Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 53

Tema: Offtopic iz Zmija za početnika

  1. #1
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Offtopic iz Zmija za početnika

    da se osvrnem na duzinu odredjene zmije,postoje naucni dokazi da su one jedine kopnene zivotinje koje nemaju granicu rasta.. sta to znaci?dovoljna teritorija,kolicina hrane i ona raste do kraja zivota recimo pre samo 15 godina mislilo se da je najveca zmija piton sa 8m a sada je piton na drugom mestu jer je pronadjeno nekoliko primeraka anakonde od 9 pa do 12m a i pitoni su porasli za samo 2 m

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    da se osvrnem na duzinu odredjene zmije,postoje naucni dokazi da su one jedine kopnene zivotinje koje nemaju granicu rasta.. sta to znaci?dovoljna teritorija,kolicina hrane i ona raste do kraja zivota recimo pre samo 15 godina mislilo se da je najveca zmija piton sa 8m a sada je piton na drugom mestu jer je pronadjeno nekoliko primeraka anakonde od 9 pa do 12m a i pitoni su porasli za samo 2 m
    Prvo, ne znam kakve ovo ima veze sa zmijom za početnika (osim što će moderatori morati ovo da vade u novu temu), možda je preporuka da se uzimaju anakonde od 12m?

    Drugo, zamolio bih za referencu (link, naziv naučnog rada, naučnika i sl.) u kome se iznose ovakvi dokazi.

    Eto. Hvala.

  3. #3
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    mislim da sam bio jasan oko velicine svako moze da potrazi na netu sta ga zanima i uz malko serce da i nadje ovde je bilo reci o duzini-velicini da li da se uzme zmija do 2 metra ili mogu i one vece pa onda otrovnica ili ne i tako... amazonska prasuma jos krije plemena ljudi koji kad cuju avion misle da im se bogovi svete pa onda se moze samo zamisliti kakvih zivuljki tu ima,sto se mene tice za svakog pocetnika je belouska zakon ima je svuda i lako se nalazi, lepa je i nije otrovna

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Zmije od 12m nisu nikad otkrivene. Čak ni zmije od 10m. Na netu može svašta da se nađe, jer nema cenzure informacija. Sve jedno, koliko raste najduža zmija, nije pitanje za ovu temu.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Gde nadje bas belousku Zmija iz prirode NIJE za pocetnika, a pogotovo vodna vrsta jer je teze (bar za pocetnika) napravtiti i odrzavati akva-terarium, a tek hrana (ribe).....iako belouske se mogu nauciti na miseve, ali sve to za pocetnika jednostavo nije, a da ne pticamo da teraristi treba da budu primer za to da se zivotinje iz prirode ne love radi licnog zadovoljstva! Kad ima u ponudi vise vrsa zmija iz odgoja sta ima tu da se razmislja...a po mom misljenju idealna zmija za pocetnika je Corn snake, cak ima je u vise morfova, a i cena je prihvatljiva!

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    mislim da sam bio jasan oko velicine svako moze da potrazi na netu sta ga zanima i uz malko serce da i nadje ovde je bilo reci o duzini-velicini da li da se uzme zmija do 2 metra ili mogu i one vece pa onda otrovnica ili ne i tako... amazonska prasuma jos krije plemena ljudi koji kad cuju avion misle da im se bogovi svete pa onda se moze samo zamisliti kakvih zivuljki tu ima,sto se mene tice za svakog pocetnika je belouska zakon ima je svuda i lako se nalazi, lepa je i nije otrovna
    opet se propagira nešto što bi trebalo da se uzima iz prirode,jer po mojim saznanjima kod nas niko ne drži CB primerke belouški,o čemu onda pričamo ovde,u nekoj drugoj temi sam već obrazložio svoje mišljenje o uzimanju životinja iz prirode neću tu ponovo u to da ulazim,ima boljih izbora za zmiju za početnika,koji su se već rodili u terarijumskim uslovima i tu nemaš navikavanje na novu okolinu,stres usled uzimanja iz staništa itd.itd,NEMOJTE uzimati životinje iz prirode

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    @spiderboy
    Mislim da se bespotrebno nerviras. Toliko je puta pisano o tome da zivotinje ne treba da se uzimaju iz prirode, ali neki ljudi jednostavno ili nece da citaju, ili ne mogu da shvate koliko je to pogresno...

    @minimall
    Takve stvari posebno ne bi trebalo da preporucujes pocetnicima. Pored toga sto zivotinje iz prirode trpe veliki stres ako ih zatvoris, takve zivotinje nikad neces moci u tolikoj meri da pripitomis kao one koje su iz odgoja a to nikako nije dobro za nekog ko pocinje da se bavi teraristikom i ko se po prvi put susrece sa tim.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    "minimall", a koliko je tvoje iskustvo koje ti dozvoljava da dajes ovakve savete pocetnicima?
    Ne mislim nista lose, samo pitam!

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    @gordond
    ne nerviram se ali sam imao potrebu i u ovoj temi da naglasim moje mišljenje jer očigledno kod nas dosta ljudi ima potrebu za uzimanjem životinja,što se loše odražava na našu teraristiku sveopšteno gledajući,a da ne pričamo o tome da su sve naši vodozemci i gmizavci zakonom zaštićeni

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    A bolje i da ih uzmu i vole nego da odu na pecanje i samo ubijaju zmije kada ih vide.Cuo sam vec hiljade prica kako pecarosi stapovima mlate i ubijaju belouske...




  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Ne razumem zasto bilo sta od toga trebalo da se radi Mislim da ovo nije tema za ovu raspravu. Odosmo daleko u off...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Predlazem ti da prelistas lepljive teme. Tu ima dosta stvari koje ce ti pomoci. Ako ti nesto ne bude jasno, slobodno pitaj.
    Dobrodosao
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    da li si imao pitona ili bou?to su dve različite vrste,malo pregledaj forum,već u ovoj temi ako si je pročitao naći ćeš odgovore na tvoje pitanje

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Ono sto je najvaznije a sto smo i spiderboy i ja zaboravili da ti kazemo jeste da se dobro raspitas o uslovima drzanja zmije za koju se odlucis i da vidis da li mozes to da joj obezbedis. Dakle, pre kupovine, trudi se da saznas sto vise o toj zmiji.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Hello again kolko rece da imas godina? jer zmije nisu za maloletne znas..

    Salim se naravno. Kao sto su ti rekli, citaj, raspitaj se jos...
    Poslednji izmenio Chobi; 11.12.09. u 19:48.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Covek ima 20 godina ^^ ja ti za pocetak preporucujem kukuruznog smuka,getulu ili tako nesto lakse

    Dobrodosao

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Chobi,el se ti to guras za titulu alfa terariste pa napadas sve redom? Vec drugi put u roku par dana ganjas nekog hehehehhehehe,salim se naravno,...




  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Hehe strasno...Iz dana u dan trazi nove zrtve hehe...sala...

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika


    Samo cekam kad ce da me banuju

    nesto sam nervozan ovih dana...

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Hello again kolko rece da imas godina? jer zmije nisu za maloletne znas..

    Salim se naravno. Kao sto su ti rekli, citaj, raspitaj se jos...
    Chobi jel ti to stvarno mislis? Moj ortak ima zmiju od svoje 9 godine, sad je nema nazalost ali izgledala mu je odlicno i starao se o njoj ko o svom detetu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •