Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 61

Tema: Mladunac C.Calyptratus

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Vec ih se 13 izleglo,cvrchci nestaju a pojavile su se i prve kake.Mali su jako slatki.Kad stavim ruku medju njih trude se da me dohvate i da se popnu.Nije ni cudno sto daju tako veliko potomstvo jer tako mali ne znaju za strah pa u prirodi verovatno puno njih nastrada od grabljivaca.To je bila jedna od mojih dilema,zasto tako veliko potomstvo?
    Da li su mladunci previse osetljivi pa mnogo njih ugine? Ne,nisu osetljivi.U to sam se uverila kad sam najsitnijeg videla kako je smazao cvrchka koji je bio namenjen nekom krupnijem.Ostalo je neizlezeno jos 15 jaja za koja i dalje mislim da su OK i da ce od njih biti lepi kameleoni.Posto chitam tu na forumu o nekim obracunima , na to samo imam da kazem da svi mi ljubitelji ,ali pravi ljubitelji,ne trgovci,savetujemo jedni druge i pomazemo se.Da mi Kimo nije rekao gde mogu da kupim termostat i grejac za inkubator,i nije poslao vermikulit koji nisam uspela da nabavim,svega ovog ne bi bilo.
    Kimo hvala!Boky ne volim da trgujem unapred,ali ako i dalje sve bude ovako teklo ,bice i za tebe jedan.

  2. #22
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Nema na čemu Drago mi je da je sve ok i da sam pomogao, vidimo se uskoro, pa da ih pogledam uživo. Nadam se da će takvog uspeha biti i sa patuljastim

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Bice mi drago da dodjes.Osim onoga sto znas,cvrchcima pre hranjenja zivotinja dajem ponekad i polen, bas zbog rampoleona da im ojacam imunitet.Ne znam koliko brzo obave poleganje jaja i da li cu uspeti da ih tada ulovim.Ko ce jaja pronaci ,ako to urade da ne primetim.Kada sam na you tube gledala izleganje kaliptratusa,mislila sam da to ide mnogo brze i to je u pocetku izazvalo samo zabunu.Luna<pre 8m.>je gnezdo za poleganje pocela da iskopava pre podne i to je trajalo do veceri.Oko 1,5h je polegala jaja.Htela sam da ispostujem literaturu i da je pustim da zakopa i udalji se.Medjutim oko 2h nocu kada je vec par puta pala od umora procenila sam da ce sad vec manji stres biti za nju da ugasim svetlo i nateram je da se udalji nego da se i dalje iscrpljuje utapkavanjem peska.Sve ovo sam mozda trebala davno da opisem ali bez obzira sto sam se trudila da sve odradim pravilno, nisam znala kakav ce biti rezultat.E,i sa pigmejcima pokusavam a sta ce da bude ne znam.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Samo da potvrdim, malisani su jos lepsi uzivo. Malo su trapavi ali to ih cini jos sladjim. Jedan je pokusao da sidje sa grancice i spustio je prednje noge na podlogu ali rep mu je ostao obavijen oko grane jer valjda nije znao da treba da ga opusti i tako je visio 10tak sekundi pre nego sto je na kraju pao na nos
    Zao mi je samo sto nisam mogao duze da ih gledam, ali bice prilike nadam se.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Vidimo se sutra.Prvi se izlegao 19.12.prvog dana raspusta.Sta mislis koliko bih bila u stanju da radim a kod kuce se legu kameleoni.Iznenadices se kad vidis kako su ti prvi narasli i kako spretno barataju i repom i jezikom

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Hehe.. pa da si htela ne bi bolje uklopila vreme
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Znala su deca kad je mama na raspolaganju 0~24

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Ne bih da spamujem temu ali bilo bi dobro da stavite jos neku slicicu malisana

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Nisam sigurna da bih znala da stavim slike ali ce sutra Steva

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Evo novih slicica:










    nove stizu cim sto pre..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Prva slika prikazuje jaja na kojima su crne i zute fleke sto ukazuje da ce iz njih danas,sutra,da se izlegnu mladi.Ona donja dva jos ce da pricekaju a vide se i prazne opnice.
    Na drugoj se vide skoro izlezeni mladi.Jos su uvek na njima mrvice vermikulita.
    Na trecoj je tada rodjen malecki.Vuce za sobom jos neosuseni pupcanik.
    Na cetvrtoj su ojacali mangupi koji vrebaju da mi se popnu na ruku cim je zavucem medju njih.
    Svima sretna Nova i novim vrstama bogata godina!

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    super su mališani,samo napred i želim ti puno takvih uspeha

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Hvala ti.Ovo mi je prvo leglo ne racunajuci pse.Sin me je zarazio gusterima.Pisem ali mi niko ne odgovara na pitanja tipa,kojom brzinom iz nacete opne izlaze drugi gusteri. A i poneki savet iskusnih terarista bi dobro dosao.

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus







    al.. sam se namucio dok nisam stavio sta hocu.. glupi photobucket.. Ima jos desetak slika pa cu postepeno uploadovati, a ko hoce da vidi sve :

    http://s574.photobucket.com/albums/s...rme/kameleoni/
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  15. #35
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    Za izlazak sve zavisi, to varira od vrste do vrste, ali se uglavnom većina izleže za 24 sata od kada jaje pukne, tj se otvori malo na nekom delu, kada krene da se znoji jaje onda je blizu izleganja...

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    19 ih je i izgleda da ce da bude pauze u izleganju preostalih 9.Ta jaja koja su ostala bila su i krupnija od vec izlezenih.Razmak u vremenskim intervalima izleganja je kod njih normalan.
    Malecki, svi jako lepo napreduju.Tamane gomile cvrchaka ali ne zale nista drugo.Pokusala sam da im ponudim sicusne fobase i lateralise a oni se samo okupe oko posudice i gledaju ih ali ne jedu.Pokusala sam i na prevaru da u iste posudice ubacim po jednog cvrchka i onda ko pre cvrchku a ostalo netaknuto.Naravno da tu ja popustim i onda oni navale sto znaci da su gladni.Danas cu pokusati sa palicnjacima.
    Prvi su utrostrucili velicinu i nisu nista manji nego njihovi roditelji kada sam ih kupila.Interesantno je gledati njihove vratolomije, pa kad jedan drugog uhvate za nogicu ili rep a uhvaceni se ljuti,kad love i odmaraju se punih stomachica

  17. #37

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    da znate da treba da se odvoje veci od manjih jer je konkurencija za hranu ogromna ...
    ako budete u situaciji zakacite nove slike u temi

    poz i javite kad bude sell out

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    U pravu si.To cu ovih dana da uradim pre nego sto pocnem da radim.Sada se ne odvajam od njih pa kad isprazne posudice dopunjujem tako da imaju hrane u izobilju.Palicnjake su jeli ali njih nemam puno kao cvrchaka.Vazno mi je da su prihvatili i drugu vrstu hrane.Kao sto sam napomenula moji kameleoni nisu bili veci kad sam ih kupila nego ovi koji su se prvi izlegli.Vise me plasi hladnoca,da ne nazebu tako da ako neko dodje za desetak dana kolima i stavi ih u frizider torbu,naravno sa flasom tople vode,mogu da se odnesu.

    http://i349.photobucket.com/albums/q...m/DSC00153.jpg
    najveci

    http://i349.photobucket.com/albums/q...m/DSC00152.jpg
    najmanji

    http://i349.photobucket.com/albums/q...m/DSC00151.jpg
    oba

  19. #39

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: Mladunac C.Calyptratus

    vjerovatno ces da prodjaes, pa koliko ce kostati to zadovoljstvo?
    Poslednji izmenio Vipera_Ammodytes; 13.01.10. u 21:36.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •