Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 47

Tema: Opheodrys aestivus

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Opheodrys aestivus

    evo da ne bi neko pomislio da se na ovom forumu priča samo o velikim udavima,evo nešto sasvim suprotno,naime radi se o rough green snake-u čiji latinski naziv stoji u naslovu teme.
    radi se o zmijama koji nastanjuju južnije delove severne amerike,dostižu veličinu od 80-100cm ali su jako tanki,ko prutić,jako su tanki.ovo su dnevne zmije koji žive u žbunju i nižim granama vegetacije,boja im je drečavo zelena pa se savršeno uklope u okruženje u tolikoj meri da se neće čak ni pomeriti ako im pridješ toliko se pouzdaju u svoju kamuflažu,tolko su tanki da se hrane insektima,samo najveće jedinke mogu da progutaju neke pinkije,u terarijumskim uslovima im se daju cvrčci,žohari i sl.,temperatura od 25-26 stepeni im sasvim odgovara,vole povišenu vlažnost,ako im je to uskraćeno skloni su dehidriranju,životni vek im je negde izmedju 10-15 godina.
    retko se nalaze u prodaji,dve godine već tražim i najzad mi je pre neki dan stigao novi ljubimac,uostalom idealne su za one ljubitelje zmija koji ne žele da hrane svog ljubimca glodarima,evo i nekih slika nabrzinu ova fotografija mi nešto ne ide ali vidi se ono glavno,ovo je mladi mužjak ima oko 60-70cm,sad sam u potrazi za ženkom

    i evo još jedne zasad,biće još

  2. #2
    Član MidnightStar'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Strasna je......dobro je dosla promena od velikih zmija koliko se hrane cesto?kolicinski?

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Haha, kimo sve traži Super je zmija! Kaži mi samo jel si je hranio? Jel se samo ubace insekti i ona i lovi ili nisi još ni video to?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Uuu.... pisi jos, pisi jos. Kako jede, jel si je hranio, kakav terarijum je potreban, velicina i to, jel ima nekih mana, kakva joj ne narav?... Ma sve i daj slike...

    Ovo je jedna od retkih zmija kod kojih ne moras juriti miseve, glodare i sl. Zato moze biti veoma bitna, jer mnogi ne drze zmije zato sto ih moraju hraniti misevima. Po tome je slicna i ona sto je Nenad imao - Dasypeltis scabra koja jede jaja. Btw, na ovim slikama i ne izgleda toliko tanka, ali je to verovatno do fotografije. Cak pomalo podseca na Zelenu mambu


    Ako nije tajna gde si je kupio i koliko kosta? Jel CB/WC?

    Pozz..
    Poslednji izmenio kiza; 20.12.09. u 13:35.
    www.helpanimals.org.rs

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Ja sam bas posao da kazem da nije jedina.. Nije u pitanju Dasypeltis scabra nego Dasypeltis medici...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Da, nisam siguran sta je imao, mislim da je scabra, ali svejedno, isti rod .
    U svakom slucaju retkost da se hrane necim drugim, a da to nisu glodari.
    www.helpanimals.org.rs

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Bas sam spomenuo tu zmiju pre neki dan na chatu.... Super je
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Ovo je predivna zmija i jako lepo izgleda, ali mana je to sto joj je zivotni vek jako kratak mislim negde oko 8 godina!

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Super da je neko i to nabavio. Ja sam ih jedno vreme jurio, pa odustao
    U svakom slučaju, puno sreće sa njima, čuo sam da se teško razmnožavaju u zarobljeništvu, ali ne sumnjam u tvoj uspeh, druže!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Ovo je predivna zmija i jako lepo izgleda, ali mana je to sto joj je zivotni vek jako kratak mislim negde oko 8 godina!
    Pa dobro ni 8 god. nije tako malo jer ako imas i muzjaka i zenku imas njihovo potomstvo.

    Inace zmija je prelepa i zaista podseca na zelenu mambu.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Ne uspevaju sve životinje da se razmnože u zarobljeništvu. Ako imaš mužjaka i ženku, ne mora da znači da ćeš imati i mladunce. Imaš i ti drugaricu, pa možete a i ne morate da imate decu Zezam se. Slažem se da 8 godina nije malo, jeste kraće nego kod zmija koje uobičajeno čuvamo, ali nije baš tako kratko.

  12. #12
    Član MidnightStar'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    8 godina uopste nije malo...mala bas lepo izgleda..mada,spider je gore napisao da je zivotni vek 10-15god

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Ja sam čitao da je kraći. Mislim da u proseku žive oko 6 godina. Sve jedno, ovo je zmija koju svakako treba imati.

  14. #14
    Član MidnightStar'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Slazem se...jos samo neko da mi odgovori na prethodni postal aj da ponovim pitanja:koliko se cesto hrane i koja kolicina je u pitanju...jos i cena da je pristojna neka...

  15. #15
    Član crazy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    NS
    Postova
    28

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Hehe, konacno da i ovu neko nabavi!
    Bas lepa zmijica, i ja sam je trazio, al je nigde nije bilo u ponudama...
    Ako budem imao srece, ova zmija ce biti sledeca koju budem uzeo...

    A cena... mislim da nije nesto jeftina, jer je jako retka, a i hrani se insektima..

    Srecno!

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    spider odakle si je ti i kako nabavio?
    Ko uopste čita ovo

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    u madjarskoj sam slučajno nabasao,navodno je iz nemačkog uzgoja mada sam kasnije u to posumnjao jer su bile relativno jeftine(ako računaš cenu same zmije što tu nije samo to,prevoz itd.+) u odnosu na CB primerke kojima se cene kreću i do 100evra koliko sam čuo,jer to ni sam ne znam jer nisam našao proverene CB primerke,koje bih naravno pre uzeo bez obzira na cenu
    zmija je inače super naravi,po ceo dan se eksponira na biljkama,ne beži prilikom približavanja ali kad misli da si preblizu odmah nestaje u rastinju,posle kratkog vremena već dolazi opet na videlo,inače još puno ne mogu da kažem pošto je tek koji dan kod mene,hrane se na dva dana ubacivao sam dubije i lateralise odgovarajuće veličine vidim da je zainteresovana medjutim nisam još video samo hranjenje,nemam baš vremena da sedim pred terarijumom ceo dan
    terarijum je kupovni 45x45x60,osvetljen sa običnom spot lampom od 60W i uvb lampom exo-terra repti glo 2.0,13W,ima ispod terarijuma zoo med-ov kabel grejač od 25 W koji se uključuje prema potrebi,podloga je kokosov treset u debljini od nekih 5-6cm dobro nakvašen,biljke su u saksijama zbog lakšeg rukovanja,obilno fajtanje celog terarijuma ujutru preko dana se sve to lepo osuši i ponovo uveče isto
    evo nekih slika zasad,uf teško mi je to sa slikama ili je mutna ili je tamna uvek nešto fali
    evo ga ter.

    i još neki što nisu totalna katastrofa

    još

    hehe ne primam kritike za posudu sa vodom biće promenjena kad-tad,a dotle

    uh,sad videh da ste već pisali u medjuvremenu,pa krajnji cilj mi je da ih razmnožavam,da li ću u tome uspeti,svoj deo ću maksimalno da uložim,a ostalo,pa videćemo i hvala svima na pozitivnim reakcijama
    Poslednji izmenio spiderboy; 20.12.09. u 16:25.

  18. #18
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Videćemo kako će se ponašati, a ja ću da nađem suprotan pol ako dotle ti ne uspeš, pa ćemo pokušati kada dođe vreme i sa parenjem

    Ja ću vam uskoro predstaviti još jednu zmiju koja se ne hrani živim plenom i ne glodarima, u pitanju je T. cyrtopsis cyrtopsis koje se hrani ribom, može akvarijumska, a može i da se kupi u radnji, iseče komad odgovarajuće veličine i da...

  19. #19
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Nevoratno lepa zmija. Stvarno bi bilo lepo da ih razmnožiš!

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Opheodrys aestivus

    Stiskam i ja palceve!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •