Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 70

Tema: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Prvo da vas srdacno pozdravim kao novi clan ovog foruma, i da pohvalim raznolikost tema i materijala na istom.

    Da predjem na temu, sinoc sam dobio jednu malu i slatku Brasilian Rainbow Bou! Malo me je ne spremnog docekala, jer sam mislio da je veca i da cu je odmah moci strpat u terrarij, naprotiv, mala je novorodjence od nekih 3+ mjeseca starosti i trenutno je drzim u tupper posudi od max 3l volumena! Znaci kojih dimenzija mi preporucujete posudu i isto tako da mogu uzet grijac srazmjeran samoj posudi, sta da koristim kao substrat a da se ima naci u Bosni u zoo trgovini, ili da koristim za pocetak toalet/kuhinjski papir, vidim da to mnogi cine kad su bebe u pitanju. Znam da moram obratit paznju na vlaznost zraka od
    75-80+ % i temperatura da je u spektru od 22-30 stepeni varirajuci od dan/noc...

    I kao iskusniji da mi jos date par home mede trikova i savjeta, jer nisam stvarno nikad imao vako malu zmijicu u posjedu, rukovao sam sa tigrastim pitonom od 1,4m i imam koliko toliko iskustva u drzanju ovih predivnih stvorenja, s'tim da mi je ova BRB nakon dugo vremena prva zmija nakon pomenutog t.pitona....

    Pozdrav.
    Poslednji izmenio juka83; 05.11.09. u 14:10.

  2. #2
    Član Drago'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Pozdrav.
    Sto se posude tice uzmi neku vecu,gledaj da ti je duzina+sirina=duzini zmije a mozes i vecu posto ce brzo da je preraste.
    Za grejanje vidi,sve zavisi kolika ti je temperatura u stanu,ako ne pada ispod 21-22 stepena dovoljna ti je spot lampa od 60w i imaces u najtoplijem delu 30-32(bar je tako kod mene).
    Supstrat vidi kakav ima da se uzme,sve navedeno dolazi u obzir ali gledaj da to bude treset posto najbolje zadrzava vlagu.

  3. #3
    Član Inspecttore Su'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Moze neka slika drug?
    SuTer

  4. #4
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Cestitke za odluku za BRB
    Do starosti od 6-7 meseci dovoljna ti je posuda oko 30x20cm, bile male ili velike ne zahtevaju prostor, znaju cak i da odbijaju hranu ako su u prevelikom prostoru...
    Kao podlogu preporucujem kuhinjski papir jer je po meni lakse cistiti kutiju a za grejanje sam koristio grejac foliju od 40w ali verujem da ce lampa da uradi posao.
    Jedino mislim da temperatura ne bi trebala da bude niza od 25 stepeni!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Citat Prvobitno napisao Inspecttore Su Pogledaj post
    Moze neka slika drug?
    Evo sad se bacam na posao, sve ce biti foto dokumentisano, danas nisam nasao grijace, odns sluzit ce modem pod box da grije a svakako je u kuci pakao, pa dok se ne snadjem za taj spot light...

    BTW mala je pravo nasty, vec sam dobio jednu vaspitnu

    prvi nas susret


    malo se opustila i pocela istrazivat


    jutarnje budjenje


    raspored buduceg doma


    malo setkanja i istrazivanja


    da vidimo sta ima tamo


    sad se pitam dali je ovo taman?


    malo mi dosadio foto session, odoh ja .


    jos malo,jos malo...


    i nestao...




    Sad pitanje: Dali su po prirodi BRB strasljive zmije, ili je samo dok se ne navikne na novu okolinu
    Poslednji izmenio juka83; 06.11.09. u 03:45.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Ova posuda ti je skroz ok Da je u vecoj bila bi pod vecim stresom
    U prirodi se velike zmije zavlace u rupe toliko velike da mogu svakim delom svoga tela da dodirnu zidove rupe,tako se osecaju najsigurnije Tako da dok bude proslo vreme za veci terarijum nacekaces se Svidja mi se kako si uradio posudu,cisto da znas Ameri drze anakonde i pitone u kao nekim velikim plasticnim ladicama,koje se izvlace,a od supstrata uglavnom koriste novine,mada ti kad ti malo poraste zmija najboolje da stavis treset
    P.S lep ti je novi ljubimac neka ti je sa srecom,i naravno sto vise druzenja da bi kad poraste bila mirnija Pusti je par dana da se aklimatizuje pa kreni da se igras sa njom Brazilske vaze za malo ''ugrizljivije'' zmije ali uglavnom dok su mlade sa cestim vadjenjem se smiruju Nemoj da te brine ovo sto sam napisao jer su ''ugrizljivije'' u odnosu na najmirnije zmije(u globalu) loptastog pitona,corn snake..itd Sto se tice vlage opusteno nemoj mnogo da se cimas,jer malo je naduvana ta prica oko potrebe za vlagom..ta posuda ce da ti radi posao
    Poslednji izmenio freepartyman; 06.11.09. u 08:13.

  7. #7
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Neznam odakle tebi da je ovo Brazilian rainbow boa(Epicrates cenchria cenchria). Po meni je ovo Columbian rainbow boa(Epicrates cenchria maurus). Razlika je drasticna u boji kod odraslih a kod mladih se isto vidi po razlici u nijansi crvene odnosno smede boje.
    Odrasle braziliske budu jako crveno-smede s crnim i duginim bojama dok columbijske budu skroz smede s duginim nijansama.
    Sve u svemu jako lijepe zmije. Ja sam drzao BRB vec prije 5 godina dok nisam presao na chondre.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    sta je, da je, moja je mislim da sam imao priliku vidit cijelo leglo negdje na forumu , gdje su sve rbr izgledale bas kao ova moja... stim da mi je stvarno sve jedno sta je za sigurno je RAINBOW BOA

  9. #9

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    cinimi se da si malo preterao sa vlagom...samo po slici..ja ne bih bas toliko kvasio...ali mozda je ok!mozda me slika vara

  10. #10
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Juka ma samo sam te zelio informirat jer nema gore da neznas sta imas. Razlika moze bit velika i o drzanju i sve sta ide s tim.Recimo da ides nabavit parnjaka pa kupis skroz drugaciju zmiju. Slazem se sa Zarkom... pa nije ona riba! Moze slobodno ona bit i u manje vlaznijem terariju. Terarij bi trebao moci da se osusi od spricanja do spricanja i to svaki dan da se moze osusit sam od sebe. Znaci ili povecaj ventilaciju ili smanji spricanje odnosno zalijevanje u ovom slucaju!

    Uz sve ovo preporucam da zamijenis papir sa barem 5-10cm substrata koji bi trebao da bude treset ili nesto slicno posto ove zmije jako vole da se zakopavaju! Cim zamijenis vidit ces o cemu pricam! Uz to, treset puno bolje drzi vlagu a nije mokro. Treba shvatit razliku izmedu vlage u zraku i mokrog terarija. Ovo sta ti sada imas je mokar terarij odnosno posuda a s tresetom ako malo budes spricao imat ces veliku vlagu u zraku a zmija ce ujedno imat i priliku zavuc se na mjesto gdje je suho ako zeli i to ce joj odgovarat vise nego ovo sada!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Kolumbijka 100%. Nijansa je drugačija, a i šara se malčice razlikuje. Kako god, lepa je i nek ti je sa srećom
    Uživaj sa njom
    =MiluttiN=


  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Hvala na sugestijama ...

    Ali stvarno na Hydrametru prikazuje da je oko 82% vlaznost zraka i temperatura unutar boxa oko 27C, sto mislim da su uslovi po propisu, za treset cu sutra krenut u potragu, jer stvarno nisam bio u mogucnosti a zelim da se mala osjeca kako i u prirodi...

    Znaci ustanovili smo da je Kolumbijka? Nego i ja sam je dobio kao brazilku, a nisam uocavao neku razliku i bio sam ubjedjen da je brazilka, stim da mi ne prestavlja neku manu sto je kolumbijka cak sto vise imam idealno ime za nju "ESCOBAR"...

    Ako imate jos par savjeta, posto nisam bas u fazonu mladuncadi i ovo mi je prva baby zmija, slobodno me naruzite i uputite ka pravom...

    BTW, imali smo maloprije prvo diranje ko je trajalo nekih 20+ min, i veoma je bilo udobno, mala kao da je cio zivot provela na dlanovima, uopste ne pokazuje znakove straha i stida! A naredno hranjenje bi trebalo da bude za
    4-5 dana, naravno mrtvim misem, koji ceka zamrznut da biva pojeden

    Pozdrav...

  13. #13
    Član Crochondro'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb i Split
    Postova
    66

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    eee da je moja...kolumbijka bi bila "koka"! A ti vidi
    Uzivaj!

  14. #14
    Član Inspecttore Su'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Super ti je Eskobar. hvala na slikama,i zaista stavi treset,bolje je a i moras priznati lepsehttp://www.teraristika.org/forum/images/smilies/icon_wink.gif
    SuTer

  15. #15
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Citat Prvobitno napisao juka83 Pogledaj post
    Znaci ustanovili smo da je Kolumbijka? Nego i ja sam je dobio kao brazilku, a nisam uocavao neku razliku i bio sam ubjedjen da je brazilka, stim da mi ne prestavlja neku manu sto je kolumbijka...
    Ja bih takodje potvrdio da je Kolumbijska. Iako slicne razlika je sto su kod BRB izrazenije sare i boje(crvena) koje ostaju tokom celog zivota zmije. CRB su braon i najbitnija razlika je da im sare postepeno skoro potpuno izblede...Evo jedna malo losija slika moje BRB kada je bila 3 meseca ali posluzice da uvidis razliku


    Takodje slika odrasle CRB:


    Koliko sam procitao ranije za CRB je ok i niza nocna temperatura(22stepena) tako da povlacim sto sam napisao ranije
    PS Like the name Escobar

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Hvala sto vam se svidja ime Escobar, zaista mi je prvo na um palo.
    koliko sam primjetio odns cini mi se da sam negdje procitao da kolumbijke manje narastu od barzilki?

  17. #17
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Tako je, budu 150 do 180cm i druge su po velicini Epicrates Cenchria, odma posle BRB

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Znaci manje Agresivne isto ili?, imas li mi nakratko nabrojat glavno razlike?

  19. #19
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    Pored vizuelnog izgleda,velicine i nesto nize nocne temperature mislim da nema bitnijih razlika. CRB jesu mirnije i nemaju navodno taj promenljiv "temperament" kao BRB...
    Ako je naviknes na ruku redovnim uzimanjem i postujes standardna pravila kada da je ne diras nece biti ni "vaspitnih"

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: nova BRB u posjedu i veoma sam sretan...

    heh, vaspitna mi se desila kad sam joj kacio hydrometar na kutiju, nisam se nadao da ce me vidit i tu me je opalila, ali nista tragicno, kao da me je samo htjela upozorit...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •