Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 28

Tema: Wipe out sredstvo za ciscenje

Hybrid View

  1. #1
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Wipe out sredstvo za ciscenje

    Kupio bi wipe out 1 sredstvo za ciscene terarijuma ali me zanima:
    da li je bezbedno za agamu ?Da li moze da se prsne po njoj ? Da li cisti staklo ?I kako se u opste cisti pomocu toga ? da li neko ima to sredstvo ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Ni slucajno 1 to je kada se iseljava bolesna zivotinja iz terarijuma ako bas hoces kupi wipe out 2 to ti nije otrovno kao jedinica.Ni jedno ni drugo se ne koristi za dezinfekciju zivotinje vec terarijuma.Ja koristim obichan dezinficijens za kucnu upotrebu pa posle isperem vodom.

  3. #3
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    Ni slucajno 1 to je kada se iseljava bolesna zivotinja iz terarijuma ako bas hoces kupi wipe out 2 to ti nije otrovno kao jedinica.Ni jedno ni drugo se ne koristi za dezinfekciju zivotinje vec terarijuma.Ja koristim obichan dezinficijens za kucnu upotrebu pa posle isperem vodom.
    Mislis za staklo zar ne?! Ali sta cu sa peskom ?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    U rernu pesak

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    kad ste vec pokrenuli ovu temu....
    posle kolko vremena cistite terarijum sa bradatom agamom (mislim na neko temeljno)?
    neko pravilo, ili kad se bas usmrdi? (kad ovo kazem smatram da je redovno ciscenje od izmeta i ostataka hrane i koze, normalno ciscenje)...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Ja,sto nije sigurno da je ispravno ,kake pokupim sto pre a temeljno kad vidim da je neuredno bez vremenskog pravila.Kod mene je podloga tepih tako da cistu stavim a zaprljanu operem dezinficijensom i dobro isperem cistom vodom.

  7. #7
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Moja podloga je pesak tako da mi je mnogo teze da ocistim , izmet uvek skupim , ali se nekad desi da bas smrdi i da bacim sav pesak ispod , ali jos nisam menjao pesak ! U terarijumu imam 16 kila peska sto me je kostalo vise od 1000 din pa ne znam da li da ga bacim kad bude vreme za menjanje ili sta da uradim sa njim ? U rernu !? Mislio sam da wipe out sredstvo moze da se prska po celom terarijumu i da ce eliminisati sve bakerije i neprijatne mirise (baneravao sam da ga kupim) ali sam sada saznao da skodi zivotinji , voleo bi da takvo sredstvo postoji ! A jel perete nekada bradonju , ja ga redovno kupam ali naravno samo vodom , jel postoji nesto cime mozemo njega da okupamo zbog bakterija i ostalog ?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    topla voda u nekoj posudi, ostavis ga malo unutra da se izbrcka, i bice kao nov... i naravno, nemoj previse duboku posudu, iz koje ne moze da izadje posle, kad mu dosadi.....

  9. #9
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Ups , ja ga stavim u kadu Koliko duboko , da moze da stoji ili da pliva?!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Pa jel bolesna ta tvoja agama?Sto bi ti nju da dezinfikujes?Kupam i ja moje ali u cistoj vodi.To je ujedno i prilika da piju ako zele.Osnovna hrana su im cvrchci pa piju retko.Ako se toliko plasis bakterija posle kontakta sa zivotinjom ti operi ruke antibakterijskim sapunom

  11. #11
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    pa nije bolesna , zdrava je , samo pitam , zanima me , a i redovno perem ruke

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    treba uvek prati ruke, posle kontakta sa bilo kojom zivotinjom... mislim da to ni ne treba da se pita...
    sto se tice kupanja... ja moju agamu ubacim u plicu plasticnu posudu... koja je priblizne velicine samoj agami, manje-vise.... ostavim je tako u terarijumu... i posle nekog vremena, kad se voda malo ohladi, ona sama izadje iz posude i osusi se na nekom kamenu.....
    kupanje je dobro, zbog stare koze, pomaze da se ta koza oslobodi od nove.... i zato nije lose, recimo 1 mesecno, da se agama okupa...

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Druarica koja je letos volontirala u zooloskom vrtu na Palicu mi je rekla da ih tamo kupaju svaki dan. Ja svoje ne kupam bas svaki dan, ali ih kupam dosta cesto i vidi se da uzivaju u tome
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #14
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    pa da , najbolje je da se kupa jednom u 2 -3 dana ali moze i svaki dan , nece mu skoditi

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Citat Prvobitno napisao Bearded_dragon Pogledaj post
    pa da , najbolje je da se kupa jednom u 2 -3 dana ali moze i svaki dan , nece mu skoditi
    E pa lepo i ljubazno sam odgovorila na temu wipe out 1,mada ono sadrzi uputstvo koje moze da se procita.Zatim je tema presla na pitanje da li dezinficijensom moze da se poprska agama,i sve tako redom do kupanja svaki dan ili na 2,3 dana.Ima puno literature o agamama ali nigde nisam procitala da se preporucuje tako cesto kupanje nego povremeno orosavanje.Samo idem logikom,posto nastanjuju predele pustinjske klime,sastav koze i bakterije koje tu normalno zive i u tom broju u kojem jesu, nisu patogene, u uslovima povecane vlage mogu da se namnoze i prouzrokuju bolesti.Upravo u ZOO vrtu na Palicu je puno vlage i nedovoljno provetravanje dovelo do gljivicnih oboljenja kod iguana.
    I u pustinji ponekad biljka nikne,neki kaktus procveta i verovatno im je sastav slican onima koje preporucuje nutricija.Zasto dovoditi u pitanje literaturu koju su napisali oni koji uspesno uzgajaju ovu vrstu?

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    U pustinji ne pada kisa svaki dan.U Zoo vrtu su to radili kada im je agama dehidrirala a ne zato sto joj je to prirodna potreba

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Naravno da ne pada kisa svaki dan i da joj to nije prirodna potreba, ali ako joj to prija najmanji mi je problem da je svakih 3-4 dana okupam po par min.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    Alo...Da joj tako nesto prija tako cesto naselila bi kisne sume.Uvek treba pokusati imitirati prirodno staniste ati u ovom slucaju simuliras pustinju.Vodi racuna da od silne brige ne naskodis svom ljubimcu.Kako se vodi racuna o njima imas napisano pa nema potrebe filozofirati

  19. #19
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    U pravu ste ali ako bas voli , sto da ne

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Wipe out sredstvo za ciscenje

    A kako ti to znas da ona voli da se kupa?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •