Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 49

Tema: Да ли тарантулама смета јака музика?

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Question Да ли тарантулама смета јака музика?

    интересује емд а ли тарантулама смета јака музика која призводи обрације које може да исјети човјек преко доира?

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Naravno da im smeta.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Koliko dugo misliš da puštaš glasnu muziku? Ceo dan neprekidno?
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    ја не мислим да им пуштам.

    него недам цимерима да пуштају гласно музику. па сам се питао да ли сам у праву...


  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Pa smeta im ali nije smrtonosno po njih

    Puštam i ja glasno muziku u sobi ali ne dugo.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    naravno da im smeta jer one reaguju na vibracije,a glasne muzika stvara vibracije koje im smetaju.

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Sve rečeno je potpuno tačno, ali... U prirodnom okruženju tarantule su takođe izložene svakojakim vibracijama. Uzmimo pre svega za primer arborealne tarantule koje nastanjuju krošnje dreveća. Šuma se nama može činiti potpuno mirnim i tihim okruženjem, posebno kad izađemo iz grada ali bića koje primarne osete iz okruženja primaju putem vibracija verovatno doživljavaju vetar kao što mi doživljavamo zemljotres. Tarantule koje se nastanjuju blizu ljudskih naselja, čak i ako su zakopane bod zemljom verovatno svakodnevno preživljavaju različite smetnje.
    Prema tome, što se tiče tvoje glasne muzike, mislim da je njima podnošljiva sve dok je i tebi. Naravno da je za tarantulu bolje ako ima miran i tih kutak ali nemamo svi uslove da životinje držimo u posebnim prostorijama već ih držimo na mestima gde provodimo najveći deo dana. Uostalom i ovo moje lupanje po tastaturi oseća bar 8 tarantula pa šta sad da im radim
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    "Uzmimo pre svega za primer arborealne tarantule koje nastanjuju krošnje dreveća"
    bravo za recenicu

    ja pipnem lagano ter i vidim kako se T "zgrci" odnosno oseti i taj nezan dodir,
    tako da svakako osecaju vibracije muzike,
    ali to ne znaci da ti ne treba da se opustish i uzivash....
    ja na tarantulu gledam kao na Komshiju, Komshiji smeta 'zika, smeta i tarantuli.... ))

  9. #9
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    delim misljenje sa igorom sve zivotinje porozivljavaju neki stres pa i mi,ja uglavnom slusam elektronsku muziku gde ima dosta basa a on daje najacu vibraciju tako da ako ista smeta to je bas to ..

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Ja sam sa druge strane uveren da tarantula "hvata" čak i vibraciju iz komšiluka ako je malo glasnija muzika, posebno ako postoji vufer...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Naravno da hvata i najmanje vibracije. Tu i jeste problem... nama su te vibracije samo smetnja dok je tarantulama ceo njihov svet predstavljen vibracijama. Čak i te pomenute arborealne kojima se drvo njiše je to normalno. One veoma dobro razlikuju vibracije i mogu da osete leptira koji mlati krilima na listu čak i dok se celo drvo njiše jer mogu da izdvoje te vibracije. Isto tako i terestrijalne mogu da izdvoje slona koji prolazi na metar od njih od gliste koja prolazi na 2cm ispod njih.

    Problem sa muzikom je što je jako teško odrediti odakle dolaze te vibracije i šta ih pravi. Ne zna niko da li one mogu toliko dobro da procene udaljenost zvučnika i da tako procene da li im od tih vibracija preti opasnost ili ne. Činjenica je da reaguju na svaku vibraciju, od jačih se sklanjaju a ka manjim idu da vide da li je hrana u pitanju. Zvučnici su tu malo nedefinisani.
    Potpis u pripremi!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    A jel moguce da se T nekako navikne na vibracije, one slabije, jer muzika ima skoro jednak ritam. Takodje i drvo koje se ljulja na vetru ima svoj ritam.
    Ako T lovi svaku vibraciju onda je za njih dzungla kao zvucnik u kome zive!
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Veoma zanimljiva tema..
    Posto sam ljubitelj elektronske muzike,a svako ko jeste zna da se ona slusa tako da se osete vibracije
    Imam ozvucenje 2x450W i sam sam se pre pitao koliko i kako to na njih utice,i tako sam sa par drugara experimentisao.
    zakljucak je sledeci:
    ako samo otvoris vrata sobe,ili hodas po parketu,dotaknes terarijum,upalis svetlo(vibracija od samog prekidaca u zidu)mnoge tarantule reaguju na to,ili ofanzivno ili defanzivno.
    a kada se pusti muzika u drugoj sobi,skoro da se terarijumi pomeraju na polici skoro nijedna ne reaguje,mozda samo pokoja a ima ih u sobi preko 200.
    Siguran sam da im ne prija pa zato strogo vodim racuna o tome,u poslednje vreme mi zvucnici sluze kao police za terarijume.

    A odgovor na prethodan post:tarantulu ne mozes da naviknes na nista.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    ја бих такође рако да им не прија.
    јесте да је џункгла мјесто са доста вибрација али нијесу те вибрације баш као и музика да јесу ен би се звали другачије.

    али је питање сад колико им смета јако и колико дуго и тд...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Evo nesto sto ima veze sa ovom temom,ako administratori smatraju da je za posebnu temu ja se izvinjavam unapred. Tarantule su mi smestene u predsoblju koje je usko i jako akusticno,imam nemackog ovcara koji je prilicno grlat,e sad,kad god neko zakuca na vrata on laje i u tim trenucima sam primetio da mi se dve tarantule prilicno uznemire,onako prosto poskakuju i da im jako smeta. Najveci problem je u tome sto primecujem da se g.rosea poslednjih dana krece cudno,tacnije da ima te simptome i kad ne laje pas i ubedjen sam da je lavez uzrok... Zanima me i misljenje svih iskusnijih

  16. #16
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    mislim da tema nije promasena svejedno je da li je upitanju zvucnik ili pas vibracija je ista

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    evo sad mi je posle dve nedelje izashla irminia iz kucice i sheta u krug po teru, namerno sam ODVRNUO DO DASKE zvucnike, i pojacao bas do kraja, da vidim da li ce da pobegne i i dalje se normalno ponashao...

    inace bash je osetljiv i bezi na bilo kakve vibracije kad dodirnem ter...

    znaci oseca naravno SIGURNO vibracije muzike, ali ne toliko jako da mu se lupam drma staklo (za njega pod) pa da mora da bezi.......
    sve shto ga ne ugrozava (drma) je za njega podnoshljivo ocigledno..

  18. #18
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    i ja sam primetio potpuno istu stvar... meni terarijum stoji na radnom stolu, na kome su i zvučnisi, a vufer je tačno ispod nje... e sad, primetio sam da tarantula mnogo više reaguje kad mi neko uđe u sobu, nabije glavu do stranice terarijuma da vidi pauka i priča nešto, nego kad je muzika pojačana, i kad joj vufer trese patos... ušao mi je ortak pre neki dan, i prvo je odvrnuo karleušu do daske, ona nije reagovala, kad je prišao malo bliže terarijumu da je vidi, počeo je da kenja nešto i da pipka staklo, i ona se zavukla u brlog... e sad, to opet može da se tumači na više načina, možda ona muziku "vidi" kao neku pretnju od koje treba da se krije kamuflažom, tj da ostane neprimetna, a ortaka, kao direktnu opasnost od koje treba bežati! doduše, meni baš nije navika da je bombardujem muzikom u bukom, jer meni soba u glavnom služi za učenje i odmaranje, tako da je manje više mirno! ja sam negde na ovom forumu pročitao, da se nekome posle žurke gajbi, tarantula skvrčila u ugao terarijuma, kao da se istraumirala, a da je posle par dana bilo sve ok, e sad, ni to opet ne mora da znači da je od muzike, može da bude da su joj samo smetali ljudi koji su oko nje! to je neko moje mišljenje...

  19. #19
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    ja mislim da znaju one veoma dobro sta je sta
    kad nisam kuci jedno 10ak dana najmanje, udjem u stan, otvorim vrata od sobe i pridjem terarijumu na metar geniculata poludi, potrci i zapuca se u staklo (zadnju stranicu) i ona pobegne u njen stek
    dok inace JAKO retko ide unutra, uvek je napolju

    znaci ona ne obraca paznju dok sam normalno kuci (na razne vibracije, hodanje i slicno) a kad nisam duze tu, to joj ponovo pretstavlja opasnost
    Poslednji izmenio rassa; 05.01.10. u 17:33.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Да ли тарантулама смета јака музика?

    Citat Prvobitno napisao Mile Pogledaj post
    ja sam negde na ovom forumu pročitao, da se nekome posle žurke gajbi, tarantula skvrčila u ugao terarijuma, kao da se istraumirala, a da je posle par dana bilo sve ok, e sad, ni to opet ne mora da znači da je od muzike, može da bude da su joj samo smetali ljudi koji su oko nje! to je neko moje mišljenje...
    ko zna kakva je zurka bila i ko zna da li je 100 njih prilazilo, lupkalo cackalo drmalo ter. shto je naravno trauma..

    @Rassa
    da i te pauze osete, jednostavno savrsheno dobro znaju shta su slabije vibracije i samu udaljenost (muzika) i bliske jake vibracije (dodir stakla, potres, ili nagla promena od prazne sobe do ulaska i naglog pojavljivanja jakih vibracija)...


    P.S. i sad mi kao ovde razbijamo neke opake teorije a ko god ima godinu ili vishe dana tarantulu ovo ovo mu je normalno poznavanje tarantula ........lol

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •