Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 85

Tema: Iguana kojoj je jako lose...

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    e ###, imao sam Majgin br tel ali negde sam ga zaturio. Inace to me je uputila musterija koja je imala iguanu i nosili su je kod dr Majge u BG. Kaze da je lik strucnjak za reptile..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #22
    Član Flavy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Danas izgleda bolje

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Jel isla iguana kod doktora...ako jeste sta kaze za deblju nogu?Zivo me zanima o cemu se radi tu!Nadam se da ce joj biti bolje!

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Cini mi se da je ponovljen enrocin i da je bilo reci o snimanju, lecio sam kucu na drugom stolu pa nisam mogao da obratim paznju... Snimak svakako videce se i ako se radi i o deficitu minerala a takodje ako je nesto drugo u pitanju (neka luksacija , subluksacija ili sta vec). Bitno je da je zivotinji bolje da sada samostalno jede da su odklonjeni uzroci stesa kojim je bila izlozena.Potrebno je obavezno snimiti i krenuti od necega a, potom bar nekim sistemom eliminacije ako se ne radi o necem specicnom doci do tacne dijagnoze, jer je zaista zaista tesko da ne kazem nemoguce znati o cemu se radi na osnovu jednog jedinog opsteg klinickog pregleda. Veliki pozdrav nadam se da ce sve biti ok za zivuljkom, javljaj sta se dalje desava...

  5. #25
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Da, da, u pravu si ponovljen je enrocin, u subotu ce opet da ga primi, a u ponedeljak cemo ici na rengen. Opet je jela i to mi je jako drago. Pocela je i sama da pije vodu, ali kao da se umori dok dodje do cinije, tako da joj ja pustam kap po kap sa sprica, dok lezi na panju, a ona polako pije i eto... Guramo nekako...
    Eh, da-hvala ti sto si danas "bacio oko" na nju iako si bio u guzvi! Drago mi je da je vidi sto vise ljudi koji znaju sta gledaju.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Citat Prvobitno napisao Maks Pogledaj post
    Evo sad znam i za dr. Majgu. A gde bih mogla njega da nadjem? Ako jos neko ima da me uputi na nekog proverenog veterinara za gustere u Bg, bila bih zahvalna...
    Ne znam koliko moze da ti pomogne, ali dovoljno je samo da odes do zooloskog vrta i da pitas za njega; ako je tu, neko ce ga sigurno zvati. Srecno!

  7. #27
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Pa svakako treba RTG. Ako je giht u pitanju i ako su se talozili Ca kristali videce se. Ali ako je doslo do talozenja druge vrste kristala, to se nece videti na snimku. trebala bi pitati onog decka koji ju je doneo da li je zivotinja imala vode na raspolaganju i sta je jela, temperaturu i vlagu.... giht se cesto javlja u slucajevima kad se iguane hrane hranom za macke duze vreme....ali da ne sirim pricu posle rentgena cemo vise znati.
    Svaka cast na trudu i cimanju veterinara, tako nam i treba .
    A cisto informativno dr. Gabor Mesaros je dobio otkaz u zoo vrtu Palic. Razlog mi nije poznat.

  8. #28
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Evo mene opet. Prvo da se pohvalim da je moja nova ljubimica danas obavila veliku nuzdu i da je izmet bio kompaktan i tamne boje, tako da se nadam da je to ok.
    Bili smo malopre na rengenu, sad cekam ponedeljak da odnesem snimak kod Dr da pogleda. U medjuvremenu, ako medju vama ima veterinara i ako razaznajete nesto sa ovog skeniranog rengenskog snimka, jako bih volela da mi kazete misljenje. Problem je u zadnjoj desnoj potkolenici i u prednjoj levoj nozi...
    Hvala vam...

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Aau bre, jel ovo mučenica, lomila prednju nogu!?
    =MiluttiN=


  10. #30
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Ja ne znam sta je dokle god ne odemo da Dr Popovic pogleda snimak... Ali vidi se lepo da ima neki proces oko kostiju na te dve nogice... Sad da li je to nesto zagnojilo ili je nesto sasvim drugo, za taj odgovor cekam i ima da presvisnem. Mnogo mi je zao... Ima napretka u ponasanju, sada bas lepo jede, pije vodu, juce je lepo kakila, cak je sama usla u posudu sa vodom da se kupa. Ali jako se tesko krece zbog tih nogu...

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Prednja noga mi je nejasna a oko zadnje postoji senka koja odgovara po intenzitetu senci kostanog tkiva, slicna senka ako se ne varam postoji i oko pojedinih prsljenova , tako da je sustina neki vid MBDs-a ( medabolicka bolest kostiju), videcemo sta ce Nikola reci ali je najbitnije da sada klopa i da ima sve uslove UV , temperatura... Javi sta je Nikola rekao posto sutra ne radim pa necu biti u ambulanti.
    pozdrav

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Ta noga cuj mozda nece vise nikada hodati kao da se to nije dogodilo, ali neka , samo da je ziva i zdrava.

    Da si u ZGu mogla bi ti preporuciti ljude koje se stvarno razumiju, izljecili su mnoge zivotinje ikao nisu veterinari, i sve bi ti to napravili besplatno, ali eto daleko smo pa ti nemogu nazalost pomoci, zaista ti zelim i tebi i njoj svu srecu ovog svijeta.
    Poslednji izmenio Stufy; 19.01.10. u 15:19.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    jel postoje neke sanse da se zivotinja potpuno oporavi....?

  14. #34
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Citat Prvobitno napisao tina Pogledaj post
    a ta noga cuj mozda nece vise nikada hodati kao da se to nije dogodilo, ali neka , samo da j eziva i zdrava a ai noga ces s vremenom biti bolje.
    Meni uopste nije bitno kako ce hodati i izgledati, nego bas to sto si napisala-da je ziva i zdrava. Ja cu dati sve od sebe da bude sto bolje. Evo redovno jede, povecao joj se apetit, pojede dve porcije , dajem joj kalcijum, redovno kaki, tako da napretka ima.
    Hvala ti na svemu sto si napisala!
    IV@N - Sto se tice prognoza, niko nema pojma! ###.. Ispostavilo se i da moram da cekam sredu da bi mi licno Nikola Popovic protumacio rengen. Naime, on radi sredom i cetvrtkom, ja sam pitala vec tri veterinara i svi vide promenu, kao i ja, ali niko nema predstavu sta je ta promena i zasto bi mogla biti tu. Tako da se nadam da cu u sredu znati nesto vise.

  15. #35
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    A samo da te pitam, ti radis u pet shopu, hoce li iguana ostati u pet shopu ili ces ju uzeti sebi doma?
    Poslednji izmenio Stufy; 19.01.10. u 15:26.

  16. #36
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Nije ona u pet shop-u provela ni dan. Isti dan kada je doneo taj tip, ja sam je odnela kuci i kupila joj sve sto joj treba. Ostaje kod mene, nego sta. Njoj je potrebna paznja, nega, svi uslovi za oporavak, a toga u pet shop-u ne moze biti. I suprug i ja smo vec isplanirali da joj ogradimo deo dnevne sobe, nekih 1.5m sa 1.5m i u visinu oko 2m, samo prvo da vidimo stanje, jer ako se ispostavi da ce uvek otezano da se krece, onda ce i taj njen prostor morati da bude prilagodjen tome, da ne bi pala i povredila se jos gore.
    Tako da sada cekamo neko vreme da vidimo kako napreduje, a onda se bacamo na izgradnju njene devojacke sobe!


    Slikala sam je u nedelju, dok je ruckala...

  17. #37
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Juce smo bili kod veterinara, ali ni on nije znao tacno da mi kaze sta je, pa sam mu ostavila snimak da se konsultuje sa radiologom, pa cu ga zvati popodne da vidim...
    Dok se nadje neko ko zna, ja cu kosu da pocupam. A ona iako jede cini mi se da je previse mrsava. A svaki dan joj kombinujem 7 vrsta povrca (boranija, tikvice, celer, persun, zelena salata, blitva, krastavac), plus joj dam malo voca (jabuka, grozdje, malo banane...) za "uzinu". Nikad mi nije bio puniji frizider! Doktor kaze da je imala pre nagomilanu vodu, pa mi je delovala deblje, a ustvari je bila naduvena, ali sta znam... Citam ja i ovaj forum, i sajtove i domace i strane ali opet brinem...

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Samo ne preteruj sa voćem. Gledaj da bude odnos 5:1 za povrće. A mislim da je to u sadašnjij situaciji najvaćnije da ispoštuješ. Koliko razumem, nabavila si multivitamin, time posipaj povrće i biće ok.
    Mislim da će se ostali složiti samnom, voće je ipak malo toksičnije zbog D3. E da nemoj da joj daješ kupus. Toliko zasad na brzaka...
    =MiluttiN=


  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Citat Prvobitno napisao Maks Pogledaj post
    Juce smo bili kod veterinara, ali ni on nije znao tacno da mi kaze sta je, pa sam mu ostavila snimak da se konsultuje sa radiologom, pa cu ga zvati popodne da vidim...
    Dok se nadje neko ko zna, ja cu kosu da pocupam.
    Uz svo duzno postovanje ostalim veterinarima, mislim da je bitno da nadjes nekog ko ima iskustva sa reptilima. Kao sto sam vec napomenuo, dr Majga je jedan od njih. Ako je moja musterija mogla iz NS-a da mu nosi iguanu, verujem da postoji nacin da pogleda snimak tvoje. Potrazi ga u ZOO vrtu pa tamo vidi, mozda honorarno radi u nekoj klinici..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  20. #40
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    @Miluttin: Ma nemaj brige, voce joj dajem bas, bas, malko. Npr, juce sam joj dala manje od pola zrna grozdja, iz ruke. To joj dodje kao kolac! A povrca pojede stvarno dosta! Danas je cak 2 puta obavila nuzdu...
    @StevaNS: Snimak je trenutno kod veterinara, sutra treba da mi se javi, pa ako nista, juricu dr Majgu.
    E da, voli da pliva! Za ne verovati, ali danas sam joj punila kadu (naravno nisam punila, nego je dubina bila takva da moze da stane na dno), i kako sam pustila da curka toplija voda da bih joj odrzala temperaturu vode, tako se nivo vode dizao, pa sam joj ubacila i ostrvo, dovoljno da bude u vodi a da moze da stoji, da se oseca sigurno. Ali jok! Ona pliva, pa se vrati malo do ostvceta, odmori dusu, pa opet pliva. Odusevila me kako se lepo krece u vodi, bolje nego na suvom!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •