Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 71

Tema: Mrezasti piton (Python reticulatus)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Pre dvadeset godina pomisao da ce mrezasti piton ikad doziveti popularnost medju teraristima bila je gotovo ravna nuli. Imali su reputaciju da narastu veliki i da su agresivni. Ovo je jednim delom istina( pogotovo delom o velicini). Mada u ''nekim'' slucajevima postaju mirni kao burmanski pitoni. Za ublazavanje karaktera najvise je doprineo ''tiger'' morf koga odlikuje neuobicajena ''smirenost'' u odnosu na standardne mrezaste pitone. Veliku populalarnost je doneo i morf ''dwarf'' koji obicno naraste do 3,6 m. Mrezasti piton vazi za najinteligentniju zmiju dok albino morf vazi za jednu od najlepsih boida. Zive sirom jugoistocne azije u tropskim sumama gde vreme obicno provode na drvetu ili u pecinama. Odlicni su plivaci i vidjeni su cak kako preplivavaju zalive na moru i tako nastanjuju brojna ostrva.


    Zbog svoje velicine zahteva veliku predanost,vreme kao i veliki prostor. Mrezasti piton nije za svakoga..On zahteva vlasnika koji vec ima ogromnog iskustva sa velikim zmijama. Spada u najopasniju veliku zmiju za cuvanje, a dokaz za to su mnogi neoprezni teraristi koji su svoju neopreznost platili zivotom.
    U zavisnosti od morfa, pola i uslova cuvanja mrezasti piton moze narasti od 1,8m (muzijaci dwarfa) do 9,9 m (za zenke) sto je i rekord. Obicno zenke narastu preko 6m,i cesto mogu imati i preko 120 kg. Najduze su zmije na svetu,ali i ne i najkrupnije( zelena anakonda). Inace hendlanje mrezastog pitona nema veze sa hendlanjem burmanca..Tako da i ljudima koji imaju mnogo iskustva sa burmanskim pitonima treba vremena da se naviknu,iz prostog razloga sto mrezasti piton ne miruje,non stop je u pokretu i tesko ga je kontrolisati.. Vlasnici kad zavrse sa hendlanjem(malo veceg primerka) su cesto iscrpljeni.
    Uslovi cuvanja i hranjenja su slicni kao i kod burmanskog pitona iste velicine. Za odrasle mrezaste pitone se cesto ogradjuju sobe i prave terarijumi slicni kao u zoloskom vrtu.Dok su mladi hrane se mladim pacovima,dok odrasle jedinke mogu da pojedu gotovo sve. Obicno ih hrane sa nekoliko zeceva ili mladim prasicima. U prirodi jedu sve sto mogu da progutaju,a mogu da progutaju gotovo sve. Kad zive u blizini ljudskih naselja cesto se hrane domacim zivotinjama(psima, mackama,svinjama). Dokumentovano je da je zenka pitona od 7 metara pojela iznemoglu zenku medveda od 40-tak kilograma. Posle toga pitonu je trebalo deset nedelja da svari obrok.




    Zakljucak je da su mrezasti pitoni predivne zmije,koje svojom pojavom nikoga ne ostavljaju ravnodusnim, ali isto tako i opasne. I nikako se ne preporucuju pocetnicima, nego samo teraristima sa dosta iskustva a i volje da se staraju o ovoj neverovatnoj zmiji.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Ovo je meni najlepsa zmija koja ima najlepse morfove i prava steta je sto nikada necu imati ovakvu lepoticu! Dvarfove su jako skupe (nekoliko hiljada dolara, cak i vise!), a sve ostalo je prelepo ako se ima uslove i mogucnosti za odgajivanje!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Igore u potpunosti se slazem sa tobom, meni su albino i tiger morf najlepsi..

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Jako lepa zivotinja,ali mislim da ovako nesto ipak nije za kucnog ljubimca.Osim ako ne mislite da je i medved ili lav dobar kucni ljubimac.
    Svedoci smo da i burmance ljudi kupuju pa posle ne znaju sta ce sa njima,a kamoli nesto ovako!
    Ali da j lep,to stvarno nema diskusije oko toga!




  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Prelepe zmije. Sećam se da sam u Halo oglasima video da neko prodaje mrežastog pitona, pre 5-6 godina, baš sam se iznenadio, ali pretpostavljam da je bila greška u pitanju, odnosno da je bio burmanac.
    Jedino što se ne bih složio sa tim da su najinteligentnije. Uvek se kao najinteligentije spominju kraljevske kobre, bar koliko sam ja čitao, zbog brojnih karakteristika koje druge zmije nemaju.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Ma da sto posto je to bio burmanac, greska je bila u pitanju. Kraljevske kobre takodje vaze za najinteligentnije medju otrovnicama, a mrezasti medju boidama..E sad koja je inteligentnija.. ne verujem da ima nacin da se ispita.. Ali zanimljivo je da je kraljevska kobra najveca otrovnica a mrezasti najduza zmija medju boidama.. Znaci velicina diktira inteligenciju.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    UFFFFF brate bas su lijepi,ja sam jednog vidio u cirkusu i trazio od covjeka da mi proda ali nije htio.Mislim da cesto zbog loseg svjetla pri fotografiji ljudi ih pomjesaju sa burmanskim ali burmanski je mnogo manji u odnosu na mrezastog.Sta da radim slab sam na velike zmije,a sto se tice hendlanja svaka vrsta prica za sebe ja se licno najnapetije osjecam sa kukuruznom jer nemiruje dok se boa cvrst primi.Svaka cast za temu jer nema nista o njima.

    UFFFFF brate bas su lijepi,ja sam jednog vidio u cirkusu i trazio od covjeka da mi proda ali nije htio.Mislim da cesto zbog loseg svjetla pri fotografiji ljudi ih pomjesaju sa burmanskim ali burmanski je mnogo manji u odnosu na mrezastog.Sta da radim slab sam na velike zmije,a sto se tice hendlanja svaka vrsta prica za sebe ja se licno najnapetije osjecam sa kukuruznom jer nemiruje dok se boa cvrst primi.Svaka cast za temu jer nema nista o njima.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Meni su takodje prelepi, pogotovo albino varijanta..oni u odnosu na burmance imaju mnogo masivnije glave sto im omogucava da pojedu mnogo veci plen..Oni su sto se tice hendlanja kao kukuruzni smuk od 100 kg Prosto mi je smesno kad gledam kako se ljudi umaraju dok ih hendlaju Postavicu jos par tema o velikim boidama,jer sam i ja kao sto ti kazes slab na velike zmije

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    can`t wait

  10. #10
    Član Paris Reptiles'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    78

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Ovo je meni najlepsa zmija koja ima najlepse morfove i prava steta je sto nikada necu imati ovakvu lepoticu! Dvarfove su jako skupe (nekoliko hiljada dolara, cak i vise!), a sve ostalo je prelepo ako se ima uslove i mogucnosti za odgajivanje!
    malo si ga pretjerao...
    odrasli dwarf reticulatusi se prodaju po 500€...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Iskreno meni je to malo cudno sa dwarfom.. Upravo mi je ta velicina kod mrezastog pitona zadivljujuca. Kao kad bi uzeli pa napravili patuljastu dogu Nije mi to to To sto se tice cena dwarfa sve zavisi od kombinacije ewo primera:


    Super Dwarf/Jamp Poss het Albino
    500 $


    Dwarf Anerytheristic Platinum
    12,500 $

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Jos par morfova..Ima li sta lepse??

    Albino Sunfire
    10500 $


    Albino Super Tiger Sunfire
    12500 $


    Albino Super Sunfire
    15000 $


    Holy Grail Package
    27500 $

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Citat Prvobitno napisao paris Pogledaj post
    malo si ga pretjerao...
    odrasli dwarf reticulatusi se prodaju po 500€...
    To bi trebalo da bude normal, ali morfovi, pa jos dvarf uhuuu
    i nemojte bre da me mucite sa ovim slikama......prodacu kola da kupim bar jedan par nekih morfova!!

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Bez obzira na lepotu i sve sto zahteva da se dobiju ovakvi primerci, mislim da su neke od gore navedenih cena daleko od realnih.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Hehe necu vise da te mucim obecavam
    Za dobijanje ovih morfova (skupih) treba mnogo vremena i parenja,e sad sto se tice cena sta znam,imaju kupce u svakom slucaju

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)


  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UUUUUUU J.... TI ZIVOT stvarnoje extra

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Ovaj piton sa snimka je Fluffy najveca zmija u zatocenistvu,vlasnistvo je Boba Clarka..o njemu ne treba da pisem previse,covek je legenda

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Dva prelepa morfa

    Caramel/Blonde Albino Tiger
    7,500 $


    Caramel/Blonde Albino Super Tiger
    9,500 $

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Mrezasti piton (Python reticulatus)

    Sve je ovo lijepo nego jel neko zna koliko je novaca normal mladunac i gdje se moze naci kod nas?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •