Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 128

Tema: L.parahybana

  1. #21
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Rastu toliko malo da se okom ni ne primeti. Jedino da se meri veličina košuljice i presvučene tarantule.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Rastu toliko malo da se okom ni ne primeti. Jedino da se meri veličina košuljice i presvučene tarantule.
    To sam i predpostavljao! Tnx

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Tarantule se ne presvlače sao zbog rasta. Presvlačenjem obnavljaju "kvalitet" egzoskeleta koji tokom vremena može pretrpeti oštećenja, kao iritirajuće dlačice koje tokom godine malo po malo odbacuju...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Ako ce se presvlaciti na 2-3 godne, koliko ce dugo trajati period odbijanja hrane?

    Mozda 4-5meseca?
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  5. #25
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Biće to period od mesec-dva, a može biti kraći ili duži od toga.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Valjda taj period zavisi od temperature i od toga koliko je hranjen pauk?

    Zar ne
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  7. #27
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Koliko je hranjen - nema neku bitnu ulogu na trajanje pauze između poslednjeg obroka i presvlačenja. Takođe se može desiti da u toku pauze pojede jednu do dve bube i onda se presvuče. To se meni dešavalo sa genikulatom. Ne jede oko dve nedelje, potamni i onda pojede jednu bubu. Par dana nakon toga se presvuče.
    Nema pravila!
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    E sad cu da vam ispricam sta sam uradio parahybani. Slobodno me nazovite kako god hocete.

    Vidim ja parahybanino dupe kako viri iz rupe. Rek'o aj da joj ubacim lat. da jede. Ubacim ja lat. i sad cekam da vidim egzekuciju, ali lat. dodje do T a ona mrtva ladna. Ja nezno, nezno,nezno dunem u nju a ona nista stoji k'o da je mrtva. Vdim joj samo dupe, pa nemogu 100% da budem siguran da je otegla jer nemogu da vidim dali su joj noge sklupcane ispod tela. Uzmem onu travku od psenice i pipam je po dupetu vrhom "lista", ona ne reaguje. Rek'o 100% mrtva. ####te samo sto nisam poceo da placem. Izvadim ja lat. i krenem da otkopavam zemlju odozgo da izvadim T, i tunel se urusi(hvala bogu nije duboko iskopala), i brzo uzmem cetkicu za likovno i k'o arheolog pocnem da "brisem" treset. Kad je izletela namunjena i pokazala zube(koji su ogromni za pauka od 6cm) ja se odseko, znaci usro sam se(ne bukvalno). Savet za pocetnike kao sto sam ja, nikada ne dirajte T i ne otkopavajte je osim ako niste 10000% sigurni da ce se povrediti ili ne daj boze ako je uginula. E sad se pitam zasto se uopste tako "smrzla" i nije reagovala kad se lat. popeo na nju i kad sam je cackao?

    Sad krecu vase kritike
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    xexe,dobro da nije neka otrovnija pa da te ujede,nemoj samo sa murinusima i slicnim vrstama tako... imaju one tripove,nekad reaguju na sve a nekad kuliraju,znaces da je mrtva kad savije sve noge,znaci sve,nemoj da mislis da umire ako joj je par nogu savijeno,to je normalno...a i to sto kulira nemoj da te brine,standardna stvar,zavisi i od jedinke

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Ma da ali meni bilo cudno sto se tunel urusio i sto je ona tek posle 10sec pomerila i pokusala da me ujede. A murinus-a planiram da nabavim skoro

    Posle 10min ubacim mu fobasa ali ono sa pincetom (handfeeding valjda) i T je zgrabi ko da nije jela godinu dana, a juce sam joj ubacio odraslog lat.. Mislim da sam dobio jednu opako agresivnu parahybanu.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  11. #31
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Citat Prvobitno napisao Dusan1992 Pogledaj post
    ...E sad se pitam zasto se uopste tako "smrzla" i nije reagovala kad se lat. popeo na nju i kad sam je cackao?
    Zato što si bio nežan kada si otvarao posudu pa se tarantula uplašila i smatrala sve naredne vibracije (pa i one koje je pravio lateralis) kao opasnost.


    Citat Prvobitno napisao Dusan1992 Pogledaj post
    ...Posle 10min ubacim mu fobasa ali ono sa pincetom (handfeeding valjda) i T je zgrabi ko da nije jela godinu dana, a juce sam joj ubacio odraslog lat.. Mislim da sam dobio jednu opako agresivnu parahybanu.
    Termin handfeeding ne postoji u svetu tarantula. Mislim da je parahybana dobila jednog nestrpljivog gazdu. Ne moraš joj davati da jede svaki dan. Dovoljno je i jednom nedeljno.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #32
    Član Adrenalin'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Tuzla
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Pa takve su one, zavisi kako koja, eto ja imam 4 komada al nisu toliko veliki, najveca je oko 4.5 cm raspon nogu i mirne su vecinom sve moje, no eto drug moj ima isto L. parahybanu oko 8 cm i ona je agresivna skroz. Znaci, na bilo koji dodir u terariju, malo ako se lupi pincetom po staklu skoci ko luda. Mi mislimo da je to do tog jer ju je on hranio od kako je dobio non stop, bukvalno svaki dan i navikla je samo na plijen, tako da bilo kako napravis vibraciju u terariju, odma napada. Ubica sto se tice hrane, sta god ubacis ne odbija nikad.

    Evo je:







    P.S.
    Ne znam jel bila tema ova, novi sam pa nisam uspjeo sve pregledati, pa me zanima koja je toksicnost kod L. parahybane i imal ko da ga je ujela, pa da kaze svoje iskustvo kako je bilo.

  13. #33
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Nemam tu tarantulu, ali koliko se sećam jačina njenog otrova je u ravni sa pčelinjim. Mislim da u Srbiji još nikoga nije ujela L. parahybana.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Iskreno ne bih voleo da me moja ujede,jer bi mi zarila ogromne ocnjake,kojih se vise plasim nego samog otrova. Moja nije agresivna uvek,nekad je mirna,a nekad sisti i baca se po terarijumu kao besna,pa je retko uzimam u ruke,mada kad je bila manja bila je agresivnija,sada je malo troma

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Termin handfeeding ne postoji u svetu tarantula. Mislim da je parahybana dobila jednog nestrpljivog gazdu. Ne moraš joj davati da jede svaki dan. Dovoljno je i jednom nedeljno.
    Nestrpljiv jesam, stalno nesto cackam oko nje, hranicu je na svaka 3-4 dana do sledeceg presvlacenja. Znam da ne moram toliko cesto da je hranim ali mnooogo je zanimlivo kada zgrabi lat. Imam i manjeg smithi-ja koji nije nimalo zanimljiv pri hranjenju, prvo se udvara osakacenom crvu(da se ne bi ukopavao) pa ga tek onda zgrabi.

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Nemam tu tarantulu, ali koliko se sećam jačina njenog otrova je u ravni sa pčelinjim. Mislim da u Srbiji još nikoga nije ujela L. parahybana.
    Verovatno cu biti taj Prvi cija ce koza biti u dodiru za zubima parahybane.
    Nadam se dozivotnom oziljku, jer T nece biti tu do kraja mog zivota ali zato ce tu biti lepa uspomena naseg sastanka. Salim se , mnogo je agrasivna i ne smem ni cep sa vodom da izvadim bez pincete od 20cm. Nadam se da ce se smiriti kad odraste jer imam veliku zelju da je osetim na mojoj ruci, celu, ne samo zube.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  16. #36
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Termin handfeeding ne postoji u svetu tarantula.


    kako ne postoji ?!

    to je kad na pincetu stavis bubu i tako je prineses tarantuli i ona zgrabi bubu dok ti je jos na pinceti

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Hendfidigom bi se po meni moglo nazvati samo hranjenje tarantule koja ima ozleđene ili nerazvijene helisere ili "zube"(nikako da nađem pravi termin) i ne može sama da ulovi živ plen. Ali moguće da bi i tako oštećena tarantula pokušala da "pije" nekakav otvoren leš. Hraniti tarantulu sa pincete je potpuno nepotrebno ako za to ne postoji nekakav medicinski razlog. Nije tarantula retardirana pobogu, pre bi se moglo reći da je veoma efikasan predator
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  18. #38
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Citat Prvobitno napisao rassa Pogledaj post
    kako ne postoji ?!

    to je kad na pincetu stavis bubu i tako je prineses tarantuli i ona zgrabi bubu dok ti je jos na pinceti
    A ti sve što vidiš na youtube-u uzimaš zdravo za gotovo? Pa čak i za hranjenje tarantule pincetom uzimaš izraz "handfeeding" (ručno hranjenje, hranjenje rukom). Znaš i sam da ti ljudi koji postavljaju klipove sami daju imena klipovima i tu mogu napisati šta god hoće. Ma šta da ti objašnjavam, sve znaš.
    There's no place like 127.0.0.1

  19. #39
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    to je izraz koji sluzi svrsi, hradis je rukom, tj ne bukvalno rukom vec pincetom koju drzis u ruci (lol)
    sta fali izrazu ako znas o cemu se radi

    glupo je tweezersfeeding ili kako god

  20. #40
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: L.parahybana

    Pa zato što je handfeeding nešto skroz drugo. To je kada ti stavljaš obrok u tarantulina usta. To sam ja radio sa blondi koja nije imala zube. Ovo je samo ponuđen plen iz pincete.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •