim da se presvukao pre 3 nedelje maksimalno. Kod mene se punio 3 puta koliko sam ja zapazio. Pokušavali smo već par puta da ih uparimo Grof i ja ali u tim pokušajima nije bilo inserta. Ženku smo svaki put pregradili da ne može da izađe iz skloništa (slika na početku snimka) dok obostrano ne razmene signale. Dakle dok ne zalupaju i mužijak i ženka barikada je bila prisutna. Kad razmene signale sklanjamo barikadu i prepuštamo stvari u njihove "ruke"



    Jasno se vidi insertovanje ali na žalost mužijak nije preživeo Da je neko sem mene bio prisutan verovatno bi ga spasili. Mislio sam da mogu iz ruke da snimam (jer stativ nemam) i nakon inserta da spasim mužijaka ali ništa od toga. Bacio sam aparat kad sam video da je insert obavljen ali dok sam ja uzeo pean već je bilo kasno. Šteta za mužijaka, bio je svež i lud, možda je mogao još negde da obavi posao. Ovako se samo nadamo da nije bez potrebe dao život. Videćemo...
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Zato i ne treba nikada da ih puštaš sam...###, šteta baš, a moja ženka se presvukla pre mesec dana...mogla je i ona da fasuje Nadam se najboljem!

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Ne, nego ne treba da snimam niti da slikam već da budem u pripravnosti...
    Ne bojim se ja da parim tarantule sam za razliku od nekih (kahm...kahm...)


    Evo još jedne zanimljive slike, pokušaj parenja u skrovištu. Ispod te kore nema dovoljno mesta da mužijak podigne ženku, tako da nema šanse da se obavi insertacija, ali ništa ga ne košta da proba

    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Ni ne mora da ju podigne, ako uspe da ju okrene na bok. Mada i za taj manevar treba prostora.

    Baš šteta za mužjaka, ali nadam se da je barem valjano obavio posao.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Poginuo je junacki za visi cilj
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Ni ne mora da ju podigne, ako uspe da ju okrene na bok. Mada i za taj manevar treba prostora.

    Baš šteta za mužjaka, ali nadam se da je barem valjano obavio posao.
    Ne mora naravno, može i bočna poza ali i za to treba mesta, kao što si rekao. Mada, ženka je uspela da se presvuče ispod te kore, još se pitam kako je to uspela, ali za parenje izgleda treba malo komfora

    Uradio je posao sigurno, pojela ga je odmah nakon parenja, to mi je dokaz da je bilo insertra. Mužijak je odradio svoj deo posla, ostatak je na ženki da odradi.
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #7
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Evo nakon malo duže od 10 meseci kokun je spreman

    Ženka je danas od ranih jutarnjih sati pa sve do skoro (cenim nekih desetak sati) radila na tome da svojim mališanima obezbedi što sigurniji razvoj. Abdomen se dosta "izduvao", kokun je poveći (nemam aparat sada, biće slika za koji dan).

    Mirko i ja se nadamo da će sve proći kako treba.
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Ajde neka je sa srećom, baš joj je dugo trebalo, s' obzirom da je toplo već više meseci

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    E pa zelim vam da sa kokonom bude sve ok do kraja i puno puno puno malaca....
    sve u svemu nista pametno

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Evo jedne prilično loše slike, ali ne mogu bolje kroz staklo i malo paučine.



    Za osam dana ga vadim ako sve bude ok, pa ćemo videti šta se krije u toj kugli
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Koliko vidim tarantula ga drži i on izgleda dobro, tako da se nadam da će ti sve proći ok

    Jedva čekam da ih počneš brojati i odvajati svakoga u njegovu kutijicu
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    I ono što smo čekali, dan 39 (mada je planiran dan 40 ali nisam mogao više da čekam)

    Konun, izvađen uz Igorevu pomoć. Ženka ga je krvnički vukla nazad u jazbinu:


    Nemojte mi zameriti na fokusu, slikao sam idiotom


    Kimovih ruku delo, vlažan vermikulit i posuda u posudi:




    Jedna slika bez blica:


    I jedan brzi pregled konačnog rezultata:
    Poslednji izmenio marko; 25.09.10. u 02:06.
    There's no place like 127.0.0.1

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    nemam rechi! prvi put ovo vidim i mnogo mi se svidja! imao sam hromatusa pre 4 godine,al sam bio totalni degen i pojma nisam imao o njima i uopste o teraristici,tako da kad se presvuko prvi put ja mislio uginuo i...######...bacio ceo ter.. mnogo sam se smorio tada a i bio klinja ###...svaka cast za odradjen posao

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Čestitam Marko i neka je sa srećom odvajanje .

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Hvala hvala

    Zaboravih da napišem, nikakvi specijalni uslovi nisu bili obezbeđeni dok je ženka čuvala male. Tretirao sam je kao i obično. Kokun je polegla ispred skrovišta, tu ga je čuvala par dana pa se povukla u jazbinu i zatvorila ulaz. Nisam ni pokušavao da je hranim za to vreme, nisam dizao/spuštao vlažnost niti temperaturu. Dakle ostavio sam da "priroda" odradi svoje.


    Trenutno stanje izgleda ovako:



    Nazovimo to "inkubator" (napravljen pomoću štapa i kanapa). Ona posuda sa vermikulitom je poklopljena ali ima vrlo mali otvor za ventilaciju. Ubacio sam je u terarijum i dodao spot sijalicu, samo da malo podignem temperaturu (sa sijalicom je blizu 30 stepeni). To je to. Sad opet čekamo, nema šta drugo
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Počeli su da se presvlače u stadijum nakon "eggs with legs" (nazovite taj stadijum kako god hoćete). Biće neka slika kasnije u toku dana. Ogromni su sad kad su se presvukli, imaju skoro 2mm.
    There's no place like 127.0.0.1

  17. #17
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus




    Evo još jedne ne baš sjajne slike (nemam ja opremu za ovako sitne stvari).
    Vidi se da još uvek ima jaja koje tek treba da postanu "eggs with legs",
    a takođe ima i ovih koji već liče na tarantulu. Nisam očekivao tu razliku.

    There's no place like 127.0.0.1

  18. #18
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Pazi stvarno... baš velika razlika u razvojnim stadijumima. Ma bitno je da se izlegu

    Šta bi mogao biti uzrok tome, temperatura ili nisu sva oplođena u relativno isto vreme ili nešto drugo?
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  19. #19
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Pa nemam pojma stvarno. Sva jaja su oplođena u isto vreme, dobro ne baš isto vreme ali recimo istog sata (jer se jaja oplođavaju kada ih ženka izbacuje iz sebe). Verovatno je ovo podizanje temperature sijalicom doprinelo ovoj razlici. Oni eggs with legs primerci koje smo zatekli pri otvaranju kokuna su sad već mobilni, šetkaju se tu, prevrću se, dok su ona jaja i dalje jaja, s tim da se sve više primećuju noge i "glava". Ko zna, ali očigledno im treba duže da iz jaja doguraju do eggs with legs nego što im treba za dalji razvoj?
    There's no place like 127.0.0.1

  20. #20
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    To je čudno Ali i zanimljivo, meni se još nije desilo ovako nešto, sve se odvija u maltene isto vreme kod celog kokona.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •