Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Wipe out sredstvo za ciscenje

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    Alo...Da joj tako nesto prija tako cesto naselila bi kisne sume.Uvek treba pokusati imitirati prirodno staniste ati u ovom slucaju simuliras pustinju.Vodi racuna da od silne brige ne naskodis svom ljubimcu.Kako se vodi racuna o njima imas napisano pa nema potrebe filozofirati
    Alo, u prirodnom stanistu nema ni ljudi, pa je opet uzimas u ruke i ona se navikne i pripitomi! Nema ni zelene salate niti drugog voca i povrca koje joj dajemo. Mozda i to moze da joj naskodi...
    Mislim da nema potrebe za ovakvim tonom kojim si pisao...

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    A kako ti to znas da ona voli da se kupa?
    Vidim da joj prija jer rasiri trbuh, zatvori oci i ne pokusava da pobegne
    Poslednji izmenio gordond; 07.01.10. u 01:33.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Citat Prvobitno napisao Bearded_dragon Pogledaj post
    pa da , najbolje je da se kupa jednom u 2 -3 dana ali moze i svaki dan , nece mu skoditi
    E pa lepo i ljubazno sam odgovorila na temu wipe out 1,mada ono sadrzi uputstvo koje moze da se procita.Zatim je tema presla na pitanje da li dezinficijensom moze da se poprska agama,i sve tako redom do kupanja svaki dan ili na 2,3 dana.Ima puno literature o agamama ali nigde nisam procitala da se preporucuje tako cesto kupanje nego povremeno orosavanje.Samo idem logikom,posto nastanjuju predele pustinjske klime,sastav koze i bakterije koje tu normalno zive i u tom broju u kojem jesu, nisu patogene, u uslovima povecane vlage mogu da se namnoze i prouzrokuju bolesti.Upravo u ZOO vrtu na Palicu je puno vlage i nedovoljno provetravanje dovelo do gljivicnih oboljenja kod iguana.
    I u pustinji ponekad biljka nikne,neki kaktus procveta i verovatno im je sastav slican onima koje preporucuje nutricija.Zasto dovoditi u pitanje literaturu koju su napisali oni koji uspesno uzgajaju ovu vrstu?

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Vidim da joj prija jer rasiri trbuh, zatvori oci i ne pokusava da pobegne
    Ja cu malo da skrenem temu, ali meni se cini da one, kao i iguane, zatvaraju oci kad zele da ti stave do znanja da im se ne svidja to sto radis ili da nisu zainteresovane. (ako se ne varam)

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Konacno dobih pomoc.Pa i to sto ne bezi ne znaci da joj prija.Moze da reaguje na strah tako sto se ukipi.Desava se da neki reakcije zivotinja poistovecuju sa reagovanjima coveka.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Upravo! I to sto siri ledja, moze da bude iz straha. Moje agame ne vole bas da se kupaju, cini mi se da im je stresno, tako da ih leti samo prskam.

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Ok, mozda gresim, ali moja i kad je prskam mlakom vodom sama stane ispred fajtalice i isto tako zatvori oci, uzdigne prednji deo tela i rasiri se a ne bezi po terarijumu. A npr. kad hocu da je uzmem, kad je uplasena, ona se ne ukipi vec bezi po terarijumu... Takodje sam joj par puta stavljao veliku posudu sa vodom u terarijum i ona je sama ulazila i radila sve navedeno. Mozda ne bi bilo lose kad bi nesto o ovome napisali neki koji ih cuvaju duze...
    Ne poredim reakcije coveka i gustera (ako se to odnosilo na mene), jer prvi smatram da je besmisleno porediti ponasanje toliko evolutivno odvojenih jedinki, samo sam napisao kako mi se cini...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  7. #27
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Moja agama onako malo zatvara oci kad je mazim a cini mi se da to radi iz zadovoljstva a ne zato sto se plasi ... Jesam li u pravu!?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Stavljanjem tople vode u terarijum nijednom nisam uplašila Zver,on je svaki put ušao u posudu sa uživanjem,prvo malo popije vode,potom dok je bio manji je čak i šatro plivao po toj posudi...ako je u pitanju možda presvlačenje ledja onda se čak i zapljuskivao,ma prosto sa njegovimponašanjem se videlo da uživa.
    Ja njega ne prskam,jer se toga plaši,to mu ne prija,zato to i ne radim...sve u svemu,prija mu,ne radim to prečesto,onda kada vidim da mu treba(obično kada se presvlači)dobije toplu vodu i ako stignem učinim mu pa mu jednom nedeljno ubacim da se izbrčka...Čak sam sa Kimom jednom pričala kada sam imala "problem" sa repom od Zveri šta da radim,preporučio mi je da ga stavim da se jednom nedeljno izbrčka i mislim da je i on onda rekao kako to vole...Momo ispravi me ako grešim
    Ali kadu ne da ne voli,to vise ne pokusavam,kada sam videla da mu smeta,mislim da je samo zato što je kada bela,pa je onako sablasno valjda sve belo oko njega...
    Toliko od mene...nadam se da je sad definitivno ono da nijedna jedinka nije 100% ista..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •