Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 44

Tema: potrebna mala pomoć!

  1. #1
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno potrebna mala pomoć!

    jučer sam kupio malog bradonju od 11cm i UVb lampu reptil glo 10.0 od exo terre... trenutno ga držim u ter.dim dšv 40-40-30cm stavio sam mu i spot lampu od 40W koja tuče u kamen koji je namjenjen za sunčanje i na tom mjestu je temp 40-43 stupnja a na hladnijem dijelu je 27 stupnjeva,nahranio sam ga i sa tri mala cvrčka,onak su baš maleni možda pola cm.dva sam smiješao sa nektonom i jednog sam mu dao bez nektona...i stavio sam mu malenu posudicu sa vodom...a za podlogu papirnate ručnike dok ne dobijem dobar savijet kaj je najbolje...da li zemlja suha ili pijesak?? imam doma kvarcni pijesak,mislim da je to riječni pijasak,imam ga 5 vreća,onako je malo žutkaste boje ili zemlju iz vana...?? kaj vi mislite iskusni?

    i još nešto me zanima,informirao sam se dosta o njima jer več duže vrijeme želim bradonju jednog.Čitao sam kod iceka i kod skorpaca na njihovim stranicama da za određenu veličinu ter.treba prilagodit UVB lampu(ŽARULJU-nije neonka)...pa me zanima da li je pre mali ter.(40x40x30cm)za tu UV žarulju jer me brine to kaj ona baš jako svijetli bijelo...možda je ovo malo glupo pitanje al bolje da pitam nego da malcu bude kaj...

  2. #2
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Ne se brini za uvb,nema to veze.
    A za podloga,ja ti preporucem da koristis one kujnske rolne hartija dok je mala agama,za lakse cistenje i higiena.A dalje za podloga mozes da koristis pesak,ali ne kvarcni,nije toj dobar.Boje zemi onaj pustinski,toj je bolje.Zemja ne ti preporucem...

  3. #3
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    ok...stavio sam papirnate ručnike...bijeli su i mekani i lijep kamen sam mu stavio...na Hr.formu sam stavljao isti ovaj tekst pa sam nap.da sam čitao kod iceka i skorpaca...oni su baš veliki stručnjaci za guštere,pogotovo icek... kod vas su to žarko i ... neznam ko još hehe nemojte se ljutit drugi jer sam tek ušao u svijet guštera znam da vas ima još koji znate jako dobro...pa vas molim za još koji dobar savijet hvala puno unaprijed!

    dajte ljudi mali je još i osjetljiv htio bi mu pružit kaj bolje a nemogu bez vaše pomoći

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    nego sta ti sluzi za nocno grejanje .. i to moras obezbedit
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  5. #5
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    netreba mu ništa za nočno grijanje,njima se mora obezbjediti dnevna i nočna temp i to je dosta važno...po danu je temp u ter.na hladnijem dijelu oko 27-29 stupnjeva a na toplijem(sunčalištu) 40-42 stupnja

    evo par slika

    evo par slika od bradonje i od ter.







    i ter.trenutno su papirnati ručnici za podlogu...sutra ide pijesak







    UVB je 26W a spotica 40W sutra je budem zamijenio za 25W jer malo preveć grije

    zaboravio sam reći da preko noći nepada ispod 18 stupnjeva a to je za bradonju dobro

  6. #6

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    pa za tako malu nije dobro da pada ispod 18C

  7. #7
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    ok za melenu...kažem da kod mene nepada ispod 18 stupnjeva...uvijek je oko 22-24 stupnja preko NOĆI a preko dana je upaljena spot lampa i UVB

  8. #8

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    i ako sma 3 puta procitao sta si napisao OPET sma pogresno procitao

  9. #9
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Citat Prvobitno napisao toncek Pogledaj post
    Čitao sam kod iceka i kod skorpaca na njihovim stranicama da za određenu veličinu ter.treba prilagodit UVB lampu(ŽARULJU-nije neonka)...pa me zanima da li je pre mali ter.(40x40x30cm)za tu UV žarulju jer me brine to kaj ona baš jako svijetli bijelo...
    Exo-terrina UVB žarulja daje drugačiji spektar nama vidljivog osvetljenja od UVB neonke. Neonka svetli plavo, dok ova daje neku žućkasto-belu svetlost. Nisam siguran da li se po nečemu bitno razlikuju. Oni su to verovatno rekli zato što ni jedna ni druga ne smeju biti udaljene više od 30cm od mesta gde se gušter "sunča" (bar tako kažu ovi iz exo-terre), pa ako staviš neonku u terarijum visine 50 cm, na plafon, to rastojanje će biti veće od 30cm, i neće imati efekta. Dok, ako u taj isti ter staviš žarulju koju malo spustiš, automatski smanjiš to rastojanje i ona je efektivna...

  10. #10
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Free_Climber-znači kod mene je 100%sigurno efektivna pošto je sama visina ter.30cm

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Citat Prvobitno napisao toncek Pogledaj post
    da li zemlja suha ili pijesak?? imam doma kvarcni pijesak,mislim da je to riječni pijasak,imam ga 5 vreća,onako je malo žutkaste boje ili zemlju iz vana...?? kaj vi mislite iskusni?
    Sto se tice zemlje, ne bih ti preporucila, jer svasta moze da nikne iz nje. Ja drzim u jednom ter. treset, a u drugom kvarcni pesak. U principu ti je samo bitno da ne jede podlogu... Savetujem ti da je hranis pincetom ili iz dublje cinije, kako bi to izbegao.

  12. #12
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Citat Prvobitno napisao Rokerka Pogledaj post
    Savetujem ti da je hranis pincetom ili iz dublje cinije, kako bi to izbegao.
    Nema potrebe za hranjenjem sa pincete, nije ništa strašno ako gušter uhvati malo peska zajedno sa insektom, to je posve normalno...

  13. #13
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    stavio sam pijesak i on trčkara i lijepo mu je,ali kad sam ga hranio,pokušao sam pincetom i nije mogao grizao je on cvrčka ali ga nije mogao strgnuti sa pincete hehehe...i kad sam pokušao malo popustiti da mu bude lakše cvrčak se uspije oslobodit i onda ga malac hvata po ter i da kad ga zgrabi pokupi malo pijeska,da li mu to smeta?

    Citat Prvobitno napisao Free_Climber Pogledaj post
    Nema potrebe za hranjenjem sa pincete, nije ništa strašno ako gušter uhvati malo peska zajedno sa insektom, to je posve normalno...
    hehe za malo si me prestigao sa odgovorom...hvala!

  14. #14
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    evo napravio sam bolji ter.za svog malca...malo je pust i velik za njega ali bit će bolje čim potaste
    Slike Slike

  15. #15
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    evoj još ostatak
    Slike Slike

  16. #16
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Lepo, lepo. Bolje bi bilo da si ventilaciju postavio tako da vazduh struji dijagonalno, a ne samo u gornjoj zoni... I verujem da je digitalni termometar samo privremeno tu, ovako kvari sliku lepog enterijera... Neka pozadina bi bila super, ako ima dovoljno mesta. Kojih dimenzija je ter?

  17. #17
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    hvala puno!

    da tek kasnije sam se sjetio diagonalne ventilacije,nema veze bude i ovako dobro,termometar je samo za test,ako i ostane lijepu cu ga sakriti...pozadina če doći sigurno,pomalo hehe tek sam ušao u taj svijet...sada mi je jako žao šta sam prodao onaj pravi ter.za bradonje sa super pozadinom...ima na temi vaši ter. ili uradi sam,ali dobro bit će novih.Dimenzije ovoga su dšv. 70x50x50cm

    zanima me dok je ovako mali kolko smije bit visok panj,kamen,grana po kojem ce se on pentrat i ako padne da se ne ozljedi? jer on skaće i jednom sam primjetio da je skočio sa grane pa me brine da se ne slomi

  18. #18
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    Da, video sam, onaj sa onom divnom "roze" pozadinom, hehe Jako lepo je izgledao. Nisam stručnjak za bradonje, ali sumnjam da njemu smeta visina, i skokovi sa iste...Spretni su i u prirodi karaktera im je da malo "divljaju" tako da mislim da nema razloga za brigu. Ali sačekaj odgovore stručnijih kadrova. valjda do tada mališa neće polomiti udove skakutajući okolo.

  19. #19
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    moj je padao bar sa 1.5m par puta i nista mu nije bilo.

  20. #20
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: potrebna mala pomoć!

    hehehe sa 1,5m saznao sam da im ništa neće bit ako padaju sa visine 20-tak cm...to im je normalno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •