Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Prijatelj zmija

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Prijatelj zmija

    PROFESIJE - Rastko Ajtić, herpetolog Zavoda za zaštitu prirode Srbije, svojeručno hvata gmizavce po dvorištima i ulicama prestonice.

    (ceo tekst na ovom linku)

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Ahhaha,Rastko je legenda!
    Imao sam cast da upoznam coveka licno,bio sam clan Mladih Istrazivaca Srbije,gde je on bio strucni saradnik/herpetolog,...Naslusah se lepih predavanja i naucih mnogo toga.
    Inace je mnogo cool lik.




  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    I ja sam imao cast pre neki dan da slusam njegovo predavanje o koci gekonima. Svaka cast.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prijatelj zmija

    Ukoliko mi neko ne kaže da se jako promenio (a to će Nenad reći) taj čovek je idiot, vređao je terariste gde je stigao. Ima i tema o njemu na ovom forumu, potražite.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Ja ga se secam kao cool lika,...E sad ###, ne znam sta se desavalo izmedju vas.




  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prijatelj zmija

    Jako je cool lik koji je u novinama izjavio "Naš sagovornik ne želi mnogo da komentariše karaktere ljudi koji su skloni držanju ovakvih životinja, i kaže da i "psihijatri treba da rade svoj posao"."
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    heheh baš sam jutros potražio tu temu...
    Ovaj tekst ga stvarno lepo prikazuje, i izgleda kao da je stvarno oke lik u pitanju, dok onaj od pre 2 godine govori nešto skroz drugačije o njemu... Ma mediji su čudo.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prijatelj zmija

    Pazi, ljudi se menjaju, imaju loše dane i tako to... Možda je sada ok lik, ne znam. Zato i treba pitati Nenada, on je skoro pričao malo više sa njim pa će i najbolje znati.
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    197

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    „Bez brige, gospođo. Ako ima romboidne šare, to je smuk. Nije otrovan“



    ######, ljudi tokom godina uče i menjaju se... I ja sam ranije svašta čuo o čoveku,
    ali sam onda imao jedan telefonski razgovor sa njim, i veoma se prijatno iznenadio
    predusretljivošću i željom da pomogne, tako da neznam šta da kažem...

    Ne poznajem lično čoveka, i ako smo radili na nekim zajedničkim projektima putevi
    su nam se nekim čudom uvek mimoilazili, ali razumem da su zmije njemu samo
    posao i profesija, i da zbog toga ne kapira nas likove koji ih volimo, obožavamo i
    čuvamo po kućama...

    Doduše, možda ta promena u odnosu na terariste, ima i neke veze sa onom starom:
    "Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se", jer pošto je usvojen zakon o životinjama
    i pošto je pitanje dana kada će se krenuti u popis životinja i faktički izvršiti legalizacija,
    posle čega više niko te životinje neće moći oduzeti, možda je shvatio da će kao
    herpetolog imati više koristi od nas ako je dobar sa nama, jer će tako moći da se sreće
    sa raznoraznim, njemu nikad uživo vidjenim životinjama...

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prijatelj zmija

    Pa meni je izuzetno drago ako je tako. Znam da je bio protiv teraristike ranije.
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Bez brige, gospođo. Ako ima romboidne šare, to je smuk. Nije otrovan“
    I mene je ovo malo zbunilo, al mislim da je neka greska u pitanju...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    197

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Nadajmo se da je gospodja dobro

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Bas me interesuje da li je neko ikad video smuka od 3m?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Seljaci u njivama redovno vidjaju smukove od 3 metra...

  15. #15
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    Seljaci u njivama redovno vidjaju smukove od 3 metra...
    Da, to su isti oni što od belouške vide pitona
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    197

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Znači ona crna mamba što mi je letos pobegla, stigla skroz do Kraljeva?

  17. #17
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Da, to su isti oni što od belouške vide pitona
    - figurativno rečeno
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    Citat Prvobitno napisao El Djapo Pogledaj post
    Znači ona crna mamba što mi je letos pobegla, stigla skroz do Kraljeva?
    hehe,daj bre to je bio električni kabel

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    ququ, i ovde offtopici.

    Stavih link jer mi je drago da je tekst afirmativan prema zmijama, računam to kao jedan mali plus u nizu tekstova u kojima su zmije zle životinje koje vrebaju namerno da bi ujele nekog. nakon što sam stavio link ovde, računam, reći će svi "super za tekst", "pozitivni utisci", neko će da napiše neku svoju anegdotu (npr. sreo je zmiju u gradu pa je spasao itd.), kad ono - o liku i delu intervjuisanog, za i protiv.

    --

    Moram nešto da primetim, mnogo je bre negativnih postova poslednjih dana. Čemu?

    Ljudi, svi smo toga svesni, mnogo nas je malo. Mnogo je više onih koji misle da smo ludaci. Nekad imam utisak da više razumevanja okolina ima za narko-dilere koji deci prodaju sigurnu smrt, nego mi; oni, kao, bar to rade iz interesa, a mi smo bolesni by default.

    Sa takvim okruženjem, ne treba i mi međusobno da se poubijamo (rečima). Iskreno, retko gde sam video da u istoj oblasti vlada toliki animozitet između profesionalaca i amatera / hobista. Bre, na istom smo zadatku, da nema onih drugih teško da bi oni prvi znali baš toliko i obrnuto. Molba svima, pre nego što odgovorite dva puta pročitajte post, pa onda u najboljem duhu napišite odgovor. Ako ne ide, odustanite od poruke. Ako neko baš provocira, odustanite i tada.

    Baš u nekoj staroj temi koju pominje Geni, mislim da je Nenad rekao da bi konačno trebalo sesti i popričati sa profesionalcima (biolozima, herpatolozima ...) i videti da li ćemo i dalje da se gađamo kopljima ili ćemo da okrenemo drugi list. Jedni sa drugima i trebamo i moramo. A i prirodno je.

    Pogledajte samo astronome npr. - profesionalci i amateri toliko tesno sarađuju, da se granica često gubi i prepliće, prosto se ne zna ko je otkrio nešto, i u glavnom nije ni bitno. Što smo mi lošiji od njih?

    ---

    I evo za kraj jedne moje anegdote. Odrastao sam u centru Beograda, par ulica od Knez Mihajlove. Svoju prvu zmiju sam video baš tu, iza jedne zgrade. Bila je (na žalost) mrtva i narandžasta, dugačka oko metar. To je bilo 1981. godine. Nakon "samo" 25 godina, "saznao sam" i latinski naziv: Elaphe gutatta. To se desilo onda, kada sam video svoju drugu zmiju u Beogradu, bio je to takođe kukuruzni smuk, kod prijatelja, star oko godinu dana i dugačak oko metar. Sećam se da mi je u tom trenutku slika iz detinjstva momentalno došla iz podsvesti, a sve što se u tom periodu na bilo koji način doticalo zmija, za trenutak je potpuno nestalo. Da li je to označilo neku novu prekretnicu, pisaću vam za 25 godina, ali ono što je potpuno sigurno je da je prvi susret u ranoj mladosti definitivno uticao na to su ceo život gmizavci, a pre svega zmije, moja druga velika oblast interesovanja i ljubavi.

    Pozdrav svima!

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Prijatelj zmija

    "Moram nešto da primetim, mnogo je bre negativnih postova poslednjih dana. Čemu?"
    to verovatno proističe iz frustracije iole ozbilnijih terarista,prouzrokovana delimično takvim stavom ljudi koji bi trebalo malo bar da edukuju stanovništvo u pozitivnom smislu,a ne rade to,delimično prouzrokovano šturošću zakonodavca što se ne donesu propisi u skladu sa 21-im vekom,ako se sad to nešto promenulo u zadnje vreme zaključujući iz prethodnih postova djapo-a,a jako se nadam da to krene u dobrom smeru,onda na to gledam pozitivno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •