Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 34

Tema: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

  1. #1
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    treba mi pomoc oko imena vrste,nacinu drzanja-uslovima koji su potrebni da bi ovaj pauk doziveo duboku starost
    Slike Slike

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Rekao bih da je Eucratoscelus pachypus. Afrikaner, kopač, izbaci te granule drvene (šta su već) i ubaci dosta treseta, sobna temperatura, vlažnost kao i kod većine drugih tarantula, dakle posuda sa vodom i biće srećan (srećna) kao malo dete

    Želeo sam ga jedno vreme, mislim želim ga još uvek ali je pao na listi želja
    Odakle ti? Jel to iz PetCentra?
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Da stvarno odakle ti? Kimo je imao nekoliko malih pre ne znam sta je bilo sa njima...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Nije kimo nikada njih imao...nažalost. Ali su super

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Onda moja greska ja sam bio ubedjen da jesi hehe, to ti meni kazes jedno ja prevedem oda u ono sto se meni svidja hehe :P
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    pa ovako dobio sam je od jednog druga a on je kupio na banovom brdu ili cukarici ta okolikna.. kod mene je pocela jesti jer sam imao hrane za nju a kod njega je bila 6 meseci i pojela je jednog skakavca? za zemlju nisam siguran koju da stavim moze li ona za cvece ili neka druga i kolika je to vlaznost potrebna da bude?

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Bacis treset... Moze i taj za cvece samo da nema pesticide... Stavis malo vise posto je kopac... Ne raste puno mozda 10-12cm ali super izgleda definitivno . Ko sto Marko rece ne moras da prskas za vlagu, dovoljna ti je posuda sa vodom...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    i spremi se da je vidis jednom u pola godine... ali imaju ti kopaci neku draz posebnu...meni barem

  9. #9
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno

    evo gotovo sad cu da vam pokazem sta sam uradio danas sem sto sam oprao auto

    prva slika je mesto gde je bila pre a druga gde ce od sad boraviti
    Slike Slike

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    odlicno..jedino ovu flasu mozes da izvadis nije bas estetski a i nece je koristiti...

  11. #11
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    ma to je ona u nutra sad je izasla pa sam izbacio flasu

    i kog je pola ovaj primerak koliki mu je zivotni vek i jos sto bi trebao da znam ajde ljudi nemojte biti lenji kucajte malko o ovoj vrsti....... sta sve trebam da znam a sad neznam ni da pitam

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Pa slabo ko je ovde ima, a mozda i niko.. hehe inace pol je zenka i to vec polono zrela kako mi deluje... A muzijak je potpuno drugaciji lako se razlikuju... Uglavnom kod tih afrikanera sa zadebljalim nogama se lako odredi pol posto muzijaci nemaju debele noge, primetljivo je jos od kako su 4-5cm mozda i pre...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Da nema je niko to je problem.
    Pa u suštini je sve već napisano. Nije baš mirna vrsta, mada nije ni agresivna kao drugi afrikaneri. Češće beži u sklonište nego što napada. Drži je u što suvljim uslovima, samo sa posudom za vodu, nema potrebe prskati fajtalicom dodatno jer joj ne odgovara vlaga uopšte. Kažu da zna da kopa ali isto tako zna da ne kopa mesecima. Znači ako te bude čudilo što neće da kopa, započni mu rupu u nekom uglu terarijuma prstom, trebalo bi da nastavi sam Eto, to bi bilo to otprilike, Mirko je već rekao razlike između mužijaka i ženke. I da, to što imaš je sigurno primerak iz divljine jer se jako teško razmnožavaju i samo nekoliko uspešnih parenja je zabeleženo u hobiju. A da, znaju da stoje na ulazu skloništa (na rupi u zemlji) okrenuti zadnjicom, znači ne da viri "glava" i prvi par nogu već viri "zadnjica" i poslednji par nogu. Zanimljiva vrsta. Mislim da nisam ništa zaboravio, možda veličina ali to je relativno, znam samo da nije neka grdosija od tarantule, negde u rangu sa C.cyaneopubescens, znači 12-13cm maksimalno.
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    e a to nema je niko! sta to znaci?da li je to privilegija ili nesto kao auratuc u akvaristici

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: velika pomoc

    Znači da je nema niko kod nas u zemlji Ne sećam se da je neko nekada spominjao tu vrstu, ja sam je želeo odavno ali sačekaće red. Možda je neće zato što se uglavnom nalazi WC primerak, ko zna. Zanimljiva je u svakom slučaju, afrikaner sa predebelim zadnjim nogama, šta ćeš više

    Svaka tarantula je privilegija za sebe
    U zdravlje ti ovaj primerak!
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    Zarko ih je imao u ponudi i u Ziljkovoj "terarijum i radosti koje pruza" knjizi stoji slika te vrste kao stromatophelma neka verovatno neki stari naziv... mozda je i ima neko ili ju je imao... Ali ovde na forumu nema niko da ja znam...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #17
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    ma onaj ko je promenio naslov ove teme treba da dobije priznanje jer ovakav naslov ima nekog smisla i hvala vam puno na informacijama,ako upadnemo u neki problem javicemo se moj afrikaner i ja.

  18. #18
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    kako da znam kog je pola ova moja tarantula

  19. #19
    Član Nenad_stp'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    kako da znam kog je pola ova moja tarantula
    Ako je jeo onda je on,a ako je jela onda je ona
    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Pa slabo ko je ovde ima, a mozda i niko.. hehe inace pol je zenka i to vec polono zrela kako mi deluje... A muzijak je potpuno drugaciji lako se razlikuju... Uglavnom kod tih afrikanera sa zadebljalim nogama se lako odredi pol posto muzijaci nemaju debele noge, primetljivo je jos od kako su 4-5cm mozda i pre...
    Ili kao sto rece Bifrost,proguglaj pa uporedi slike...
    a mozes i kad se presvuce da pogledas u kosuljici ima li spermateku,ako ima - zenka

  20. #20
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...

    Reče već Bifrost da je ženka, i jeste ženka, veruj mu na reč

    Mužijaci nemaju tako debele zadnje noge, ženka, uživaj
    There's no place like 127.0.0.1

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •