Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 93

Tema: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    I ja mislim da ce ti pre biti da te smatra pretnjom {makar dok ne skonta da si ti ista ona ruka sto je uvek smara },nego plenom.Ipak mnogo cesce otvaras ter za nesto drugo (vadjenje,menjanje vode,..) nego sto ubacujes plen.
    A i svima koji imaju taj problem da se plase asociranja njihove ruke sa plenom neka pokusaju onaj sistem sto sam negde vec opisao.
    http://www.teraristika.org/forum/sho...?t=5446&page=4
    Naucite je kada je hranjenje!

    A sto se tice same teme.Burmanac jeste jako lepa zmija,ali moje licno misljenje je da neki ljudi olako uzimaju njih kao kucne ljubimce.Samo pogledajte koliko se njih posle koje godine drzanja prodaju.Shvate ljudi da su se ipak malo zeznuli,pogresili u proceni.
    Nije to za svakoga...Samo nazalost neki ljudi to kasno shvate!
    Ja sam isto u pocetku zeleo burmanca,ali sam brzo shvatio da bi to bio preveliki zalogaj za mene.A i onda sam video da postoje i manje zmije koje su podjednako lepe,eto carski udav (boa constrictor) na primer.Ona isto ima neku lepu velicinu,ali opet ne preveliko.
    Da ne ispadne da zagovaram odustajanje od kupovine burmanskog pitona,kupujte ih,drzite i cuvajte,ali ne samo dok su mali! Nije to automobil pa da se menja,ljubimac je za ceo zivot!

    Sta je ovo na slici Uhuuuu ovo cudoviste od zmije ne bih nikada uzeo Samo se salim, ali zelim reci da ni boe nisu male kad odrastu samo sto su malo vise opakije od burmanca! Moje misljenje je da ljudi uzimaju burmance zato sto su vise poznatije, ima ih u filmove, spotove, na plazi gde se ljudi slikaju, najvise od svih zmija u cirkusima i t.d.! Ako je zmija velika onda je velika, nije vazno dali je veca ili manja za jedan metar! Muzjak burmanac raste isto kao ovu bou na slici, samo nemojte sad da kazete da je ovo montaza ili covek patuljak ! Nemam nista protiv boe, obozavam ih!

    Jedino sto boa ne raste toliko intenzivno kao burmance, to je jedini momenat zasto se ljudi vise otkazuju od burmance!

  2. #42
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Rastu muzijaci pitona duzi od ove boe koja je inace rijedak primjerak samo nemaju tu debljinu,ja mislim da burmanac ima jednu prednost u odnosu na druge velike udave jer ima nesrazmjerno malu glavu u odnosu na tijelo pa samim tim moze da proguta mnogo manji plijen nego recimo mrezasti piton iste duzine.Mislim da cak i zenke burmanca koje su izlozene overfedingu zbog reprodukcije nisu u stanju progutati plijen veci od recimo psa srednje velicine.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Evo gledam temu i sve sad cu da se pridruzim pa nikako da stignem.

    A sto se tice same teme.Burmanac jeste jako lepa zmija,ali moje licno misljenje je da neki ljudi olako uzimaju njih kao kucne ljubimce.Samo pogledajte koliko se njih posle koje godine drzanja prodaju.Shvate ljudi da su se ipak malo zeznuli,pogresili u proceni.
    Nije to samo sa burmancima problem vec i sa mnogim drugim zmijama, mnogima svoji smukovi i druge zmije dosade pa ih prodaju posle nekoliko godina ili se ozene-udaju presele ili vec koji razlog imaju da prodaju svoju zmiju....


    Boky, samo sto vise po rukama za par dana on je miran kao beba, ne slazem se da ga treba pustiti na miru vec sto vise po rukama da bi se navikao na tebe i oslobodio straha jer je strah razlog i zasto se brani.

    Sto se tice boa/piton ,moje je misljenje,
    1.Sto se tice toga da boa malo steze kada se drzi po rukama,to je tacno
    ali to nema veze sa njenom *agresivnoscu* , vec sa njenim nacinom zivota u prirodi, jer one, narocito mlade boe dobar deo zivota provode na drvecu oko koga se uvijaju i cvrsto drze da ne bi pale.Taj svoj instinkt one primenjuju i kada se drze u rukama.
    Burmanski pitoni se retko penju na drvece.
    2.Burmanski pitoni su posteniji..... uglavnom uvek najave kada ce da ujedu
    Salim se, ali ne mnogo.Bebe burmanskih pitona UVEK kada se rode siste kao ludi i ujedaju....iz straha........jer nas vide kao nekoga ko ce njih da povredi(pojede), ali kroz dan ,dva intenzivnog drzanja po rukama njihov strah nestaje a samim tim i njihova agresivnost i tako i ostaje do daljnjeg ako koliko toliko ostanu u kontaktu sa ljudima.Svaki put kad dobijem bebe burmanaca izujedaju me posteno, uglavnom stavim rukavice, osim kada me mrzi ili ne znam gde sam ih zaturio....
    Ja moje velike pitone uzmem 1 u dva tri , cetiri meseca, kada stignem i dalje su mirni ko bubice ali su u prve 2-3 godine zivota drzani intenzivnije.

    Boa te capi kurvinski bez najave,ali se to isto retko desava narocito ako su u kontaktu sa ljudima.
    Mislim(i iz mog iskustva tvrdim) da su obe vrste generalno mirne naravi mnogo mirnije od mnogih Pantherophisa(vrste smukova).

    Inace , moj prvi Burmanski piton je imao 2.5 metara, moj drugi Burmanski piton je bila zenka od 3 metra nikad uzeta u ruke i prethodno verovatno maltretirana pa je bilo malo kuku lele, ali se onda (posle par meseci) smirila.Tek posle nekoliko vecih sam nabavio i bebu Burmanca.....

    A da, to sto je Crow rekao za rukavice nije lose jer bolje primeniti vece mere opreza nego manje, jer kada bi se sve tako radilo nestao bi i onaj promil incidenata sa Burmancima.

    Pisem u narednom postu jedan primer jer sada moram da idem.....

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    @Pedja ma drzim ga po rukama .. bez rukavica posto uopste i ne osetim kad ujede, a sa rukavicama nemam osecaj plasim se da ga ne stisnem .. samo me us*re kad skoci :P ne znam dal ima veze al primetio sam da ujutru kad je temp oko 21-22 stepena ne ujeda.. dok kasnije ujeda..
    edit: sad se umotao i glava mu u centru nema sanse da mu pridjem a da mu ne pridjem prema glavi.. da ga hvatam ipak?
    Poslednji izmenio boky; 05.12.09. u 02:20.
    Ko uopste čita ovo

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Sta je ovo na slici Uhuuuu ovo cudoviste od zmije ne bih nikada uzeo Samo se salim,....
    Da,to na slici jeste stvarno velika boa,ali generalno mi se cini da je to neki kapitalac... Mada u sutini ona je duga max 3m,samo sto je mnogo debela,pa deluje ogromno,...A ni muzijak burmanca sigurno ne staje sa rastom oko 3m,samo sto oni imaju tanje telo u odnosu na boe,..

    I ne mogu porediti kakvi su burmanci u odnosu na boe.Ali evo mene moja za proteklih 9 meseci ni jednom nije ujela! A kada sam je uzimao dobio sam napomenu da nije bas drzana po rukama pa bi moglo biti toga u pocetku,..
    Jednom se desilo da je pokusala,ali tu sam ja stvarno bio kriv.
    Tako da eto opet se ne moze generalizovati,vec ima dosta toga i od jedinke do jedinke.
    A ovo da one kurvinski grizu,bez najave,..Pa kada mi se desi obavesticu vas




  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Ova boa sa slike je slikana u Nemackoj gde zivi,i rekord je u velicini medju boama..Vazi za najvecu bou u zatocenistvu Veoma je retko da boa ovoliko naraste Boky verovatno te ujutro manje ujeda jer je letargican od hladnije noci. Gledao sam nekog lika koji smiruje zmiju tako sto je stavi u gornji dzep na kosulji i tako hoda po kuci sa zmijom
    Poslednji izmenio freepartyman; 05.12.09. u 04:42.

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Citat Prvobitno napisao Pedja Pogledaj post

    Boa te capi kurvinski bez najave,ali se to isto retko desava narocito ako su u kontaktu sa ljudima.
    Mislim(i iz mog iskustva tvrdim) da su obe vrste generalno mirne naravi mnogo mirnije od mnogih Pantherophisa(vrste smukova).
    He, oces da se od sad preznojavam svaki put kad i nju treba da je uzmem u ruke Sad na osnovu onog ujeda smuka kod tebe zamisljam sta bi mi ova "kurva" napravila...
    Do sad sam verovao da nece da me ujede, ali od sad... i s obzirom da se cima svaki put.... Mislim da je vreme da nabavim nesto za dezinfekciju rane od ujeda. STA PREDLAZETE??

    @ Boky -Mislim da ti je to granica s temperaturom. Pazi da ne ode nize od toga. A kad ti je nezgodno da je uzmes jer moras rukom ka glavi, gledaj da joj jednom rukom odvratis paznju a podignes je drugom, ili koristi nesto da joj zadrzis glavu na jednoj, a podignes je s druge strane. Ja s mojom to moram ponekad

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Mislim da je vreme da nabavim nesto za dezinfekciju rane od ujeda. STA PREDLAZETE??
    Ma nista.....nemoj da se tripujes nece te ujesti ,a i da ujede ko da nista nije bilo.

    Malo ste me pogresno shvatili, rekao sam kada ujede da to ne najavi kao burmanski piton, ali se to ne desava (ili jako retko) sa boama koje su kucni ljubimci i cesto su u kontaktu sa ljudima.

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Po meni jedan od lepsih morfova burmanskog pitona..Blonde ili Caramel


  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    WOW,Brutalan je!




  11. #51
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    E ovo mi je medju top 3 naljepshe zmije koje sam video! Jel se zna otprilike cena istog?

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Sigurno nije mala,i tesko da se to moze dobaviti do nas,...




  13. #53
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    prekrasno ljepo bi mi pasao s albincem i tigrastim

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Cena varira od odgajivaca do odgajivaca od 5000 $ pa navise

  15. #55
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Idem da prodam bubreg,shta ce mi dva!

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Taj fazon

  17. #57
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Slazem se i ja bi prodao neki organ za njega jer je stvarno lijep.Al ajde ako ga iko donese kod nas to ce biti Pedja a mozda i cijena bude manja.

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Ja cu da sacekam da Pedja pari carpet python-e i to uzimam,ako cena bude ok

  19. #59
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    Pejda! Pedja!

  20. #60

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton (Python molurus bivittatus)

    imas spilote cinimise u hrvatskoj po prisotjnoj ceni...
    a i u madjarskoj ih ima ...mogu da se donesu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •