Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Koja je ovo zivotinja

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Koja je ovo zivotinja

    Zanimame sve o ovoj zivotinji.

  2. #2
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    to je jezoliki mis(valjda) ima se kupi u petcentru
    toliko od mene.

  3. #3
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Tačno. Ježoliki mišonja, sa najlepšim okama među glodarima. Ima ga u pet centru i u fishreman's partneru, a sve o njemu ćeš već iz-google-ati sam.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Ja ih imam,pa ako te zanima nesto konkretno pitaj posto nema puno razlike u drzanju u odnosu na obicne miseve. Slikacu ih, pa cu postaviti.

    I da, to je egipatski cekinjasti (jezoliki) mis - (acomys cahirinus). Inace naziv cekinjasti mis se odnosi na bilo koju vrstu iz roda acomys.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Pa, otprilike su ti rekli sta je.. Ali ja cu ispricati jednu anegdotu. Kada sam preuzeo pet shop od predjasnjeg vlasnika, oni su (kao) spremali lokal i nasli jednog debelog cek. misica kako se skriva u supi (gde je bilo svega i svacega). I, oni kazu da nisu imali te miseve vec 3-4 god Znaci malisa je bez vode ali izgleda uz oblilje hrane preziveo 4 godine! Dali su nam ga na poklon a mi smo ga poklonili jednom mladom paru, jer su bas trazili nesto specijalno i kada smo im ispricali pricu nisu mogli da odole.. Super su misici.. Pozdrav!
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Zanima me sve oko cuvanja. Velicina kaveza,hranjenje,itd. :Raticate:

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Pa ukratko, mnogi predlazu terarijum umesto kaveza, sa obaveznim poklopcem. U principu sto vece to bolje. Izuzetno su drustveni pa bi bilo najbolje dauzmes vise od 1. Sto cesce ih uzimas u ruke bice mirniji.
    Ishrana- klasicna mesavina za sitne glodare, ali treba obratiti paznju da nema previse suncokreta jer su skloni gojaznosti. Povrce, suvi hleb i umereno voce..
    Obavezno ubaci nesto za grickanje (suvi hleb, grancice..), kucicu, tunele, tockove za trcanje i sl, jer ima treba vezba,
    To bi ukratko bilo to. Neka me LadyA dopuni...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    KAVEZ - Sto se tice kaveza, stavicu ti sliku mog,pa ces da vidis kako otprilike to treba da izgleda i sta ide unutra itd. Oni su jako aktivni i bice super ako im obezbedis sto vise nacina da se istrce unutar kaveza, npr.spratovi,tuneli, kotur za trcanje itd. Njima, za razliku od hrcaka koji najveci deo zivota provedu spavajuci, treba veci prostor. Sve to nije neophodno da bi ziveli,al tako ce se manje plasiti i bice vidno zadovoljniji,prilazice ti kad ih hranis,nece bezati i sl. Podloga kao i obicno-piljevina.

    ISHRANA - Jedu semenke i drugu biljnu hranu, ali kao i kucni mis-jesce bukvalno sve. Najbolje da napravis smesu od :
    -kukuruza
    -suncokreta (iskljucivo sirovog)
    -psenice (ili jecma ili necega slicnog)
    -granula za zeceve
    U obzir dolazi i proso ili slicne hrane za ptice. Dalje, granule za macke (ne previse), hleb i ponekad zbog unosa zivotinjskih proteina zivi fobasi,tenebrije, puzevi... Voce i povrce.

    Zbog svog pustinjskog porekla bolje podnose visoke temperature nego niske. Nikada ih ne bi smeo ostavljati na manje od 15C. Sve u svemu krajnje su jednostavni za cuvanje i nema nekih posebnih mudrosti oko toga. Jako su radoznali i vrlo lako se pripitomljavaju za razliku od obicnih miseva. Takodje su socijalni glodari i drze se iskljucivo u paru ili jedan muzjak i vise zenki (sto je najbolje).

    NAPOMENA - E da ima jedna jako bitna stvar! Nikad,ali nikad ih ne hvataj za rep kao obicnog misa. Njihovi repovi su jako nezni i lako otpadaju ako ih podizes za rep.

    Izvinjavam se,trebalo mi je malo vremena da slikam i otkucam text. Sad vidim da je i Steva otkucao. Ok, ja bi samo izbegavala terarijume zbog tezeg ciscenja i slabe provetrenosti.

    Kavez




    Kucica


    Vezbanje





  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Kako prolazis sa plasticnim tockom? Vecina glodara koje ja drzim ih vrlo brzo pojede..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    I poljubac za kraj.


    Pojedu na kraju svaki,ali traje dosta dugo ako imaju dosta prostora. Kad sam imala obican kavez bez sprata i tunela, stalno su ga grickali jer nisu imali sta da rade, sada vec jako malo grickaju. Kad ga skroz uniste stavis novi i to ti je najbolja varjanta. Bar oni nisu skupi. Sa metalnim mogu da kljeste rep i noge tako da nije preporucljiv.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Jel si to zaboravila da ne treba da ih hvatas za rep kod ovog sto gleda ka kameri, ili si na tezi nacin naucila da ne valjaju metalni tockovi?
    Salim se. Cini se da mu je okrnjen rep.. Gresim?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Jeste, samo vrh. Kada se drze na gomili imaju obicaj da se biju i grizu repove jedni drugima,tako da je takav dosao do mene. U vecini slucajeva imaju okrnjene repove pre nego sto se kupe,jer ih ljudi drze po velikim grupama u malim prostorima ili cak i nemaju rep.

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    da, slicno je i sa deguima. Mada, kod njih je u pitanju odredjivanje dominacije kod muzjaka, pa slabiji uglavnom zavrse sa okrnjenim repovima..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Da, bas tako, sa deguima je ista prica. Mada kod cekinjastih i zenke znaju da se dokace.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Ja imam isti takav kavez samo malo unapredjen

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    E pa super onda si resio najbitniji deo! Pozdrav!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Koliko dugo zive? Da li kao i ostali misevi ili duze? Vidim da je napisano da je jedan preziveo 4 godine,sto je dosta za jednog misa.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    To je normalno, cekinjastima je zivotni vek do 4 god.

  19. #19
    Član Flavy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    Samo bih dodala da je jako super to shto ne smrduckaju kao obichni mishevi,pa ni kao hrchci.Prilichno su 'chisti'...koliko to glodari mogu biti

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo zivotinja

    ja sam sinoc kupila jednog.. pomalo sam zabrinuta jer se stalno krije u tunelu [ima tako tunel, slicno kao tvoj] i izadje samo kad mu dajem hranu.. nije plasljiv, cim ubacim ruku u kavez, on odmah izlazi da vidi sta cu da mu dam , ali najveci deo vremena provodi samo sedeci u tunelu..
    mislim da ne treba mnogo da brinem, jer je tek sinoc stigao i verovatno treba da se prilagodi i sve.. ali opet sam pomalo uplasena....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •