Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 59

Tema: Kog hrcka da kupim?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Kog hrcka da kupim?

    Planiram da nabavim sebi hrcka, kao ljubimca.
    Da li neko ko ima (gaji) hrcke moze da mi pomogne oko odabira, da li da kupim obicnog (Sirijskog), onog sa "linijom" na ledjima (pretpostavljam Ruski) ili pak onog Roborovskog malog, mada njih nisam vidjao nigde u prodaji.
    Korisne bi mi bile neke informacije o drzanju istih, kao i njihove medjusobne razlike.

  2. #2
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Pa zavisi. Ako zelis jednog hrcka onda uzmi siriskog, ako zelis da imas par i mozda malisane onda uzmi roborovskog posto se oni mogu drzati zajedno.

    Mada najbolje je, ako niko ovde nema hrckove, da odes u pet shop i vidis kakve sve hrckove imaju, pa uzmes koji ti se najvise svidi a kasnije usput pitas ovde na forumu ako ti nesto nije jasno.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Uzmi dugodlake morske prasiceeeeeee =] Ili jedno... =]

  4. #4
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Citat Prvobitno napisao FatBastard Pogledaj post
    Uzmi dugodlake morske prasiceeeeeee =] Ili jedno... =]
    I ja bi mu preporucio morsko prase kao najboljeg ljubimca (najbolje se slaze sa covekom i najlakse pripitomljava), ali mozda je on bas odlucio da uzme hrcka stvar ukusa

    Svaka zivotinja ima svog sarma. To je kao kad bi osobi koja je zacrtala sebi da uzme macku preporucio da uzme psa.

  5. #5
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Hrcak i boa nesto mi tu ne stima xDD
    salim se malo,meni se najvise svidjaju oni mali glodari sitni i sa tufnama na ledjima valjda su to leminzi..?meni su oni najlepsi sad ti vidi..

  6. #6
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Pa ako volis da mazis ljubimca, a bas si zacrtao hrcka onda je najbolje da uzmes sto vecu vrstu. Mislim da su ti leminzi dosta mali(odnoso to su ruski hrckovi, kod nas ces retko naci bas leminga, to sto u pet shopu kazu nije istina). Male vrste hrcaka su uglavnom hiperaktivne i vole da trce, beze i nevole da se mnogo maze. Mislim da je siriski najveci hrcak, i kad se pripitomi zna da bude veoma miran i tolerantan na mazenje.

    Neznam mozda vise volis da gledas hrcka kako se igra sa igrackama, provlaci, penje, onda su ruski hrckovi dobar izbor. Nece ti biti dosadno sa njima

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Citat Prvobitno napisao StefanUndy Pogledaj post
    Hrcak i boa nesto mi tu ne stima xDD
    To savrseno stima! Moja ih obozava
    Ako uzme covek par oni mu mogu biti ljubimci,a njihovi potomci,..Pa ###,mora i boa da jede




  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Nabavi zenku pacova, nema pametnijeg i boljeg ljubimca, vjeruj mi...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    Nabavi zenku pacova, nema pametnijeg i boljeg ljubimca, vjeruj mi...
    Potpisujem
    Brain kills beer cells...

  10. #10
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Hehe... eto... sad bi ja da imam zenku pacova , odnosno par, musko zensko. Volim kad imam neke zivotinjice da se kote kod mene i da gledam kako malisani rastu. Nisam upoznat sa pacovima, nisam ih nikada drzao, kakvih ima varijanti? Ima li nekih sarenih, da budu blesave boje kao kod morskih prasica?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Ne svidjaju mi se pacovi, njih moja zmija voli. Meni je hrcak sladak, mislim da cu Sirijskog da nabavim. Morsko prase mi je nekako tupavo, i brine me da ce da se dere-da skici.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Ja ti preporucujem ruskog hrcka.. imala sam i sirijskog, i ruskog, i roborovskog.. najbolje mi se pokazao ruski, koji je cak najduze ziveo [tj. jos uvek zivi].. sirijski su poprilicno umiljati, ali ispustaju neka cuda od mirisa za vreme parenja [pogotovo zenke] i to je znalo da mi usmrdi ceo stan -.- tako da sam tu imala problema.. takodje je znao da ujede kad mu se cefne, jer nikad ne znas kako je raspolozen, a on se ophodi prema drugima u zavisnosti od njegovog raspolozenja.. xD
    roborovskog nemoj nikako jer su mnogo nemirni i plasljivi.. nece da ujede, samo stalno trazi novi nacin da kibne
    ruski su najbolji.. crni malkice smrde, beli su bas cisti.. umiljati su i druzeljubivi, hoce da se maze. dok su mladi pokretniji su, kasnije su vec jako lenji xD

    msm to je moje licno iskustvo.. naravno, izbor je tvoj

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Ne svidjaju mi se pacovi, njih moja zmija voli.
    Pa u tome i jeste bit, spojiti ugodno sa korisnim.., ti imas ljubimca, zmija ima hrane (djecica), i svi sretni..
    Ima li nekih sarenih, da budu blesave boje kao kod morskih prasica?
    Boja i varijanti ima kakvih hoces, izguglaj malo.. Pacove jedino sto izdvaja od ostalih glodara/kucnih ljubimaca je rep, koji nije nesto pretjerano lijep.., ali su zato pametniji od svih ostalih...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Pacovi su veliki. Za hrcka vec imam kavez. Ako bi uzeo par ili vise smucio bi mi se smrad. A ako se vezem za pacova kao ljubimca, pa cime cu posle zmiju da hranim...

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Pa da veliki jesu.., ali da smrde to nije tacno, vise smrde hrčci... Sto se tice vezivanja, pa vezes se samo za jednu, ne za sve pacove..

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Citat Prvobitno napisao Lidiya Pogledaj post
    Ja ti preporucujem ruskog hrcka.. imala sam i sirijskog, i ruskog, i roborovskog.. najbolje mi se pokazao ruski, koji je cak najduze ziveo [tj. jos uvek zivi].. sirijski su poprilicno umiljati, ali ispustaju neka cuda od mirisa za vreme parenja [pogotovo zenke] i to je znalo da mi usmrdi ceo stan -.- tako da sam tu imala problema.. takodje je znao da ujede kad mu se cefne, jer nikad ne znas kako je raspolozen, a on se ophodi prema drugima u zavisnosti od njegovog raspolozenja.. xD
    roborovskog nemoj nikako jer su mnogo nemirni i plasljivi.. nece da ujede, samo stalno trazi novi nacin da kibne
    ruski su najbolji.. crni malkice smrde, beli su bas cisti.. umiljati su i druzeljubivi, hoce da se maze. dok su mladi pokretniji su, kasnije su vec jako lenji xD

    msm to je moje licno iskustvo.. naravno, izbor je tvoj
    hvala ti.
    Kazes, crni,beli...ja znam samo za one sive sa shtraftom na ledjima-neki ih nazivaju leminzima ali mislim da su to ruski.
    Mozes li da izbacis sliku svog? I napises nesto o njima tipa- Kakve uslove da mu obezbedim? Da li moram da nabavljam par, i ako da, da li da ih drzim odvojeno ako su "par"? Cime da ih hranim? Hoce li jesti mix hrane za kunice....?
    @dule87-Ma smrde covece, sve koje sam nabavljao za zmiju i drzao ih par dana u zivotu, smrdeli su ko djavo, skoro pa ko misevi.... mada ih je bilo 4 ali svaki je imao neki smrad na sebi...ko zna u kakvim uslovima su drzani, mozda su pisali i kenjali po sebi u nekom prcoljku od kaveza, ko zna

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    ja imam neku vrstu ruskog hrcka ali su sareni.Imam iz u raznim bojama samo sto su malo agresivniji od ovih standardnih ruskih.imas hranu za njih u svakom pet sopu.Postoje i satem hrckovi, jako su slicni ruskim po izgledu samo im je krzno mnogo mekse.

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Pazi to je moguce, ja kad sam rekao da ne smrde mislio sam striktno na "miris" same zivotinje, a ne na njen izmet... Svakoj smrdi izmet, misevima cak urin vise.., i ako se redovno ne cisti noramalno da ce da smrdi..
    Ajd nebitno, onako sam ti napisao, jer sam ja stvarno bio iznenedjen ovim zivotinjama, za razliku od b.miseva, hrcaka, zamoraca, koji po meni imaju puno mana, ali opet sve zavisi sta covjek trazi od odredjene zivotinje...

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Prvo napisi sta ti hoces od ljubimca-da bude miran ili aktivan, da se mazi ili ne itd. Jer po meni ni jedan hrcak ti nije neki ljubimac. Imam roborovske,a drzala sam i sve ostale ranije. Sirijski znaju da budu jako agresivni, dosta namcorasti, tako da ako njemu nije dan, a ti hoces da ga mazis-izujedace te. Jako puno spavaju i zimi znaju da skoro i ne izlaze iz kucice osim da jedu. I ne mogu nikako u paru osim dok se pare i to van kaveza,jer su toliko agresivni da mogu da ubiju jedan drugog.
    A ove manje vrste (roborovski, "leminzi") su jako aktivni i zanimljivi za gledanje dok trce po kavezu, ali nisu mirni kada ih uzmes u ruke.
    Ako hoces nesto pametno sto ce da te pamti i razlikuje od drugih ljudi-to je sa punim pravom pacov.
    A ako hoces mazu za koju ces se vezati provereno-to je prase.
    Da jos nesto-svi smrde,neki manje neki vise,ali svi smrde,nemoj to da ti bude odlucujuci faktor. To su ziva bica, nisu plisane igracke,normalno je da se malo "osecaju". Ako ih redovno cistis, jedva ce se osetiti. Prasice mozes i da kupas.
    Poslednji izmenio Lady A.; 13.12.09. u 14:17.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Kog hrcka da kupim?

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    A ako hoces mazu za koju ces se vezati provereno-to je prase.

    Hehehee... Malo prasence... Dugodlako.... Ono shto lichi na shkotskog terijera, Coronet prase.... =] =] =]

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •