Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: prodaja bolesnih zivotinja

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno prodaja bolesnih zivotinja

    Posto sam kolko tolko nov ovde, interesuje me jedna stvar. Svi se nesto zgrazavaju oko prodaje, ajde da ne kazem bolesnih, nego zivotinja sa nedostatkom. Sta je ispravno uraditi, ubiti je?

    Znaci ne mislim na zivotinju koja ce uskoro uginuti od fatalne bolesti, nego recimo da gusteru fali jedan prst ili da je sitniji od ostalih ili slabije napreduje ili sl. Sta je ispravno, skratiti joj muke, ili recimo prodati nekom po snizenoj ceni uz napomenu, tako i tako stoje stvari i zato je niza cena?
    Jer koliko vidim, ako se tako nesto desi, odmah ce krenuti price: taj i taj prodaje takve i takve zivotinje. Pa zar to nije humanije nego ubiti je? Naravno, pod uslovom da kupac zna sta dobija..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: prodaja bolesnih zivotinja

    Ako se i prodaje treba da se proda uz napomenu i da se snizi cena naravno, ukoliko nije neki veliki nedostatak...nikada nisam imao prilike da se nešto toliko loše desi da sam morao da je ubijam...može i da se pokloni...

  3. #3

    Uobičajeno Odg: prodaja bolesnih zivotinja

    ti kazi kako je pa ko zeli nek izvoli...sto da ne

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: prodaja bolesnih zivotinja

    ja sam jednu takvu zivotinju sa hendikepom usvojio... u pitanju je bradata agama, sa polu razvijenim prednjim udovima... mislim da je na odgajivacu da odabere sta da uradi... ali sam vise za to, ako se zivotinja bori i zeli da zivi, treba je ostaviti u zivotu....
    siguran sam da je odgajivacu takva zivotinja samo trosak, i ne zna da li ce imati neku korist od nje... pa ako proceni da ne moze kao takvu da je proda... bilo bi dobro da je nekom pokloni, ko zeli da brine o njoj...

    i napomenuo bih jos da naslove teme nije dobar... ne mozes prodavati zivotinju koja je bolesna... vec zdravu zivotinju, sa nekim fizickim nedostatkom...

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: prodaja bolesnih zivotinja

    Slažem se za naslov teme a i slžem se da je svaki nedostatak podnošljiv. Uvek će se naći neko ko će uzeti takvu životinju.
    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: prodaja bolesnih zivotinja

    Ima to i svoje čari. Neprocenjivo je kad izlečiš životinju i kad te zavoli, mislim da se to ne može zameniti nisačim. Slično je bilo sa malom gekonicom koju sam ja kupio. Nikad je ne bi dao!
    =MiluttiN=


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •