Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 67

Tema: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Jedino je afterparti bio malo problematičan

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Normalno da ce im se najvise svideti zmije. Da im se mozda nije svidela i ona jeftina imitacija teletabisa (ne kelege terariste nego... ko je bio - shvatice)...?
    Salu na stranu, imali ste najbolju prezentaciju, ti i tvoje kolege na standovima u neposrednoj blizini. Skoro sve ostalo je bilo nabacano, zamisljeno da izgleda futuristicki - izgledalo neorganizovano. Jos jednom sve pohvale, veoma sam zahvalan na prezentaciji!
    Samo jedna zamerka, sledeci put moras ranije da nas obavestis, pa da i mi doprinesemo nekom ovakvom dogadjaju.

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Hvala, hvala. Nego, obavestio bih ja ranije, ali sve je to u poslednjem trenutku dogovoreno. Sa Ljiljanom Tomović sam se dogovorio dva dana pred otvaranje šta ću da donesem.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    A mogao si i na mob da se javis

    :Aerodactyl:

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Telefon mi nije bio pri ruci, pa se nisam javljao. Jesi bio na festivalu?

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    A jel' ti nije bio cim da nosis svoje zmije tek tako......mislim svo to premestanje, i koliko sam cuo dosta ljudi ih je drzalo po rukama
    Brain kills beer cells...

  7. #27
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Pa bio mi je cim, ali, nisam znao da će biti baš tolika navala ljudi. Samo prvi dan sam vadio Lampropeltise, drugi i treći već nisam. Ali sve jedno, nisam ih baš davao ljudima u ruke, nego su bile kod mene, a oni su mogli samo da ih dodirnu. I to ih je sve oduševljavalo

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Sledeci put samo odradi neke svoje slike da to malo bolje prikazes onima koji ne budu mogli da prisustvuju. I sve pohvale za trud
    P.S. Ova zmija je otrovna!
    Brain kills beer cells...

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Nisam slikao ništa. A trebalo je.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Nisam slikao ništa. A trebalo je.
    Nema veze slikao je Petar. Sve vreme .

    Nego, i ja da pohvalim Nenada na edukaciji lokalnog stanovnistva i na tome sto je za tri dana par miliona puta odgovorio: "Ne, to nije kobra", "nije otrovna", "ne ujeda", i naravno "to je smuk"...
    Sve sa strpljenjem i mirnocom Dalaj Lame
    www.helpanimals.org.rs

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Da, mirno sam odgovarao, a šta mi se sve motalo po glavi, samo sam ja znao Požalio sam što stvarno nemam Dart Vejder moći, da nekog pridavim samo pogledom, i pravim se lud

    Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu Grrrr

    A, da, umalo da zaboravim na jedno od najglupljih pitanja koje su stalno ponavaljali - Pogledaju zmije u alkoholu, u zatvorenim teglama, privezane za staklenu pločicu da ostanu u adekvatnom položaju, pa pitaju da li su zmije žive, i u kakvoj ih to vodi držimo. Od toga sam ludeo. Onda sam odgovarao da su zmije i dalje žive, ali da su tu prisutna samo njihova tela, dok im duša luta kosmosom. To ih zbuni malo.

  12. #32
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    ...Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu Grrrr


    Genijalno
    There's no place like 127.0.0.1

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Tako najlakše shvate. Držiš zmiju oko vrata, i daješ je deci da je pipaju, a oni te pitaju milion puta da li je otrovna. Da, jeste, i uješće me za vrat, a posle će ujesti i vaše dete. Ako je na vas, onda ne bi ni bila šteta. To naravno nisam rekao, nego mislio.

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Posle svih ovih postova u kojima si napisao sta si morao da precutis i istrpis, mogu samo da kazem svaka cast. Zaista je strasno koliko su ljudi neobrazovani sto se tice i gmizavaca i uopsteno. Nadam se da ce ovakve i slicne manifestacije malo popraviti situaciju.
    Poslednji izmenio gordond; 08.12.09. u 16:00.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #35
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu Grrrr
    Ova uspešno održana manifestacija me prilično raduje. Na jednom mestu moglo se videti dosta zanimljivog, pametnog i obrazovanog sveta. Sjajna protivteža primitivizmu, prostakluku i neznalicama (uz sve to i agresivnim). Pravo osveženje za um, ali i čula.

    Žao mi je što se ovakvi i slični skupovi ne održavaju češće, ali u kakvom okruženju živimo, sreća što i ovaj tip okupljanja postoji. Žao mi je što je neke pametne mlade ljude cena karte onemogućila da prisustvuju. Za šta se sve ima para u ovoj zemlji, mislim da je najmanje što je organizator mogao da uradi da ne naplaćuje ulaz nikom ispod 18 godina.

    Tragično je, takođe, što među posetiocima ima toliko mnogo potpuno neobrazovanih ljudi. Razumem da dobar deo pitanja treba da bude početnički, ali ne razumem pitanja koja se kose sa zdravim razumom! Ovo su iskustva i sa drugih štandova. Šta li se uopšte uči u školama danas ?!

    Ali opet me raduje da je veliki broj ljudi ipak prišao, pogledao, pa i postavio makar jedno debilno pitanje. I to je bolje nego da se plaše i proglašavaju životinje i nas koji ih čuvamo najgorim imenima, a kolege sa drugih štandova - čudacima i ludim naučnicima. . Protiv zabluda i ubeđenja jako je teško boriti se, zato je na kraju za svaku pohvalu to što su ljudi prilazili.

    Eh da se ja pitam, uveo bih obavezne posete muzejima, ovakvim skupovima, terenski rad (biologija, hemija, fizika, tehnika, arheologija ... ko kako želi). I nema vozačke dozvole dok ne napišeš rad na 10 strana na jednu od ponuđenih tema iz bilo koje oblasti!

    Ali ... zato me valjda niko ni ne pita.

    --

    P.S. Bravo za Nenada, za uloženo lično strpljenje, vreme i trud!

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Telefon mi nije bio pri ruci, pa se nisam javljao. Jesi bio na festivalu?
    Motao sam se po gradu pa sam hteo da ti se javim da svratim ali posto se nisi javljao nista

    :Aerodactyl:

  17. #37
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Telefon mi je bio u jakni, a i sve jedno bilo mi je komplikovano da se stalno javljam, pa ga tokom festivala uglavnom nisam ni koristio. Ali, sad je kasno, ko nije došao, doći će sledeće godine Još jednom hvala na pohvalama

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Mene ne cudi nista...takvi su ti nasi ljudi.
    Morao si to da ocekujes kad si vec resio da izneses zmije.
    Jel ce biti neka izlozba sitnih zivotinja za sajmu uskoro? Znam da se ranije svake god odrzavala i da je bilo i zmija...tada sam ja izlagao kunitje

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Sledeci put ponesi i neke #####ane otrovnice,pa onda na glupa pitanja odgovoris sa davanjem otrovnice nekom u ruke




  20. #40
    Član Flavy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Zmije i bubašvabe na festivalu nauke

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Da, mirno sam odgovarao, a šta mi se sve motalo po glavi, samo sam ja znao Požalio sam što stvarno nemam Dart Vejder moći, da nekog pridavim samo pogledom, i pravim se lud

    Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu Grrrr

    A, da, umalo da zaboravim na jedno od najglupljih pitanja koje su stalno ponavaljali - Pogledaju zmije u alkoholu, u zatvorenim teglama, privezane za staklenu pločicu da ostanu u adekvatnom položaju, pa pitaju da li su zmije žive, i u kakvoj ih to vodi držimo. Od toga sam ludeo. Onda sam odgovarao da su zmije i dalje žive, ali da su tu prisutna samo njihova tela, dok im duša luta kosmosom. To ih zbuni malo.
    Phaaaah...savrshen odgovor. Dobrodoshao u moj svet.Meni je tako svaki dan.Hiljadu glupih pitanja...'A gde je tarantuli posuda sa hranom'(misleci na povrce i voce koje su videli kod agama) I hiljadu puta a jesu li ove tarantule otrovne/A jel' hoce da ujedu?A jel smem da pipnem shkorpiju?Fuuuj gushter,kako smete da stavite ruku kod njega? Arrrrr
    Elem,zao mi je shto sam propustila dogadjaj...u svakom sluchaju bash lepo od tebe shto si imao strpljenja

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •