Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 85

Tema: Iguana kojoj je jako lose...

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    ^^^Slatko. Moja iguana ne voli vodu. Kad je ubacim u kadu samo se ukopa u mestu i ne mrda.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Moja je i dalje agresivna... Bilo je napretka od kada je kod mene, ali slabo. Takodje, malo bolje jede, ali ni to kako bi trebalo, jer je veoma izbirljiva. @Maks: Vazno je da tvoja oseca da joj pomazes i da se prilagodjava.

  3. #43
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Ako se voli kupati, samo nek se ona kupa, mozda joj to pomaze, na neki nacin, ona to osijeca pa voli to da radi.

    Nego jeli ti reko ovaj decko koji ju je donio kada se zadnji put presvukla, i kako ju je hranio , pa da znas kada bi se odprilike trebala presvuci. Jos to da prode dobro, i onda je sigurno da ce biti dobro, a te noge i ako ostanu tako, nije problem samo da ju ne boli i da joj ne smeta jako za hodanje.
    Poslednji izmenio Stufy; 19.01.10. u 15:33.

  4. #44
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    @ ganjacica zmajeva: Ma zavolece... Ili nece, ali je bitno da podnosi kupanje... A to je ipak samo jedan mali deo...
    @ rokerka: Ja sam mislila da je moja izbirljiva, prvih par dana je jela samo tikvice iz mesavine svega... Alli sada pojede sve, i to tako da ne ostane ni listic u posudi. A pripitomice se, pretpostavljam da samo treba vremena...
    @ tina: Cini mi se da se moja Dobrila upravo sada presvlaci, posto je koza pocela da se ljusti, a posle kupanja je jos vise otpalo, tako da mislim da je to u pitanju.

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Ako joj je onako siva koza i ljusti se to znaci da ce se presvlaci, samo sada ju sutra ili prekosutra pregledaj cijelu da nije negdje ostalo koze. Ako jeste uzmi stpic za usi, namoci ga toplom vodom i lagano to skini, nemoj jako strugati, nego lagano dok samo ne otpadne, jer ako budes na silu kidala mozes ostetiti kozu ispod.
    Poslednji izmenio Stufy; 19.01.10. u 15:36.

  6. #46
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Evo nekih novih slicica...
    Napreduje polako...
    Na poslednjoj je slika kraja repa koji je drugacije boje i teksture od ostatka... Ako bi neko znao od cega...?
    Meni izgleda kao da je lomljen, ali meni moze da izgleda sta god...





    I evo i repa...

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Nisam strucnjak, ali meni rep izgleda kao da je opecen (a mozda i lomljen). Inace su lepe fotografije, posebno mi se dopalo sto ti je macka u pozadini. Kako reaguje na iguanu? Moja se prepala od ovog mog divljaka! Volela bih da mogu da ga iznesem kao ti svoju... I reci kako se sad ponasa, jel "normalno" hoda (koliko je to moguce, obzirom na njeno stanje) i jel ti se cini da je boli ili sl.? Sta je bilo sa snimkom i jesi isla kod Maige? Pozdrav!

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Rep je lomljen, pa nije uzrastao kako treba, jer mi se čini da je generalno kratak u odnosu na telo iguane.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Meni izgleda kao da je rep polomljen vratima...ima vise preloma....Tako mi izgleda.

  10. #50

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    ak oje taj deo suv treba da se odlomi i zasije da bi izraso nov i zdrav deo...

  11. #51
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Dobila sam par misljenja, najcesce je da je nekroza. U svakom slucaju svi se slazu da taj deo repa treba odstraniti, tako da sutra zovemo Dr da vidimo kad moze da joj to odsece...

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    @Maks: Veoma me zanima (a nisi mi odgovorila) sta ti je rekao Maiga? I jos jedna stvar: da li je neophodno odstraniti suv deo repa?

  13. #53
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Neophodno je, jer se može proširiti posle dalje, a novi ne može da raste od toga...a i pored svega, nema nikakvu funkciju mrtvo tkivo

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Stvar je u tome sto mi se cini da i moja iguana ima to, ali samo malo i na samom vrhu repa (ne vidim da mu ista drugo fali ili da je lomljen, ima punu duzinu), a takvog sam ga dobila. Vise od godinu dana je kod mene i cini mi se da nema nekih promena, pa ne znam da li da bilo sta "cackam", pogotovo zato sto bi se opet istraumirao i poceo da divlja!

  15. #55

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    ako je krto tvrdo i poput kore drveta onda treba da se odrstranii to odmah na prelazu zdravog i mrtvog

  16. #56
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    A kako to da ti veterinari nisu rekli nista za rep? jel ima novog snimka? ili bilo kakvih novosti?
    poz

  17. #57
    Član Maks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Evo me, izvinjavam se sto me nije bilo par dana, posao me uzeo pod svoje, plus jos neke privatne obaveze, tako da kompjuter nisam ni videla...
    E ovako... Iduce nedelje cemo da pravimo kontrolni rengenski snimak, da vidimo kako napreduje. Otok na prednjoj nozi polako spada. Primecuje se po tome sto koza nije vise onako zategnuta, nego kao da se malko opustila, a i Dobrila je zivnula, malo se plasi ruke, ali kad je pomazimo, ona se opusti. Pocela je cak i da trckara (u stvari, brze hoda, ali ja volim da kazem da trckara). Dakle, kad budemo isli da je snime, tad ce Dr i da joj secne rep, da je ne bi traumirali i nosili sto puta.

    @Rokerka - Nisam je ni nosila kod Majge, jer vidim da napreduje, a Dr Popovic je jako dobar veterinar koji je zaista pokazao maksimalno zalaganje oko nje, tako da sam zadovoljna.

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Sto se tice repa:
    Imao sam isti problem. Taj deo je novoizrasli i sad ima problema zbog neadekvatne ishrane i svetla u toku procesa izrastanja. Kako se ne bi dobila gangrena, rep se mora odstraniti pri korenu izrastka (bukvalno 1-2mm u delu starog repa) kako bi krenuo novi bez ovakvih poteskoca. Ovaj drugi ce imati jos uocljiviju razliku u odnosu na osnovni (pa cak i ovaj koji je cik-cak) al sto se pre to odradi, zivotinja ce lakse podneti i rep ce biti priblizniji velicini i obliku primarnog repa. Primer moze biti iguana Kristofer koji je kod člana Malla, gde se razlika jedva i primećuje! Kod njega je, konkretno, lom bio u 4-om mesecu starosti pa je izniklo ovako kako je sad.
    Kod Dobrile rep može da bude nešto žući i malčice tanji al s obzirom da je i ovde reč o mladoj životinji verujem da neće biti nekih komplikacija!
    Srećno
    =MiluttiN=


  19. #59
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Eto. Desilo se. Neko je rekao nesto lepo za veterinara na ovom forumu Svaka cast kolegi Popovicu na rusenju tabua
    Bice to u redu, samo ce trebati puno vremena.
    Poz

  20. #60
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Iguana kojoj je jako lose...

    Jako si joj lepo napravila terarijum. Ja cu ti poslati neke slike kad su bili mali i zajedno u terarijumu. Ne znam jesi uspela nekako da saznas da li moze da se izvuce i od cega su joj tako naduvene noge. Muzijak je jako bio ljubomoran, ne znam zbog cega, nije joj davao da se sunca iako terarijum ima dve lampe dve neonke. Ja cu ti poslati slike terarijuma u kome su bili i treba mi tvoja pomoc oko veterinara hteo bi cisto muzijaka da odvedem na pregled, neku krastu ima na nozi i da pitam sta da radim sa noktima njegovim, dal sme malo da se skrate. Ja ti saljem slike tu su kad su bili mali jako su se slagali, a posle katastrofa. Moras da mi das tvoj meil da ti posaljem slike

    Prednja noga, leva pala je sa grane i preko noci se nadula nisam zano kome da se obratim svakoga koga sam pitao svi nesto cute, a nisam bas nesto imao vremena. Imam i muzijaka koji je mnogo jak. Posle nekog vremena je muzijak stalno za tu ranjivu nogu grizao kad mu stane na neku granu on prvo klima glavom ona nece da se skloni i on je napadne ugrize je za nogu i bacio je sa grane. Ovo ti je moj broj pa mi pusti tvoj mejl imam jako puno slika zenke i zajedno kad su bili 064/57-49-156 milos Drago mi je sto sam pravoj osobi poklonio iguanu jer retko ko bi je prihvatio tako kakva je, drugi ljudi bi je bacili.
    Poslednji izmenio Stufy; 19.01.10. u 15:44.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •